Kuki FeLV+ miał 3 zator, pilnie potrzebny cykloferon POMOCY!

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob sie 16, 2014 13:55 Re: Kuki FeLV+ znów w szpitalu, ma kolejny zator !!!

Fiona, odezwij się.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Nie sie 17, 2014 15:53 Re: Kuki FeLV+ znów w szpitalu, ma kolejny zator !!!

Nie pisałam wcześniej, bo Kuki był jeszcze wczoraj niewyraźny :(
Generalnie zator nie spowodował takiego spustoszenia jak za pierwszym razem i na szczęście nie doszło do całkowitego odcięcia krążenia.
Po podaniu leków i kroplówki stan był stabilny, łapa nie bolała, serce ok i Kuki mógł wrócić na noc do domu.
Są dwie hipotezy:
- zator był niewielki lub w jakimś małym naczyniu a nie w głównej żyle, dlatego udało się w miarę szybko odkręcić wszystko
- sytuacje uratowały leki przeciw sklejaniu się krwinek, które Kuki dostał tego dnia 2 godziny wcześniej, zaraz po stwierdzeniu, że łapa jest chłodniejsza. Zanim zdążyłam wrócić z pracy i dowieźć Kukiego do lekarza minęła ponad godzina. Lek miał szanse zadziałać i zablokować sklejanie się kolejnych krwinek i nie doszło do rozległego zatoru.

W piątek Kuksonik był bardzo senny, praktycznie przespał cały dzień, aktywność z jego strony była minimalna, nawet nie chciał wieczorem polować. Było to zrozumiałe bo nie dość bolącej łapy i zawirowań w układzie krwionośnym miał jeszcze masę stresu związanego z pobytem w szpitalu. Bardzo się denerwował w klatce, biedak skakał jak oszalały, aż Pani doktor musiała go przełożyć do transporterka, żeby się nie porozbijał.
Wczoraj było już lepiej ale po południu znów zaczął przysypiać, nie chciał wstać. Obserwowaliśmy jego, łapy, oddech i tak do wieczora a potem było polowanie i wszystko wróciło do normy.

Kuksonik jest nawadniany domowymi sposobami a ponieważ kota nie da się namówić, żeby wypił na zawołanie dostaje wodę zabarwioną mlekiem. W jego przypadku niewielka ilość mleka jest mniejszym złem a przynajmniej mamy nawodnionego kota :)

Aspiryny na razie nie dajemy. Po zmianie leku na serce Pani Doktor powiedziała, że pociągniemy jeszcze trochę ten Plavix bo jak na razie ten lek się sprawdza. Były plany zmiany Plavixu na Aspirynę ale ponieważ Kuki źle się czuł i był bardzo senny zapadła decyzja, że w pierwszej kolejności musimy zmienić Enarenal, który ewidentnie nie służył Kukiemu.
Zmiana obu leków jednocześnie byłaby niekorzystna dlatego na razie plany z Aspiryną zostały odroczone.
Obrazek ObrazekObrazek
Obrazek

fiona.22

 
Posty: 8659
Od: Pon maja 07, 2007 19:31

Post » Nie sie 17, 2014 18:02 Re: Kuki FeLV+ znów w szpitalu, ma kolejny zator !!!

Nieustające kciuki dla Kukisia, coby takich numerów już nie wymyślał :ok: :201481
kicikicimiauhau
 

Post » Nie sie 17, 2014 20:17 Re: Kuki FeLV+ znów w szpitalu, ma kolejny zator !!!

kicikicimiauhau pisze:Nieustające kciuki dla Kukisia, coby takich numerów już nie wymyślał :ok: :201481

Ode mnie też :ok:
Obrazek

Gem

 
Posty: 3442
Od: Czw paź 12, 2006 16:37
Lokalizacja: Kielce

Post » Nie sie 17, 2014 22:00 Re: Kuki FeLV+ znów w szpitalu, ma kolejny zator !!!

Kuki, nie kombinuj, bądź zdrów! :ok: :ok: :ok:

Alyaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 5838
Od: Śro paź 22, 2008 18:24
Lokalizacja: Kielce

Post » Sob sie 23, 2014 14:35 Re: Kuki FeLV+ znów w szpitalu, ma kolejny zator !!!

Kuki w środę napędził nam trochę stracha. Spał dłuższy czas a kiedy wróciłam z pracy wstał żeby się przywitać. Tylna łapka była chłodniejsza ale zachowanie Kukiego nie wskazywało, żeby coś sikę działo. Nic nie bolało, kot rozmruczany i zadowolony, jedynie to trochę gorszy apatyt miał do południa.
Zadzwoniłam do lekarza zapytać co robić i na wszelki wypadek pojechaliśmy sprawdzić.
Pan doktor stwierdził, że rzeczywiście jest nieznaczna różnica ale na tyle niewielka, że gdybyśmy przyjechali z innym problemem to nie zauważyłby różnicy temperatur w łapkach przy normalnym badaniu kota. Na wszelki wypadek dostał Fraxiparine, wróciliśmy do domu i wszystko było ok.

Za to w czwartek okazało się, że coś się dzieje z przednią nogą. Kukson niby normalnie na niej chodził, nie kulał ale jak siadał to podnosił ja do góry i machał nią. Posprawdzałam łapy i było ok. Wszystkie ciepłe , nic nie bolało, zachowywał się spokojnie. Zadzwoniłam do lekarza ale Pani doktor uspokoiła nas. Mieliśmy obserwować i spróbować rozmasować. Okazało się, że łapa najprawdopodobniej zdrętwiała mu. Masaż pomógł i obyło się bez wizyty. U krążeniowców często się to zdarza wystarczy, że kot zbyt długo ma podkurczoną łapkę. Podobno takie rzeczy mogą nam się teraz często przytrafiać.

Niestety za każdym razem jak coś się dzieje ja dostaję strasznej paniki. Nie mam doświadczenia i nie potrafię rozróżnić czy zaczyna się poważny zator czy to tylko chwilowe niedokrwienie nie mające nic wspólnego ze skrzepem.
Obrazek ObrazekObrazek
Obrazek

fiona.22

 
Posty: 8659
Od: Pon maja 07, 2007 19:31

Post » Sob sie 23, 2014 19:54 Re: Kuki FeLV+ znów w szpitalu, ma kolejny zator !!!

Trzymajcie się oboje :ok: To znaczy troje ;)
Obrazek

Gem

 
Posty: 3442
Od: Czw paź 12, 2006 16:37
Lokalizacja: Kielce

Post » Sob sie 23, 2014 22:18 Re: Kuki FeLV+ znów w szpitalu, ma kolejny zator !!!

Oby Kuki nie straszył Cię, Ilonko :ok: :ok: :ok:

Alyaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 5838
Od: Śro paź 22, 2008 18:24
Lokalizacja: Kielce

Post » Nie sie 24, 2014 13:58 Re: Kuki FeLV+ znów w szpitalu, ma kolejny zator !!!

Trzymam za Was kciuki. Zdrówka dla Kukiego!

megan72

 
Posty: 3476
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Pon sie 25, 2014 12:37 Re: Kuki FeLV+ znów w szpitalu, ma kolejny zator !!!

Nieustannie kciuki :ok: :ok: :ok:
Obrazek

JoasiaS

 
Posty: 16776
Od: Wto sie 02, 2005 18:45
Lokalizacja: Dąbrowy

Post » Pt sie 29, 2014 8:24 Re: Kuki FeLV+ znów w szpitalu, ma kolejny zator !!!

Kuki jest w szpitalu, znów miał zator :(
Obrazek ObrazekObrazek
Obrazek

fiona.22

 
Posty: 8659
Od: Pon maja 07, 2007 19:31

Post » Pt sie 29, 2014 8:30 Re: Kuki FeLV+ znów w szpitalu, ma kolejny zator !!!

Trzymam mocno kciuki za zdrowie!

Alyaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 5838
Od: Śro paź 22, 2008 18:24
Lokalizacja: Kielce

Post » Pt sie 29, 2014 12:54 Re: Kuki FeLV+ znów w szpitalu, ma kolejny zator !!!

Kuki :ok: :ok:

tamiss

 
Posty: 6179
Od: Śro lut 10, 2010 17:08

Post » Pt sie 29, 2014 15:25 Re: Kuki FeLV+ znów w szpitalu, ma kolejny zator !!!

Kukisiu :(
Mocne kciuki za Ciebie :ok: <3
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Sob sie 30, 2014 17:36 Re: Kuki FeLV+ znów w szpitalu, ma kolejny zator !!!

Jak kicius :?:
Ronda 25.04.2014[*]
Cindy 21.08.2018[*]
Kota nie powinno sie kupowac, bo kot to przyjaciel.
Przyjaciol sie nie kupuje.
Bleise Pascal




Obrazek.

_________________
Obrazek.

Cindy

Avatar użytkownika
 
Posty: 4796
Od: Śro lut 11, 2009 13:23
Lokalizacja: Gdynia

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Meteorolog1 i 307 gości