Zmiana zębów u kota

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lut 14, 2006 15:30

A miał ktoś przypadek by kot np goraczkował podczas zabkowania ???
Obrazek

Irbiska

 
Posty: 146
Od: Pon gru 19, 2005 21:35

Post » Śro lis 29, 2006 23:50

Ratunku! Kilka dni temu adoptowałam 4 - miesięczną kicię. Wczoraj znalazłam ząbka i bardzo się tym ucieszyłam ale dziś... Dziś Psotula nic nie jadła, za to wymiotowała pięć razy! Czy to możliwe, żeby powodem mogło być właśnie ząbkowanie? Moja pierwsza kotka nigdy nie miał takich problemów - wymiotowała czasem tylko kłaki. Wzasadzie u niej ząbkowanie przebiegło bezobjawowo. Może ktoś z Was miał podobny problem?
Żadne niebo nie będzie Niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.
Obrazek

M@ja

 
Posty: 669
Od: Pon lis 27, 2006 13:36
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw lis 30, 2006 0:10

Amancik właśnie wymienia ząbki. U góry kiełków 4 :mrgreen: a u dołu same wypadły niepostrzeżenie i rosną nowe. Przypuszczam że cos sie już dzieje z trzonowymi bo mały połyka suchą karmę i cieżko międli mięso. :roll:
Obrazek

Karolka

 
Posty: 4518
Od: Nie kwi 03, 2005 22:23
Lokalizacja: Lublin

Post » Sob lis 24, 2007 19:46

Chciałem się tylko upewnić, zanim pójdę do weterynarza, ale kotom nie odrastają zęby prawda ? Otóż mojemu kotu ktoś wybił (lub mocno ukruszył) przednie zęby, w wyniku czego język nie ma oparcia i wyślizguje się jamy ustnej, co prowadzi do intensywnego ślinienia.
Czy to możliwe, aby koty podczas walki mogły wyrządzić sobie taką krzywdę (mają tyle siły aby wybić konkurentowi zęby ?), czy to raczej robota człowieka ?

Lawrence z Arabii

 
Posty: 2
Od: Sob lis 24, 2007 19:35

Post » Sob lis 24, 2007 20:13

Nie wiem, jak to jest z tym ukruszeniem.
Ale koty ktorym w ogole wypadna przednie zabki, np. ze starosci, nie maja problemow z utrzymaniem jezyka w buzi :) Przynajmniej ja nigdy tego nie zauwazulam.
Wiec mysle, ze Twoj kot ma raczej wade zgryzu.
Przednie zabki nawet jak sa, to sa bardzo malutkie. Dopiero kly sa duze.

Kazia

 
Posty: 13706
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob lis 24, 2007 20:48

Kot ma parę lat i widać gołym okiem, że z przodu zamiast lini zębów ma lukę, której wcześniej nie było. Przez to oprócz niemożliwości utrzymania języka (po prostu sie wysuwa, nie ma oparcia na zębach, widać, że jest to nowa sytuacja dla kota i nie potrafi sobie z nią poradzić), pojawiły się problemy z pobieraniem pokarmu. Być moja diagnoza jest dość powierzchowna i na prawdę dolega mu coś jeszcze.

Lawrence z Arabii

 
Posty: 2
Od: Sob lis 24, 2007 19:35

Post » Sob lis 24, 2007 20:57

Ślinienie często bywa oznaką silnego bólu :(
Być może kot cierpi na jakąś chorobę przyzębia na skutek której stracił przednie ząbki a dziąsła wokół pozostałych są w stanie zapalnym?

Może pora usunąć kamień?
Bez szybkiej wizyty u lekarza vet się nie obejdzie.
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23733
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Śro gru 26, 2007 19:05 Zmiana zębów u kota

moja kicia (Sara) zaczeła ząbkowanie dziś. Chyba to żle znosi, bo prawie nic nie jadła a lubi jesc duzo, od godz 12 ciągle śpi mi na kolanach, ciągle miałczy. Co mam zrobić, czy przy ząbkowaniu musze udac sie do wet?? ząbek który jej dziś wypadł, a raczej luka która po nim została wygląda całkiem zdrowo (tak powiedziała moja bratowa (dentystka)) tego starego znalazłam w jej misiu.

isabelka.iza

 
Posty: 66
Od: Śro gru 26, 2007 16:19
Lokalizacja: Chojny

Post » Śro gru 26, 2007 19:22 Re: Zmiana zębów u kota

isabelka.iza pisze:moja kicia (Sara) zaczeła ząbkowanie dziś. Chyba to żle znosi, bo prawie nic nie jadła a lubi jesc duzo, od godz 12 ciągle śpi mi na kolanach, ciągle miałczy. Co mam zrobić, czy przy ząbkowaniu musze udac sie do wet?? ząbek który jej dziś wypadł, a raczej luka która po nim została wygląda całkiem zdrowo (tak powiedziała moja bratowa (dentystka)) tego starego znalazłam w jej misiu.


Kot może mieć problemy z gryzieniem twardych chrupek - jest to dla niego bolesne przy gubieniu tylnych ząbków. Namaczaj mu chrupki albo dawaj dobrze rozdrobnione mięsko/puszeczkę.
Obrazek

Karolka

 
Posty: 4518
Od: Nie kwi 03, 2005 22:23
Lokalizacja: Lublin

Post » Śro gru 26, 2007 20:03 Re: Zmiana zębów u kota

narazie wypadł jej 1 przedni kieł, a jedzenie jej namaczam, dziękuje za rade
Ostatnio edytowano Śro gru 26, 2007 21:23 przez isabelka.iza, łącznie edytowano 1 raz

isabelka.iza

 
Posty: 66
Od: Śro gru 26, 2007 16:19
Lokalizacja: Chojny

Post » Śro gru 26, 2007 20:18 Zmiana zębów u kota

A pamiętacie ile mniej-więcej trwa ząbkowanie??

isabelka.iza

 
Posty: 66
Od: Śro gru 26, 2007 16:19
Lokalizacja: Chojny

Post » Śro gru 26, 2007 21:27 Re: Zmiana zębów u kota

Karolka pisze:
isabelka.iza pisze:moja kicia (Sara) zaczeła ząbkowanie dziś. Chyba to żle znosi, bo prawie nic nie jadła a lubi jesc duzo, od godz 12 ciągle śpi mi na kolanach, ciągle miałczy. Co mam zrobić, czy przy ząbkowaniu musze udac sie do wet?? ząbek który jej dziś wypadł, a raczej luka która po nim została wygląda całkiem zdrowo (tak powiedziała moja bratowa (dentystka)) tego starego znalazłam w jej misiu.


Kot może mieć problemy z gryzieniem twardych chrupek - jest to dla niego bolesne przy gubieniu tylnych ząbków. Namaczaj mu chrupki albo dawaj dobrze rozdrobnione mięsko/puszeczkę.


No namaczam ale ona tego nie chce jesc, a puszke kiedys kupiłam i tez nie jadła. Ona jest bardzo wybrednamoze jutro jak sie przegłodzi to zje namoczone, suchego tez nie je a mleka jej dac nie moge bo po nim ma biegunke

isabelka.iza

 
Posty: 66
Od: Śro gru 26, 2007 16:19
Lokalizacja: Chojny

Post » Czw gru 27, 2007 2:14

Jest specjalne mleko dla kotów - Whiskas, Klara - po nim koty nie mają biegunki. Kot wymienia ząbki miesiąc-dwa...

Najpierw wypada drobnica na przodzie, potem rosną kiełki... gdy kiełki są podwójne to rusza się tył i na samym koncu wypada tył.
Obrazek

Karolka

 
Posty: 4518
Od: Nie kwi 03, 2005 22:23
Lokalizacja: Lublin

Post » Czw gru 27, 2007 11:20 Zmiana zębów u kota

bardzo dziękuje, ale nie wiem co robić bo maja kicia własnie wymiotowała, a sniadania nie jadla

isabelka.iza

 
Posty: 66
Od: Śro gru 26, 2007 16:19
Lokalizacja: Chojny

Post » Czw gru 27, 2007 19:33

Czym ją karmisz na co dzień?

Była odrobaczana?
Obrazek

Karolka

 
Posty: 4518
Od: Nie kwi 03, 2005 22:23
Lokalizacja: Lublin

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Ewapaz, Ricardowreva, Stephenrow i 182 gości