Kto "odławia" chore koty na Pradze Południe?????

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw mar 24, 2011 10:26 Kto "odławia" chore koty na Pradze Południe?????

Na przeciwko budynku - Kamionkowska 5, przy śmietniku koczuje rodzinka kotów. Obstawiam,że jest to kocia mama i trzy ok. roczne koty.
Prawdopodobnie ktoś tę rodzinkę dożywia, koty nie są wychudzone...
Martwi mnie jednak kocia mama, burasia. Ma smutne, zaropiałe oczka.
Czy są jakieś osoby, czy też fundacje wyłapujące koty na sterylizację, bądź leczenie???

jola.ps

 
Posty: 43
Od: Pon maja 10, 2010 19:00
Lokalizacja: Warszawa, Bielany

Post » Czw mar 24, 2011 13:42 Re: Kto "odławia" chore koty na Pradze Południe?????

musiała bys się zwrócić bezpośrednio do poszczególnych Fundacji. A i tak na fizyczne łapanie moga nie miec czasu.
Na forum działa sporo prywatnych osób łapiących koty na sterylki, czasami leczenie. Ale wtedy zawsze problemem sa pieniądze, kto zapłaci za pobyt kota w szpitaliku.

Jeszcze jeden pomysł mi przyszedł do głowy. Na Pradze Południe jest Koteria. http://www.koteria.org.pl
Oni sterylizują koty, ale jak trzeba to leczą przed tym. Skoro kotka jest prawdopodobnie z dorastającymi dziećmi to trzeba by towarzystwo wyciać, bo zaqraz bdzie tam kilkanascie kotów. W Koterii to zrobią, trzeba tylko koty im dowieźć. A potem odebrac i wypuścić.

Zmień mooże temat na "prosze o pomoc w złapaniu 4kotów na sterlkę Praga Płd" czy jakoś podobnie.
Może ktoś ma wolne i sie zgłosi.
Może masz samochód i możesz pomóc w transporcie (częśc osób jest niezmotoryzowanych i to jest zawsze problem)
Obrazek
http://www.forastero.pl hodowla kotów brytyjskich

Mysza

Avatar użytkownika
 
Posty: 39656
Od: Pon cze 02, 2003 10:17
Lokalizacja: prawie Kraków

Post » Czw mar 24, 2011 13:50 Re: Kto "odławia" chore koty na Pradze Południe?????

czy te wszystkie koty sa może bure?

Pomagałam kiedyś w łapaniu i sterylizacji kilku kotów na Mińskiej i jak patrze na mapę, to był to dokładnie budynek przy Mińskiej na wysokości tej kamionkowskiej 5 (przynajmniej wg tego co googiel pokazuje) Ten z napisem PPH ERSTAL http://maps.google.pl/maps?f=q&source=s ... 8&t=h&z=19
I tam były wycięte dwie dorosłe kotki i 4 czy 5 dzieci jednej z nich. Wszystko bure.
Obrazek
http://www.forastero.pl hodowla kotów brytyjskich

Mysza

Avatar użytkownika
 
Posty: 39656
Od: Pon cze 02, 2003 10:17
Lokalizacja: prawie Kraków

Post » Czw mar 24, 2011 13:53 Re: Kto "odławia" chore koty na Pradze Południe?????

Koteria to chyba najlepszy pomysł. Cięłam tam "swoje" koty. Mysza ma rację, bo jak trafiły sie chorsze to wpierw były leczone. Łapiesz dzika i nie wiesz w jakim jest satnie.
Należy tam zadzwonic i umówić sie na terminy. Bez zaznaczenia co się złapie. Trudno płeć u dzikunków określić.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55358
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw mar 24, 2011 14:47 Re: Kto "odławia" chore koty na Pradze Południe?????

Mysza pisze:czy te wszystkie koty sa może bure?

Pomagałam kiedyś w łapaniu i sterylizacji kilku kotów na Mińskiej i jak patrze na mapę, to był to dokładnie budynek przy Mińskiej na wysokości tej kamionkowskiej 5 (przynajmniej wg tego co googiel pokazuje) Ten z napisem PPH ERSTAL http://maps.google.pl/maps?f=q&source=s ... 8&t=h&z=19
I tam były wycięte dwie dorosłe kotki i 4 czy 5 dzieci jednej z nich. Wszystko bure.


Tak. To tam, gdzie wskazuje mapa, przy Instytucie Optyki jakiejśtam.
Ta kotka jest bura, natomiast pozostałe kotki (wydaje mi się, że roczne, bo na wiosnę 2010 r. to były to jeszcze takie małe kluseczki i ona je pilnowała) to dwa buraski po mamusi i dwa śliczne rudzielce, mniemam, że po tacie, chociaż tego delikwenta nie namierzyłam.
Cóż, dziękuję za poradę. Spróbuję w tej Koterii.
Sama nie dysponuję samochodem i nie mam doświadczenia w łapaniu kotów.
Nie jest mi temat obojętny, bo sama mam w domu dwie dziewczynki. Jedną adoptowaną z Konstancina (101 Kotów Fundacja św. Franciszka) przekochaną buraskę (może stąd mój sentyment do mamusi burasi), zaś drugą z Palucha. Z tą drugą artystką miałam pewne problemy, ale dzięki wsparciu dziewczyn z forum, jakoś je rozwiązałam. dlatego też wiedziałam, gdzie zwrócić się o poradę.
Bardzo wam dziewczyny dziękuję.
Boję się tylko, że nic nie zdziałam, ale spróbuję...

jola.ps

 
Posty: 43
Od: Pon maja 10, 2010 19:00
Lokalizacja: Warszawa, Bielany

Post » Czw mar 24, 2011 14:53 Re: Kto "odławia" chore koty na Pradze Południe?????

możesz tak jak napisała Mysza w tytule poprosić o pomoc w łapaniu , pożyczenie łapki.

Wiekszosc z nas tak zaczynała. Kazdy poradzi co i jak zrobic by koty złapać. Jestem spoza W-wy a "moje" koty do Koterii jechały czasem atobusem.

Proszę zmien tytuł. Podbijaj watek. Moze ktoś sie odezwie. Nie moze a na pewno.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55358
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw mar 24, 2011 15:28 Re: Kto "odławia" chore koty na Pradze Południe?????

Rude to sie po mamusi dziedziczy :) Znaczy się mamusia jest burą szylkretką. I rude raczej będą kocurkami.
Zadzwoń do Koterii, powiedz ile kotów i że na pewno jedna płodna kotka, być moze już w ciazy, zaklep termin i szukaj kogoś do pomocy.
Ja (a właściwie tajdzi w tej chwili) moge pożyczyć klatke łapkę, ale nie bardzo się nadaję na łapankę już (ciąża).
Ewentualnie możesz też zadzwonić do Urzedu Gminy/dzielnicy Praga Płd (bo rozumiem że to jej rejon), do wydziału Ochrony Środowiska i zapytac czy mają talony na darmowe sterylizacje. I która lecznica je obsługuje. Może kotką na leczenie i sterylkę do Koterii, a kocurki na talony da się zrobić. Pozdzwoń, popytaj, kazdy kiedyś zaczynał, my z chęcia pomożemy :)
Obrazek
http://www.forastero.pl hodowla kotów brytyjskich

Mysza

Avatar użytkownika
 
Posty: 39656
Od: Pon cze 02, 2003 10:17
Lokalizacja: prawie Kraków

Post » Czw mar 24, 2011 18:27 Re: Kto "odławia" chore koty na Pradze Południe?????

Mysza gratulacje :ok:
To kotom niespodziankę zrobiła jak im odpuściłaś. :wink:

Święta prawda. Każda z nas tak zaczynała.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55358
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie kwi 03, 2011 23:25 Re: Kto "odławia" chore koty na Pradze Południe?????

jola.ps pisze:Na przeciwko budynku - Kamionkowska 5, przy śmietniku koczuje rodzinka kotów. Obstawiam,że jest to kocia mama i trzy ok. roczne koty.
Prawdopodobnie ktoś tę rodzinkę dożywia, koty nie są wychudzone...
Martwi mnie jednak kocia mama, burasia. Ma smutne, zaropiałe oczka.
Czy są jakieś osoby, czy też fundacje wyłapujące koty na sterylizację, bądź leczenie???


chyba piszemy o tym samym miejscu - w razie czego proszę mnie poprawić :)

w ostatnią sobotę widziałam 4 koty- 3 burasy i marmurka- w podwórku domu Mińska 14 od strony rudery z nrem 12, na tyle na ile się przyjrzałam (przyglądało mi się 3 panów wątpliwego autoramentu...) wyglądały OK jeśli chodzi o sierść i wagę, kotek w widocznej ciąży też nie zauważyłam.

Jeśli byłabyś w stanie dotrzeć do karmicieli, podpowiem(y) Ci co dalej.

Chętnie w miarę potrzeby pomogę w ich wyłapaniu i dostarczeniu do Koterii (choć bez samochodu...), ale nie ukrywam, że pewniej bym się czuła w obecności kogoś miejscowego albo sporych rozmiarów faceta ;)
chętni na kota
-
Pozytywne myślenie wszystko odmieni - ja wierzę w świat bez bezdomnych, cierpiących psów i kotów jeszcze przed 40.
---
Poszukuję osoby która może pomóc w sterylizacji kotów bezdomnych w Polanowie oraz Nowym Miasteczku oraz osoby która odwiezie wiejską kotkę na zabieg pod Kielcami. Proszę o info na pw. Dziękuję :-)

VeganGirl85

Avatar użytkownika
 
Posty: 16929
Od: Śro gru 29, 2004 9:09
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post » Wto kwi 05, 2011 12:02 Re: Kto "odławia" chore koty na Pradze Południe?????

O to właśnie ten numer, tam kiedys łapałam (mińska 14). I była wycięta jedna marmurka i chyba z 5 zwykłych burasów. W tym domu mozna zapytać o karmicielkę, miała przystosowaną piwnice dla kotów. Chyba już tam nie mieszka, ale że mąż pracuje obok (jeśli nadal), to na pewno karmia i znają koty.
Po przeciwnej stronie ulicy na parkingu tez były jakies koty, ale one tam się schodzą z tych terenów za parkingiem, z kanałów...
Obrazek
http://www.forastero.pl hodowla kotów brytyjskich

Mysza

Avatar użytkownika
 
Posty: 39656
Od: Pon cze 02, 2003 10:17
Lokalizacja: prawie Kraków

Post » Pon wrz 17, 2012 0:42 Re: Kto "odławia" chore koty na Pradze Południe?????

Podnoszę wątek, bo może coś Wam wiadomo...

często wracam do domu (Szaserów) przez Dworzec Wschodni, w ciągu 4 miesięcy 2 razy widziałam z autobusu chyba trikolorkę na terenie oddziału wypożyczalni CRAMO przy Mińskiej 65. Ponieważ pod tym adresem znajduje się bardzo rozległy teren, chciałabym dowiedzieć się, czy ktoś już tam działa(ł) i czy można się przyłączyć do już istniejącej ekipy. Jak nie- postaram się wybrać tam w godzinach pracy (niestety także swojej, w listopadzie mam urlop) i dowiedzieć co i jak. Obawiam się jednak, że sami z TŻ sobie nie poradzimy, jak potrzebna będzie większa akcja...
chętni na kota
-
Pozytywne myślenie wszystko odmieni - ja wierzę w świat bez bezdomnych, cierpiących psów i kotów jeszcze przed 40.
---
Poszukuję osoby która może pomóc w sterylizacji kotów bezdomnych w Polanowie oraz Nowym Miasteczku oraz osoby która odwiezie wiejską kotkę na zabieg pod Kielcami. Proszę o info na pw. Dziękuję :-)

VeganGirl85

Avatar użytkownika
 
Posty: 16929
Od: Śro gru 29, 2004 9:09
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post » Pon wrz 17, 2012 8:41 Re: Kto "odławia" chore koty na Pradze Południe?????

Założycielka, jak w większości takich wtków nie odezwała się.
Należy miec tylko nadzieję,że zabrała się za te kociaste.
Choć mocno wątpię. Mało kto ogarnia się i bierze sam za koty.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55358
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon wrz 17, 2012 9:01 Re: Kto "odławia" chore koty na Pradze Południe?????

Instytut Optyki Stosowanej , na przeciwko jest Kamionkowska 7 , tak zrozumiałam z opisu . Koty mają się dobrze . Mieszkają w wypasionej , ocieplonej willi z balkonami :) .Zrobił ją jeden z moich sąsiadów . Koty dokarmiane są przez mieszkańców domów 7 i 18 . Koty maja po 2,5 roku (mam w domu Juniorka z tego miotu)
Na chwile obecna całe i zdrowe , nie widziałam o 2 lat kociaków (wiec kicia chyba wysterylizowana) . Nie wiem czy panowie ciachnięci .

bolusiowa

 
Posty: 1
Od: Pon wrz 17, 2012 8:25
Lokalizacja: Warszawa Praga Płd

Post » Pon wrz 17, 2012 20:14 Re: Kto "odławia" chore koty na Pradze Południe?????

VeganGirl jeśli zorientujesz się co i jak, kto (najlepiej z numerem telefonu), gdzie i kiedy karmi, to daj znać.
Jeśli widujesz tylko 1 Kotkę to chyba nie będzie to duża akcja? Ale jeśli rzeczywiście okaże się duża, to się przyłączę do ekipy łapankowej. Podkreślam słowo "przyłączę"...........

Carmen201

 
Posty: 4156
Od: Pt maja 07, 2010 7:49
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie wrz 23, 2012 19:53 Re: Kto "odławia" chore koty na Pradze Południe?????

Carmen201 pisze:VeganGirl jeśli zorientujesz się co i jak, kto (najlepiej z numerem telefonu), gdzie i kiedy karmi, to daj znać.
Jeśli widujesz tylko 1 Kotkę to chyba nie będzie to duża akcja? Ale jeśli rzeczywiście okaże się duża, to się przyłączę do ekipy łapankowej. Podkreślam słowo "przyłączę"...........


Pogadam ze stróżem - nikogo więcej o tej porze jak tam bywam nie widuję. Jeśli jednak ktoś już tam działał i ma kontakty czy wiedzę, będę wdzięczna za info. Nie wiem, czy to ich kotka, czy czyjaś wychodząca, spróbuję się rozeznać. Od maja jak mieszkam na Grochowie kociaków tam nie widziałam, ale to ogromniasty teren.
chętni na kota
-
Pozytywne myślenie wszystko odmieni - ja wierzę w świat bez bezdomnych, cierpiących psów i kotów jeszcze przed 40.
---
Poszukuję osoby która może pomóc w sterylizacji kotów bezdomnych w Polanowie oraz Nowym Miasteczku oraz osoby która odwiezie wiejską kotkę na zabieg pod Kielcami. Proszę o info na pw. Dziękuję :-)

VeganGirl85

Avatar użytkownika
 
Posty: 16929
Od: Śro gru 29, 2004 9:09
Lokalizacja: Warszawa Grochów




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 267 gości