Zmiana zębów u kota

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob gru 29, 2007 11:25 Zmiana zębów u kota

teraz juz nie wymiotuje, i je namoczoną karme (wiskas i purina dla małych kotów)

isabelka.iza

 
Posty: 66
Od: Śro gru 26, 2007 16:19
Lokalizacja: Chojny

Post » Sob gru 29, 2007 12:30

Z Whiskasa radzę zrezygnować - on często powoduje wymioty, a poza tym, to bardzo niezdrowa karma.

A jeśli Purina to tylko Pro Plan.
Obrazek

Karolka

 
Posty: 4518
Od: Nie kwi 03, 2005 22:23
Lokalizacja: Lublin

Post » Sob gru 29, 2007 13:25

no nie wiem bo moja kicia bardzo chetnie je wiskasa, a wymiotowała bo mój tata dał jej cos ze swojego sniadania jak nikt nie widział :D :D . Teraz juz sie czuje dobrze

isabelka.iza

 
Posty: 66
Od: Śro gru 26, 2007 16:19
Lokalizacja: Chojny

Post » Sob gru 29, 2007 14:13

Ty tez byś chętnie jadła to, co ma dużo uzależniaczy i dodatków smakowych - ale wcale zdrowe to nie jest. Karmiąc kota whiskasem/kitekatem/friskiesem szybko zapędzisz go do grobu.

tig_ra pisze:
Mruczanka pisze:
WHISKAS JUNIOR

Składniki: zboże, roślinne ekstrakty białkowe, mięsko i produkty mięsne (min. 4% kurczaka w brązowych granulkach, min. 4 % mięsa w mięsnych pasztecikach), tłuszcze, oleje, składniki mineralne, składniki pochodzenia roslinnego, mleko i produkty mleczne, warzywa

Analiza (%):
białko ogólne 32
oleje i tłuszcze surowe 13
popiół surowy 7
włókno surowe 7,5
wapń 1,1
fosfor 0,9
witamina A: 12000 IU/kg
witamina D3: 1200 IU/kg
witamina E 150 mg/kg
tauryna: 1000 mg/kg

Zawartość witamin gwarantowana do daty przydatności. Miedź (jako siarczan miedzi): 10 mg/kg. Z przeciwutleniaczami, barwnikami i konserwantami (dodatki UE).

:twisted:


pewnie ze chcialam :D
inaczej kazaly by mi kupowac :strach:


no teraz Wam cos pokaze :twisted:
na chwile zapomnimy, ze whiskas zawiera mieso ..... (nietrudno zreszta :twisted: )


sa karmy wegetarianskie dla psow i kotow, co moim zdaniem jest nieporozumieniem, bo wegetarianizm to filofozia raczej obca kotom
kot jest i bedzie miesozerca
jednak nawet te karmy, ktore staraja sie nagiac owa filozofie do natury kota, maja specyficznie i bardzo konkretnie opracowany sklad

Ryż, pszenica, izolowane białka roślinne L.I.P.*, olej koprowy, sole mineralne, olej sojowy, pulpa buraczana, włókno roślinne, tran rafinowany, fruktooligosacharydy (FOS), L-lizyna, tauryna, L-tyrozyna, wyciągi z zielonej herbaty i winogron (źródło polifenoli), olej z ogórecznika, wyciąg z aksamitki wzniesionej (żródło luteiny).

* L.I.P białka wyselekcjonowane pod kątem bardzo wysokiej strawności (przekraczającej 98%).


w porownaniu z tym skladem sklad wiskacza jako karmy bezmiesnej wywoluje smiech - bowiem co to znaczy : zboze? - moze to byc wszystko lacznie z ziarnem zyta i pszenicy nie przetworzonym w zaden sposob a wiec dla ukladu pokarmowego miesozercy - nieprzyswajalnym
jako zrodlo blonnika tak - jako skladnik bialka w diecie - nie
dalej mamy oleje - tez bez wymieniania jakiez to oleje nasz wspanialy producent raczyl uzyc w procesie radosnej tworczosci :twisted:
moze silnikowy ? ;)
skladniki mineralne, tez o nich nie wiemy nic
skladniki pochodzenia roslinnego - a tu juz kiedys byla mowa o tym jakie to skladniki "pochodzenia roslinnego" zawiera nasz bohater
sa to wyslodki buraczane (karma dla bydla) oraz produkty odpadowe browarniane czyli wytloki chmielu (a potem sie dziwimy, ze sie koty uzalezniaja od tej karmy ;) )
mleko i produkty mleczne czyli np. odwirowana woda po mleku :twisted:
warzywa ... hm chyba chodzi o ten pomaranczowy kolor niektorych krokiecikow, zeby wygladaly jak z marchewka :roll: i zielony, zapewne sugerujacy zawartosc groszku :twisted:
to sa tzw. alegorie 8)
no i wreszcie dotarlysmy do ostatniego najcenniejszego skladnika naszej karmy
mieso i produkty miesne ktorych to w whiskaczu jest az 4%
bo 4% w brazowych granulkach i 4% w pasztecikach :mrgreen: co daje nam laczna sume w dalszym ciagu... 4%
policzyli te procenty tak jak ja, oferujac cortuni 4 paczuszki karmy royal zeby wyszlo jej 64% miesa :D
i teraz pozostaje pytanie : czy owo 4% stanowi zawartosc calej karmy i sklada sie na nie mieso plus produkty pochodzenia miesnego (rogi, kopyta, piora :D) czy tez jest czterema procentami nieznanej ilosci skladnikow zaliczanych do miesa i jego pochodnych, bo wtedy byla by juz pelnia grozy
z tym pytaniem jednak Was pozostawie, nie obdzierajac calkiem z uroku naszej tytulowej karmy :twisted:

p.s.
na koniec dobra wiadomosc dla zwolennikow whiskasa: ma niezly stosunek fosforu do wapnia :!: :mrgreen:


Poczytaj sobie na temat składu większości karm, które wcale droższe od Whiskasa nie są :arrow: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=63 ... &start=105
Obrazek

Karolka

 
Posty: 4518
Od: Nie kwi 03, 2005 22:23
Lokalizacja: Lublin

Post » Sob gru 29, 2007 14:57 dachowiec w domu

rzeczywiście, odstawie wiskasa a zostane przy tej purina, albo znajde cos jeszcze lepszego :D :D :D

isabelka.iza

 
Posty: 66
Od: Śro gru 26, 2007 16:19
Lokalizacja: Chojny

Post » Sob paź 04, 2008 14:52

Mi koteczek jakby przynosil swoje ząbki xD wypluł mi juz 2 kielki i jednego trzonowca ;)

sunpuma

 
Posty: 2
Od: Sob paź 04, 2008 14:40
Lokalizacja: Szczecin

Post » Sob lis 08, 2008 17:46

A ja dzisiaj o malo nie dostalam zawalu bo przy zabawie moja Kropcia (ma 5 miesiecy akurat) zostawila ze 2 zabki w zabawce i to z odrobina krwi! Nie bylam pewna kiedy kociaki zmieniaja zeby i czy to wlasnie byl mleczak.. i troche spanikowalam :oops:

ulunia85

 
Posty: 2
Od: Wto paź 28, 2008 21:51
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon lis 10, 2008 19:36

moja marusia dziś zostawiła ząbek na swoim posłanku. i całe szczęście, bo zastanawiałam się już, dlaczego ostatnio tak miauczy ciągle. :D

melisa

 
Posty: 2
Od: Śro lip 09, 2008 17:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob sty 10, 2009 14:20

Kiedy mój 5-miesięczny kocur wgryzł mi się ostatnio w rękę, odniosłam wrażenie, że jeden z zębów jest niestabilny, porusza się. Udało mi się jakimś cudem obejrzeć mu szczękę i w jednym miejscu na dziąsłach ma trochę krwi. Rozumiem, że to wymiana zębów? Mam mu w tym jakoś pomagać? Dodam, że jego zabawy są agresywne, mnóstwo gryzie :twisted:. Ostatnio po ugryzieniu przez chwilę jakby "memle" coś w ustach.

zarin

 
Posty: 12
Od: Nie paź 12, 2008 17:10

Post » Sob sty 10, 2009 14:25

Moja Zośka miała podwójny garnitur, tzn miała 8 kłów. Najpierw jej nowe wyrosły. a potem stare wypadły. Szkoda, że dobrego aparatu nie miałam :(
Czasem czuje się, że ząbek się rusza...
Wydaje mi się, że część ząbków kot może połknąć...

Ewa_Anna

 
Posty: 129
Od: Wto paź 16, 2007 15:28
Lokalizacja: woj. lubelskie

Post » Pt lut 27, 2009 12:03

ja od wczoraj nie wiedziałam co się dzieje moje koteczki jadły suchego whiskasa... patrze a tu dwa ząbki pomyślałam, że chyba za wcześnie na wymianę i już przeklinałam karmę firmę (pomyślłamże może stara karma wyjątkowo twarda ) no ale jak czytam wiek jest różny krwi nie było dziąsła lekko czerwone ale kociaki gryzą wszystko i wszystkich wnioskuję z tego, że będą nowe ząbki :) pozdrawiam was serdecznie

iziabelecka

 
Posty: 31
Od: Śro lis 26, 2008 11:35

Post » Sob kwi 25, 2009 16:17

Mój kot zmienia teraz zęby i mu mocno "jedzie z paszczy" :) Wet mówi, że to przejdzie jak zmieni uzębienie :)

huckster

 
Posty: 9
Od: Wto mar 03, 2009 11:38

Post » Pon cze 29, 2009 18:38

witajcie... podbijam wątek, bo mam problem ze znajdką Klusią... kicia ma około 7 miesięcy... zaczęły jej wypadać przednie ząbki, a weci mówią, że to są raczej stałe zęby 8O czy to możliwe??? jak odróżnić zęby stałe od mlecznych? od Kilku dni Klusia dostaje lek przeciwzapalny, a od dziś antybiotyk - na stan zapalny dziąseł... jak to jest z tą wymianą ząbków u kotów?
magu
Obrazek Obrazek

magu

 
Posty: 919
Od: Śro sty 10, 2007 9:28
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon cze 29, 2009 18:57

hop!
magu
Obrazek Obrazek

magu

 
Posty: 919
Od: Śro sty 10, 2007 9:28
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon cze 29, 2009 19:37

nikt nic nie wie o kocich ząbkach???
magu
Obrazek Obrazek

magu

 
Posty: 919
Od: Śro sty 10, 2007 9:28
Lokalizacja: Poznań

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 236 gości