Nowy kot dominuje rezydentów !!!co robić?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon kwi 25, 2011 16:21 Nowy kot dominuje rezydentów !!!co robić?

Wrócił z adopcji Filipek ,z adopcji tak upragnionej.Filipek jest bardzo ładnym kotem, i jest sporo chętnych już zakoconych.Wydawał mi się to idealny dom ,tym bardziej że Filip bardzo się nudzi .I tu zaczyna się problem.Kocurek był wykastrowany prawie dwa tygodnie temu(ja zwalam winę na hormony)Ma ok 9-10 miesięcy ,jest duży i bardzo odwazny.Po przybyciu do nowego domu odrazu chce podchodzić do kotów ,pewnie po to żeby powąchać.Wszystkie koty reagują prychaniem,najpierw Filipek odchodzi ale potem on też zaczyna prychac i bić .SkończyłO się tym że kotka była tak zestresowana że mało się nie zadusiła a Filip jeszcze jej wlał.U mnie w domu to samo trzy kocice dorodne ,najpierw się bał ,potem zaczął atakować.Teraz jest w kolejnym domu z kotem rasowym i kotką dachowcem.Jest od soboty ,na próbę Pani bardzo go chce ale też zalezy jej na normalnej atmosferze w domu.
I tu pierwszego dnia było trochę lepiej (może dlatego że kocur)ale drugiego FIlip już bił rezydenta i gonił z kitą do góry.Finał taki że kot rezydent się go boi a wszystkie koty na siEbie prychają (nawet rezyencji)
Pani twarda kobieta na razie nie odpuszcza,ale boje się że i tu będzie źle .Co robić ,co może byc przyczyną ,czy on nie nadaje się do towarzystwa kotów?
Obrazek

Henia

 
Posty: 3068
Od: Pt mar 10, 2006 14:29
Lokalizacja: Warszawa-Muranów

Post » Pon kwi 25, 2011 16:25 Re: Nowy kot dominuje rezydentów !!!co robić?

2 dni to krotko,czasem docieranie trwa o wiele dłuzej,dopóki nie leje się krew ,nie ma powodu do zmartwienia,trzeba obserwować :ok:,można też spróbowac z feliwayem albo kroplami bacha,owszem zdarzają sie koty ,które po prostu powinny być jedynakami ale chyba nie w tym wypadku :kotek:
Mały kociak szuka lokum na parę dni.

kotx2

 
Posty: 18414
Od: Wto sty 25, 2011 16:23
Lokalizacja: Zabrze

Post » Pon kwi 25, 2011 16:36 Re: Nowy kot dominuje rezydentów !!!co robić?

o ile są na to warunki
może zapoznawać ich ze sobą pojedynczo
30.07.09 Maciuś [*] 02.10.10 Kocik [*] 16.12.10 Pusia [*] 10.07.14 Meliska[*] 23.01.18 Boluś [*] Kubuś [*] 07.10.2019 Kisia [*] 09.06.2021 Piracik [*] 07.03.2022 Kacperek [*] 05. 01. 2024 Belfaścik [*] 16. 02. 24 wybaczcie mi, do zobaczenia...

puszatek

Avatar użytkownika
 
Posty: 21729
Od: Sob lut 05, 2011 21:53
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon kwi 25, 2011 17:46 Re: Nowy kot dominuje rezydentów !!!co robić?

Ja wiem że 2 dni to mało ,czasami trwa to dużo dłużej .U mnie zresztą często koty się leją ,oczywiście pazurowo-słownie :) Krew się nie leje ,on ma radochę z tego że koty uciekaja i wtedy goni .
Obrazek

Henia

 
Posty: 3068
Od: Pt mar 10, 2006 14:29
Lokalizacja: Warszawa-Muranów

Post » Pon kwi 25, 2011 17:48 Re: Nowy kot dominuje rezydentów !!!co robić?

Henia pisze:Ja wiem że 2 dni to mało ,czasami trwa to dużo dłużej .U mnie zresztą często koty się leją ,oczywiście pazurowo-słownie :) Krew się nie leje ,on ma radochę z tego że koty uciekaja i wtedy goni .

wiec dajcie kotom czas,jesli jest taka możliwosc :ok:
Mały kociak szuka lokum na parę dni.

kotx2

 
Posty: 18414
Od: Wto sty 25, 2011 16:23
Lokalizacja: Zabrze

Post » Śro lis 28, 2012 12:57 Re: Nowy kot dominuje rezydentów !!!co robić?

Miesiąc temu znalazłam młodego kota na ulicy. Był przemoknięty i głodny więc zabrałam go do domu. Od początku moja kotka prychała na niego i syczała a on chciał się bawić. W ogóle to kot - wulkan energii, wszędzie go pełno, po prostu kot z ADHD. Został wykastrowany. Niestety relacje pomiędzy nimi wcale się nie poprawiły a minął już miesiąc. Ostatnio jest nawet gorzej bo przy każdej gonitwie czy walce (krew się nie leje) kotka - rezydentka sika tam gdzie akurat się znajduje. Wczoraj jeszcze zrobiła kupę. Ona po prostu panicznie boi się młodego. Jedynym miejscem, gdzie potrafią siedzieć razem spokojnie jest okno. Może mi ktoś pomóc?

elwi4

 
Posty: 1
Od: Pt kwi 22, 2011 12:23

Post » Śro lis 28, 2012 13:11 Re: Nowy kot dominuje rezydentów !!!co robić?

Henia pisze:Ja wiem że 2 dni to mało ,czasami trwa to dużo dłużej .U mnie zresztą często koty się leją ,oczywiście pazurowo-słownie :) Krew się nie leje ,on ma radochę z tego że koty uciekaja i wtedy goni .

ja mam niestety złe doświadczenie.Kiedys było super..poszedł nasz miziak do adopcji i niestety po 7 miesiącach go zwrócono :( -znudzono się kotkiem.No i się zaczeło.Koty go nie akceptowały,szczególnie jedna kocica.Mineło juz wiele miesięcy i nadal maja faze polowania na siebie :( Jeden poluje na drugiego :( Ingeruje w te "polowania",inaczej na pewno krew by się polała.
kOTA JUZ NIE ODDAM DO ADOPCJI,BO KILKA DOMÓW ZMIENIŁ NIM DO MNIE TRAFIŁ,a kolejny "numer"nowych włascicieli dobił by nas juz na maksa.
Mam tez jednego niewidomego kota Lepka.U mnie sie odnalazł wspaniale,ale u pani jaka go uratowła od razu przystapił do straszenia i bicia rezydenta do takiego staopnia,ze tamten nie schodził z szafek i tam załatwiał wszystko.Nie wiem,ja bym szukała takiemu kotu domu jako jedynak,z psem może.Kazda zmiana domu i próby na pewno sie źle na psychice odbiją
BOZENAZWISNIEWA
 

Post » Śro lis 28, 2012 14:21 Re: Nowy kot dominuje rezydentów !!!co robić?

jaki stary wątek.Filipek kolejny raz powracał z adopcji ,aż w końcu trafił na dwie fajne młode dziewczyny,które nie reagowały na jego zaczepki.Duzi też młodzi ,ale nad wyraz rozsądni ludzie.
Obrazek

Henia

 
Posty: 3068
Od: Pt mar 10, 2006 14:29
Lokalizacja: Warszawa-Muranów

Post » Pt gru 18, 2015 21:31 Re: Nowy kot dominuje rezydentów !!!co robić?

Odizolowywać od rezydentów na kilka godzin dziennie,ograniczając mu rewir na ich korzyść.Nie zostawiać kotka razem z rezydentami,kiedy wychodzisz z domu.Miałam podobną sytuację,przybysz kotek dominował i stresował kotkę rezydentkę.Zastosowałam parawan,jest zakładany,kiedy kotki skończą zabawę.Rezydentka wyraźnie czuje się lepiej,a i kotek nieco przystopował.

Jen

 
Posty: 44
Od: Pt gru 18, 2015 21:09

Post » Sob gru 19, 2015 10:44 Re: Nowy kot dominuje rezydentów !!!co robić?

Jen pisze:Odizolowywać od rezydentów na kilka godzin dziennie,ograniczając mu rewir na ich korzyść.Nie zostawiać kotka razem z rezydentami,kiedy wychodzisz z domu.Miałam podobną sytuację,przybysz kotek dominował i stresował kotkę rezydentkę.Zastosowałam parawan,jest zakładany,kiedy kotki skończą zabawę.Rezydentka wyraźnie czuje się lepiej,a i kotek nieco przystopował.

To wątek z 2012 roku.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55370
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon lut 01, 2016 19:20 Re: Nowy kot dominuje rezydentów !!!co robić?

To wątek z 2012 roku.[/quote]

To nie znaczy,że nikt nigdy nie będzie potrzebował pomocy w podobnej sprawie i nie zajrzy do tego wątku.

Jen

 
Posty: 44
Od: Pt gru 18, 2015 21:09




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kasiek1510, Na Kocią Łapę i 250 gości