3-ci dzien -do weta?- MEGA ZATWARDZENIE-PARAFINA-jest ok

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw kwi 21, 2011 9:09 Re: 3-ci dzień nie je - czy to czas iść do weta? KULA WŁOSOWA??

dzieki. dam znać jak coś się wyjasni. :?

bluevega

Avatar użytkownika
 
Posty: 42
Od: Pt lip 09, 2010 7:36
Lokalizacja: w-wa

Post » Czw kwi 21, 2011 9:11 Re: 3-ci dzień nie je - czy to czas iść do weta? KULA WŁOSOWA??

Trzymam kciuki!
...

CoToMa

Avatar użytkownika
 
Posty: 34546
Od: Pon sie 21, 2006 14:34

Post » Czw kwi 21, 2011 14:26 Re: 3-ci dzień nie je - czy to czas iść do weta? KULA WŁOSOWA??

Wyniki krwi dobre, na rentgenie widać zapełnione jelita - jakieś wredne zatwardzenie. Niestety bolesny brzuch. Mam podawać parafinę co godzinę - niestety nie jestem w stanie bo kotka się wścieka, ze wzgledu na bol no i oczywiscie nie chce tej parafiny :( Ręce opadają. Jesli sama jej nie podam znow bede musiala jechac do lecznicy.

bluevega

Avatar użytkownika
 
Posty: 42
Od: Pt lip 09, 2010 7:36
Lokalizacja: w-wa

Post » Czw kwi 21, 2011 14:31 Re: 3-ci dzień nie je - czy to czas iść do weta? KULA WŁOSOWA??

Próbowałaś podać strzykawką do pyszczka?

Jeśli pozwoli, możesz jej delikatnie pomasować brzuszek i okolice odbytu wilgotnym, ciepłym gazikiem.
To stymuluje wypróznienie.

Bungo

 
Posty: 12069
Od: Pt lut 16, 2007 0:52
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw kwi 21, 2011 14:50 Re: 3-ci dzień nie je - czy to czas iść do weta? KULA WŁOSOWA??

Próbuje własnie strzykawką. Zaraz pojawi się druga osoba do pomocy, razem musimy jakos dać radę.. Masuje jej troszkę brzuszek, ale miauczy - boli ja.. Niestety nie jestem zaprawiona w takich historiach, bo ostatnio leczyłam ją 4 lata temu, dlatego tak panikuję :(

bluevega

Avatar użytkownika
 
Posty: 42
Od: Pt lip 09, 2010 7:36
Lokalizacja: w-wa

Post » Czw kwi 21, 2011 16:10 Re: 3-ci dzień nie je - czas iść do weta?- MEGA ZATWARDZENIE

Nie panikuj tylko jej pomóż. Nie przejmuj się że miauczy,musisz jej podać parafinę i kropka.
Delikatnie naciskaj strzykawkę, nie energicznie tylko powoli bo się może zachłysnąć.

A wetka jej podała parafinę ? Widziałaś jak to robiła ?
Gdy cię znalazłam, nie wiedziałam, co z tobą zrobić.
Dziś nie wiem, co zrobię bez ciebie...
Marcel 7.10.2007 - 26.07.2021

kwinta

Avatar użytkownika
 
Posty: 7320
Od: Śro maja 21, 2008 20:47
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Czw kwi 21, 2011 16:50 Re: 3-ci dzień nie je - czas iść do weta?- MEGA ZATWARDZENIE

Strzykawkę wsadż za kieł, czyli bardziej od kącika pysia, niech ktoś kota trzyma za przednie łapki, ty jedną ręką trzymaj pysio, drugą podawaj parafinę. Mój wet w takich przypadkach daje równolegle lewatywę z parafiny. Zaszkodzić nie zaszkodzi, a kot się odetka na pewno !

Mrata

 
Posty: 2906
Od: Pt cze 06, 2008 17:50
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Czw kwi 21, 2011 18:00 Re: 3-ci dzień nie je - czas iść do weta?- MEGA ZATWARDZENIE

O 17-tej udało się podac 5 ml tej parafiny - więc to juz drugi raz dzis dostała. Ale zrobilismy to w dwie osoby. Wieczorem spróbuję znów sama. Jeśli do jutra nie będzie kupy, to musi być lewatywa 8O

bluevega

Avatar użytkownika
 
Posty: 42
Od: Pt lip 09, 2010 7:36
Lokalizacja: w-wa

Post » Czw kwi 21, 2011 18:40 Re: 3-ci dzień nie je - czas iść do weta?- MEGA ZATWARDZENIE

A czy wet nie brał pod uwagę także zakłaczenia?
Bo jesli tak, to bezopet by się przydał.
Niektóre koty jedzą tę pastę dobrowolnie...

Bungo

 
Posty: 12069
Od: Pt lut 16, 2007 0:52
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw kwi 21, 2011 19:02 Re: 3-ci dzień nie je - czas iść do weta?- MEGA ZATWARDZENIE

a mogła zjeść np. nitkę? i coś zatkało jelita?

Jeśli nie masz nikogo do pomocy proponuję:
Zawiń kota w ręcznik tak żeby wystawała tylko głowa. Kota z obu stron przytrzymujszesz nogami.
poniżej bardziej fachowy opis:
Spanikowane koty mają tendencję do cofania się. Wykorzystaj to. Usiądź na rozwartych kolanach na podłodze, postaw kota między nogami tyłem do ciebie. Jak kot zacznie się cofać to będzie ci łatwiej otworzyć mu pysk.
http://www.tipy.pl/artykul_4726,jak-dac ... rstwo.html

W jednej ręce strzykawka, drugą otwierasz pyszczek. Tak jak wcześniej było napisane z boku wstrzykujesz zawartość strzykawki.
Testowałam to na maim kocie jak musiałam mu Kalm Aida podawać. Dobrowolnie nie chciał zawsze walczył jak lew ;)ale tym sposobem zawsze byłam górą ;)
Obrazek Obrazek

evalla

 
Posty: 3605
Od: Pon lis 05, 2007 19:46
Lokalizacja: Ostróda / Warszawa

Post » Czw kwi 21, 2011 19:10 Re: 3-ci dzień nie je - czas iść do weta?- MEGA ZATWARDZENIE

przy Waszej wielkiej pomocy udało mi sie - tym razem samej zapodać 5 ml parafiny :? Kot odrobinke podjada, taką galaretkę Intestinal, więc nie ma jadłowstrętu. Mam też pastę remover na odkłaczenie, ale Nel jej nie znosi, roznosi to po całym mieszkaniu. 8O
Tak, w tym kale może być siersc - jest napewno bo kot jest jakims długowlosym mieszancem i strasznym czysciochem, co 2 godziny odchodzi toaleta, zjada tych kłakow mnostwo. Zwykle wystarczała trawa..
Próbuje też masowac brzuszek.

bluevega

Avatar użytkownika
 
Posty: 42
Od: Pt lip 09, 2010 7:36
Lokalizacja: w-wa

Post » Czw kwi 21, 2011 19:21 Re: 3-ci dzień nie je - czas iść do weta?- MEGA ZATWARDZENIE

sposób na pastę też jest :D
Bardzo prosty. można posmarować kota np. na udzie, czyli w miejscu gdzie nie strząśnie (tak jak przy smarowaniu na łapce) ale będzie miał dostęp żeby wylizać.

wtedy kot tak jak w przypadku strząśnięcia z łapki nie zrzuci pasty. Skoro jest takim czyściochem tym bardziej powinna pastę z futra zlizać.

Też przetestowane na moim kocie ;)
Obrazek Obrazek

evalla

 
Posty: 3605
Od: Pon lis 05, 2007 19:46
Lokalizacja: Ostróda / Warszawa

Post » Czw kwi 21, 2011 20:14 Re: 3-ci dzień nie je - czas iść do weta?- MEGA ZATWARDZENIE

Jak do jutra się nie odetka, to niech wet da lewatywę, pasta chyba nie załatwi sprawy lepiej niż lewatywa z parafiny ? Bezopet moje żrą jak głupie, innych past nie chcą...

Mrata

 
Posty: 2906
Od: Pt cze 06, 2008 17:50
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Pt kwi 22, 2011 6:42 Re: 3-ci dzień nie je - czas iść do weta?- MEGA ZATWARDZENIE

O 2 w nocy podałam znów parafine i udało sie! :D Do tej pory zrobiła 3 kupy, apetyt jej wraca.
Rozejrze się za bezopetem, ja mam remover (zielone opakowanie) ktorego ona nie cierpi.

Czy macie jakiś patent na zmycie parafiny z kota? Jest nią usmarowana od przodu i tyłu - a, że jest taką pedantką, to teraz ciągle się myje i jest nieszczęśliwa z powodu opłakanego wyglądu :?

bluevega

Avatar użytkownika
 
Posty: 42
Od: Pt lip 09, 2010 7:36
Lokalizacja: w-wa

Post » Pt kwi 22, 2011 8:12 Re: 3-ci dzien -do weta?- MEGA ZATWARDZENIE-PARAFINA-JAK ZMYĆ?

:piwa: No cóż... Trzeba kota wyprać... Ale nie wyżymać... Na poważnie, to lepiej niech się sama wyliże, mokra będzie jeszcze bardziej nieszczęśliwa. Możesz spróbować ściągać część parafiny jakimś nasiąkliwym papierem - husteczki, toaletowy, czy coś.
Dobrze, że już po wszystkim.

Mrata

 
Posty: 2906
Od: Pt cze 06, 2008 17:50
Lokalizacja: Gdańsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, ewar, Google [Bot], magnificent tree, ryniek i 523 gości