TYMCZASY U JOPOP V - zagadka kryminalna s.98 ;)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob cze 18, 2011 10:43 Re: TYMCZASY U JOPOP V-nie zaglądaj na str.26 mając coś w ustach

Może dobrze byłoby ciachnąć :roll: :idea: ?
Lisiaczku[`] herszcie nasz, nie ma nas bez Ciebie :( Nunku[`] krowinko najpiękniejsza :( Plupluniu głupiąteczko[`]
07.03.2019 KONIEC WSZYSTKIEGO, KONIEC MNIE: Busiunia [`]
16.05.2017 PĘKŁO MI SERCE: Żabciu najukochańszy Skarbie[`]
Maciejku[`] Buniu[`] Placuniu[`] Glamutku[`] Bidonku[`] Tadzinko[`] Gadziu złotooka[`]

Wielbłądzio

Avatar użytkownika
 
Posty: 14515
Od: Sob mar 25, 2006 15:11

Post » Sob cze 18, 2011 11:08 Re: TYMCZASY U JOPOP V-nie zaglądaj na str.26 mając coś w ustach

masz rację :ryk:
Obrazek

dorcia44

 
Posty: 43917
Od: Pt maja 19, 2006 20:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob cze 18, 2011 15:53 Re: TYMCZASY U JOPOP V-nie zaglądaj na str.26 mając coś w ustach

szalony - z tych zdjec:
niebieski przyimek ma dom
pingwin kminek moze zmienic dom tylko wraz z siostra (wymog dt)
rogatek ma grzyba na pol ciala
mala bura jest jedna z 2 najslabszych w miocie i NA PEWNO nie moze byc jeszcze zabrana od matki i reszty, potrzebuje jeszcze minimum 3 tygodnie. albo i lepiej.

przerzuc panne na mnie, przepytam o okna :)




a, zaraz ja już mam przecież polskie żuczki :) to próbuję pamiętać :)

Zrobiłam mały rachunek sumienia:

Troje rezydentów: Migotka, Inar i Łapek. Poza obliczeniami i na mojej głowie :)

1. Uterus
2. Pingłin
3 i 4. Isuzu i Iveco

Te koty jedzą łącznie ok. 300-350 g żarcia na dzień. Dla nich mam, dostałam jakieś cat chowy i jedzenie z końcówką terminu przydatności.

5 i 6. Celnik i Cłownik
7 i 8-10. Mamuśka i Czeremszaki
11 i 12-16 Biała i jej dzieci (IMIONA PROSIM, jeden bury to kocurek, reszta panny)
17, 18 i 19. Dalma, Wyżliczka i Rogatek
20-29. Nowe o ptasich imionach.

Towarzystwo o numerach 5-29 zjada DZIENNIE:
- ok. 0,5 kg suchego weaninga (Dalma tu ostro podnosi stawkę)
- 0,5-3/4 puszki MIXOLu
- 20 małych puszek/tacek/słoiczków jedzenia dla maleńkich kociąt lub gerberków.
- 8 saszetek/puszek dla większych kociąt lub dorosłych

I zasrywa 5-8 l żwirku drewnianego oraz 2-3 l bentonitowego.

Policzyłam również zasoby: mokrego jedzenia wystarczy nam DO PONIEDZIAŁKU (może do wtorku jak uda mi się przekonać choć część kociąt do jedzenia potrawki z kurczaka), mixolu do końca przyszłego tygodnia (ale wtedy jego zużycie powinno już spać, na korzyść mokrego). Suchego weaninga oraz puszek dla większych kociąt mam na jakieś 2 tygodnie. Ze żwirem lepiej, ale też idzie w hurtowych ilościach.

Potrzebuję też ok. 20 szczepionek. 40 odrobaczeń. kolejną butelkę antybiotyku. igły. strzykawki. krople do oczu (biodacyna, tobrex, floksal).

RTG powinnam zrobić przynajmniej:
Dalmie
Wyżliczce
Rogatkowi
Pingłinowi
Białej kotce

Wyżliczka jest prawdopodobnie ślepa, jej źrenice słabo reagują na światło. Jeśli RTG wyjdzie w miarę OK - jest sens wizyty u okulisty.


BARDZO proszę o intensywne wołanie o pomoc. Finansową na konto JOKOTa lub rzeczową - przede wszystkim TACKI ANIMONDA VON FEINSTEIN BABY PATE lub KITTEN (nie carny!!!)
Obrazek

jopop

 
Posty: 19154
Od: Pt maja 20, 2005 20:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob cze 18, 2011 16:48 Re: TYMCZASY U JOPOP V-nie zaglądaj na str.26 mając coś w ustach

Od ręki mogę ci podrzucić 2 duże puszki Animondy Carny Fish Menu i 8 saszetek VF Select (czyli te, które ostatnio przyniosłam dla rezydentów) i butelkę difadolu jeszcze zamkniętą. Niestety, dopiero w przyszym tygodniu miałam zamawiać dostawę z animalii, więc nie mam nawet suchego na zbyciu. Żywą gotówką mogę służyć dopiero w przyszłym tyg., ale możesz zrobić RTG i okulistę Wyżliczki na moje konto - ostatecznie moja chrześnica niejako.
A ile płacisz mniej więcej za poszczególne badania/szczepionki itp.? Może tak będzie łatwiej się zrzucić.
Obrazek Kawunia?

koteczekanusi

 
Posty: 3666
Od: Pon sty 07, 2008 12:03
Lokalizacja: Warszawa - Żoliborz

Post » Sob cze 18, 2011 16:59 Re: TYMCZASY U JOPOP V-nie zaglądaj na str.26 mając coś w ustach

Aniu, wielkie dzięki.

Co do cen:
szczepionki mamy po 30 zł
odrobaczenie - zależy czym, zaczynam od pyrantelum, które kosztuje grosze, ale niektórym muszę dać milbemax po kilkanaście złotych...
antybiotyk - ok. 80 zł
strzykawki i igły - niby tanie, ale je hurtowo zużywam
rtg - nigdy nie wiem. za każdym razem płacę inną cenę. od 40 do 100 zł za sztukę.
okulista - nie mam pojęcia...

W tej chwili najpilniejsze jest mokre dla maluchów.

Jak masz ochotę wpaść na herbatę, to zapraszam. Tylko się nie przeraź stanem mieszkania :twisted:
Obrazek

jopop

 
Posty: 19154
Od: Pt maja 20, 2005 20:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob cze 18, 2011 18:42 Re: TYMCZASY U JOPOP V-nie zaglądaj na str.26 mając coś w ustach

jopop pisze:okulista - nie mam pojęcia...

chyba 100 zł za wizytę (ale niezależnie od ilości przyniesionych zwierząt - jedna kwota za wizytę), tak przynajmniej było kiedyś (u Garncarza)
♪♫♬ ♪

*anika*

 
Posty: 13244
Od: Pon mar 28, 2005 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob cze 18, 2011 21:09 Re: TYMCZASY U JOPOP V-nie zaglądaj na str.26 mając coś w ustach

Obrazek

jopop

 
Posty: 19154
Od: Pt maja 20, 2005 20:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob cze 18, 2011 21:11 Re: TYMCZASY U JOPOP V-nie zaglądaj na str.26 mając coś w ustach

o rany :(
Mały kociak szuka lokum na parę dni.

kotx2

 
Posty: 18414
Od: Wto sty 25, 2011 16:23
Lokalizacja: Zabrze

Post » Sob cze 18, 2011 21:23 Re: TYMCZASY U JOPOP V

[*] :( ... tylko dobrzy pływacy toną ...

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Sob cze 18, 2011 22:24 Re: TYMCZASY U JOPOP V

Trzymam za Was kciuki

iwoniad

 
Posty: 314
Od: Pon mar 21, 2011 16:15
Lokalizacja: Krk

Post » Sob cze 18, 2011 22:30 Re: TYMCZASY U JOPOP V

Dla wiosennych kotków wiosenne imiona - co prawda nie urodziły się w marcu, ale co jest bardziej wiosennego (oprócz kwietnia i maja :) )
Marcja, Marcjanna, Marcelina, Marcella - i to naprawdę be, że aż tyle kotek na 1 kocurka, gdy dla samców jest tyle wariacji: Marcjan, Marcjusz, Marcelino i Marceli.
Szczególnie z brzmienia podoba mi się Marcjan - kiedyś znałam faceta o tym nazwisku i strasznie mi się ono podobało (ale to nie dlatego, że mi się facet podobał, bo sądząc z wyglądu, mógłby być moim dziadkiem), a Marceli kojarzy mi się z Marcelim Szpakiem, chociaż samej bajki już nie pamiętam. Z kolei Marcjusz to fajne imię dla dorosłego, leniwego kota.
Co prawda kandydatowi do tego jeszcze daleko, ale...

koteczekanusi

 
Posty: 3666
Od: Pon sty 07, 2008 12:03
Lokalizacja: Warszawa - Żoliborz

Post » Sob cze 18, 2011 23:16 Re: TYMCZASY U JOPOP V

nie wiem jak ja mam to wszystko zapamiętać...

w takim razie:

długowłosa w bure plamki - Marcjanna
długowłosa w ciemne plamki - Marcelina
bezłapka - Marcja
bura - Marcella
kocurek - Marcjusz

towarzystwo generalnie OK. ja gorzej. idę spać.
Obrazek

jopop

 
Posty: 19154
Od: Pt maja 20, 2005 20:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie cze 19, 2011 5:05 Re: TYMCZASY U JOPOP V

Przysłałam dziewczę, liczę, że się odezwie...
Apeluję o pomoc gdzie się da. Moja kolezanka hodowczyni ma Wam przekazać cały zysk ze sprzedaży swoich kociat, nie wiem, czy dotrzyma słowa, znowu nie była to taka wielka kasa, ale zawsze coś...

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Nie cze 19, 2011 15:27 Re: TYMCZASY U JOPOP V

Mam złe wieści.
Dewianci chorują. Dziś odszedł Dureń [*] :(:(:(
Debil ma spuchniętą nogę - nie wiadomo od czego. Łapa wygląda słabo, dostał antybiotyki i przeciwzapalne...mamy nadzieję że to tylko stłuczenie...zobaczymy co będzie.
Debilka też słabo - średnio je, jest na antybiotyku....
Generalnie jest do dupy - jestem załamana. Walczymy, żeby dzieciaki przeżyły...
Trzymajcie kciuki
Obrazek za TM [*]

Corse

 
Posty: 247
Od: Śro sie 06, 2003 15:18
Lokalizacja: Warszawa/Ursynów

Post » Nie cze 19, 2011 15:32 Re: TYMCZASY U JOPOP V

O rety :( ... Dureń [*] ... :ok: :ok: za resztę ...

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 547 gości