Pomysły na drapak - tubę

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt kwi 29, 2011 12:28 Pomysły na drapak - tubę

Witam.
Chcę zrobić drapak, będzie bardzo duży, a muszę liczyć się z kosztami. Będzie podobny do drzewek, które są zamieszczone na Miau. Podoba mi się pomysł z wykorzystaniem beczek po przyprawach, lecz problem w tym, że dużych miast w okolicy brak i takich firm także. Zastanawiam się czy jakieś reustauracje albo stołówki zamawiają przyprawy w takich beczkach? Potrzebne jest ok. 4m wysokości, aby każda kicia miała swoje miejsce.W ostateczności zostają szalunki, ale póki czas szukam innego rozwiązania na drapak. A może ktoś ma inny pomysł z czego można zrobić tubę?
Pozdrawiam

eowna

 
Posty: 9
Od: Czw kwi 28, 2011 11:22


Post » Pt kwi 29, 2011 14:40 Re: Pomysły na drapak - tubę

Pomysł genialny. Tylko ja chcę zrobić z budkami w środku, żeby każdy kociak miał także gdzie spać, a jest ich 9 :D. Musze mieć twardą tubę, bo jak już zrobię drapak, będą chciały wszystkie na raz się bawić, jak to w rodzinie :D

eowna

 
Posty: 9
Od: Czw kwi 28, 2011 11:22


Post » Pon maja 02, 2011 23:49 Re: Pomysły na drapak - tubę

Witajcie kochani,

Temat chyba dość dobry i może da natchnienie kolejnym osobom. Od niedawna jestem przeszczęśliwą posiadaczką maluśkiego Maine Coona (który za chwilę pewnie będzie ogromny), i postanowiłam z mężem skonstruować drapak własnej roboty. Zachęcam do pomajsterkowania w tym temacie ponieważ koszty drapaka który przedstawiam w tym poście to koszt ok. 150 zł plus chęci :)))
1. Zakup sznurka sizalowego 5mm 50m2 - 45 zł + 15 zł przesyłka
2. Zakup materiału zabawskarskiego z półdługim włosiem (takiego który mają drakapki sklepowe), kolory do wyboru - 4m2 - 1m2/23zł + przesyłka 20zł - hurtownia zabawkarska.
3. Tuby po foliach poligraficznych - wzięte z pobliskiej drukarni za darmo, domek zrobiony ze sklejki i deseczki które służa jako wejścia dla malucha :)
4. Plus do tego taker tapicerski lub klej do tkanin (ale tylko taki bezwonny i musi schnąć przed ok tydzień aby kociak się nie potruł)

Drapak ma ok 2,5 metra i szerokość ok 1,5 metra. Jako że znajduje się on na środku pokoju, musieliśmy jakoś dopasować go do regału i antresoli pod sufitem :)
Złożenie drapaka zajęło nam ok 1 tygodnia. Drapak jest przystosowany na razie dla małego kotka, ale będzie stopniowo przebudowywany wraz ze wzrostem naszego malucha i na pewno za jakiś czas pojawią się nowe elementy :)

Pozdrawiam :)

PS. Jako że niebardzo wiem, jak dodaje się tutaj zdjęcia, wklejam linka z albumem kota i oczywiście drpakiem :) Jeżeli jest to zabronione to bardzo proszę o informację na ten temat.

https://picasaweb.google.com/tuniusia/W ... directlink

misiaa

 
Posty: 3
Od: Pon paź 25, 2010 23:55

Post » Wto maja 03, 2011 7:44 Re: Pomysły na drapak - tubę

Obrazek Obrazek

Obrazek

PcimOlki

 
Posty: 10931
Od: Nie wrz 16, 2007 14:12
Lokalizacja: Wrocław


Post » Wto maja 31, 2011 11:27 Re: Pomysły na drapak - tubę

Myślałam ,że tanim kosztem nie da się zrobić drapaka dla 9 kociaków, a jednak będe robić drapak taki jak zaplanowałam ponieważ koszty bardzo się zmniejszyły, a więc:
-tuba jest nie droga, szukając w internecie liczyłam ok. 200 zł, okazało się że w castoramie zwykła tuba do szalunków kosztuje 80 zł, ma 4 m i 50 cm średnicy, więc i tak jest duża, a ja potrzebuję o mniejszej średnicy
-mój tato ma firmę budowlaną, więc nie martwie się o kawałki płyty OSB na dno domków w tubie, bo zawsze jakieś ścinki zostają
-wykładzinę na oklejenie tuby mam za 10 zł z tzw. wystawki
-na cieńszą rurę potrzebowałam sznurka sizalowego, a zdobyłam 7 m liny lnianej bardzo grubej ze szkoły(jeśli ją rozplątać na cieńsze kawałki będzie jej sporo), bo wymieniali sprzęt na sali gimnastycznej (służyła do podciągania się)
-a na półki przy budkach mam półki z mebli kuchennych i pokojowych, które wymieniali znajomi.

Także zachęcam wszystkich do uszczęśliwiania "futrzastych" przyjaciół.
Pozdrawiam

eowna

 
Posty: 9
Od: Czw kwi 28, 2011 11:22

Post » Wto maja 31, 2011 11:58 Re: Pomysły na drapak - tubę

jak już będzie gotowe to pochwal się koniecznie :D
cukier krzepi

jokototo

 
Posty: 903
Od: Nie sty 24, 2010 15:18

Post » Wto maja 31, 2011 16:16 Re: Pomysły na drapak - tubę

Oczywiście, że pokaże robutkę. Myślę, że umieszczę cały projekt w zakładce o drapakach, może komuś pomoże przy robieniu własnego :)

eowna

 
Posty: 9
Od: Czw kwi 28, 2011 11:22

Post » Wto maja 31, 2011 16:27 Re: Pomysły na drapak - tubę

PcimOlki pisze:Obrazek Obrazek

Obrazek

sam go zrobiłes :?: 8O
Mały kociak szuka lokum na parę dni.

kotx2

 
Posty: 18414
Od: Wto sty 25, 2011 16:23
Lokalizacja: Zabrze

Post » Wto maja 31, 2011 21:10 Re: Pomysły na drapak - tubę

Ja tylko podlinkowałem obrazki autorki wątku. To jej drapakodrom, nie mój.

Mój jest inny:

Obrazek

PcimOlki

 
Posty: 10931
Od: Nie wrz 16, 2007 14:12
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto maja 31, 2011 21:11 Re: Pomysły na drapak - tubę

PcimOlki pisze:Ja tylko podlinkowałem obrazki autorki wątku. To jej drapakodrom, nie mój.

Mój jest inny:

Obrazek

oczywiscie własnej roboty :?:
Mały kociak szuka lokum na parę dni.

kotx2

 
Posty: 18414
Od: Wto sty 25, 2011 16:23
Lokalizacja: Zabrze

Post » Wto maja 31, 2011 21:15 Re: Pomysły na drapak - tubę

kotx2 pisze:...
oczywiscie własnej roboty :?:

Własnej roboty jest tylko ta rura z prawej. Ma z 2m wysokości. Na zdjęciu tego nie widać.

PcimOlki

 
Posty: 10931
Od: Nie wrz 16, 2007 14:12
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto maja 31, 2011 21:18 Re: Pomysły na drapak - tubę

PcimOlki pisze:
kotx2 pisze:...
oczywiscie własnej roboty :?:

Własnej roboty jest tylko ta rura z prawej. Ma z 2m wysokości. Na zdjęciu tego nie widać.

fajne koty ,fajne ujęcie :D :ok:
Mały kociak szuka lokum na parę dni.

kotx2

 
Posty: 18414
Od: Wto sty 25, 2011 16:23
Lokalizacja: Zabrze

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, kasiek1510, Mhml i 281 gości