Poznań Główny - koty i kocięta / Super-pilne DT!!! - str 80

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lip 08, 2011 19:32 Re: Poznań Główny - koty i kocięta / Super-pilne DT!!! - str 80

Nasz dzisiejszy dorobek piwniczny. Dziewczyny roboczo zostały nazwane Jaśminka(tri) i Jagódka(pingwinka)
Zdjęcia bardzo mało wyraźne bo dziewczęta baaardzo ruchliwe, to na górze, to na dole, to w, to za budką
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

może jutro zrobię lepsze jak się trochę oswoją z nowym miejscem.
Pojechałyśmy po mamę z czterema małymi buraskami a złapałyśmy dwie jeszcze młodsze wyrzucone dziewczynki. brudne, zaniedbane, śmierdzące, niedożywione, zresztą nie dziwne- i tak dobrze wyglądają jak na warunki panujące w tej kamienicy- czegoś takiego to ja, z ręką na sercu mogę stwierdzić, jeszcze jak żyje nie widziałam i nie czułam- może Marysia trochę więcej opisze, bo ja nie mam siły. Po krótce tylko powiem, że była to mieszanka- mówię o podłodze po jakiej się tam stąpa-śmieci, butelek, petów, ludzkich odchodów i papieru toaletowego, wymiocin, ogromnej ilości martwych rozkładających się ptaków, robactwa- było to naprawdę plugawe- nie wiedziałam, że takie coś w centrum miasta europejskiego w XXI wieku zobaczę. MUSIMY JAK NAJSZYBCIEJ WYCIĄGNĄĆ Z TEGO MIEJSCA RESZTĘ KOCIAKÓW! Dzisiaj udało nam się tylko te dwa, bo reszta żyje dodatkowo pod stertą starych okien i nie ma do nich w ogóle dostępu, jeszcze obmyślamy plan jak to zrobić.

Maluszki pojechały z nami od razu do weta- stan ogólny dobry- zostały odpchlone, odrobaczone, ich wiek ocenił na ok 9-10 tygodni- jeszcze mają niewybarwione oczka :)
Oczywiście pilnie DT- choć na to nawet już nie liczę :|

I na zakończenie dla poprawy nastroju- Tymon i jego dziwne pozy :ryk:

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

moorland

 
Posty: 1422
Od: Pon cze 22, 2009 12:26
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt lip 08, 2011 19:39 Re: Poznań Główny - koty i kocięta / Super-pilne DT!!! - str 80

Tymon to chyba się szykuje na jakieś mistrzostwa kociej jogi :ryk: . Dziewczynki śliczne :1luvu: .
ObrazekObrazekObrazek

skwareek

 
Posty: 3571
Od: Pon maja 03, 2010 12:42
Lokalizacja: Łódź/Amsterdam

Post » Pt lip 08, 2011 20:04 Re: Poznań Główny - koty i kocięta / Super-pilne DT!!! - str 80

Na tym pierwszym zdjęciu Tymon wygląda jak wazonik :lol:
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10928
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt lip 08, 2011 20:05 Re: Poznań Główny - koty i kocięta / Super-pilne DT!!! - str 80

Jarka pisze:Dziś na dworcu 7 kotów na łące (5 czarnych, Tri i białe w czarne łaty), w graciarni 2 białe w bure łaty, przy poczcie pusto, ale suche wyjedzone. Udało mi się wstrzelić miedzy dwoma deszczami, na łące usunęłam sporo spleśniałej suchej karmy - przy tej pogodzie szybko się psuje.
Do łapania kotów nieszczególnie się nadaję, myslę że mogłabym tylko przeszkadzać.


Na poczcie sucha była wyjedzona? Nasypałam pełen pojemniczek, więc jednak muszą tam przychodzić...
Kasia i Molly :)
Obrazek Obrazek

Szukam pilnie pracy w Poznaniu! :)

kasia90

 
Posty: 187
Od: Nie gru 05, 2010 22:51
Lokalizacja: Konin, Poznań

Post » Pt lip 08, 2011 20:11 Re: Poznań Główny - koty i kocięta / Super-pilne DT!!! - str 80

kasia90 pisze:
Jarka pisze:Dziś na dworcu 7 kotów na łące (5 czarnych, Tri i białe w czarne łaty), w graciarni 2 białe w bure łaty, przy poczcie pusto, ale suche wyjedzone. Udało mi się wstrzelić miedzy dwoma deszczami, na łące usunęłam sporo spleśniałej suchej karmy - przy tej pogodzie szybko się psuje.
Do łapania kotów nieszczególnie się nadaję, myslę że mogłabym tylko przeszkadzać.


Na poczcie sucha była wyjedzona? Nasypałam pełen pojemniczek, więc jednak muszą tam przychodzić...


Na pewno przychodzą, widywałam tam rudzielca, a raz szylkretkę.
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10928
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob lip 09, 2011 8:53 Re: Poznań Główny - koty i kocięta / Super-pilne DT!!! - str 80

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Tak wygląda piwnica, w której mieszkają cztery pozostałe kociaki, o których pisała Karolina. Komentarz chyba zbędny. Bardzo proszę doświadczonych łapaczy kocich rodzin o rady, jaką strategię objąć. Najpierw matkę, czy kocięta? Nie wiemy jak się do tego zabrać (myślałyśmy o łapaniu małych na łapkę, słusznie?).
Obrazek
http://www.pustamiska.pl
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta George Bernard Shaw

merka

 
Posty: 217
Od: Śro cze 09, 2010 9:09
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob lip 09, 2011 12:57 Re: Poznań Główny - koty i kocięta / Super-pilne DT!!! - str 80

Dziś łapałam rodzinkę na Śródce - koty mieszkały w podobnej piwnicy, do której dodatkowo nie było możliwości wjeścia. Rodzinka była pod obserwacją, z łapanką czekaliśmy do momentu, aż matka wyprowadzi kociaki. Jeden wraz z mamusią wszedł do klatki łapki, mama uruchomiła zapadkę i się ładnie zamknęły. Na szczęście ustawił się tak, że wszystko poszło gładko.
Na drugiego kociaka czekaliśmy ponad 40 minut, bo schował się w piwnicy. Przed okienkiem rozłożyliśmy podbierak z tuńczykiem w środku i czekaliśmy, czekaliśmy... Na szczęście był głodny i się udało.

Łapanie rodzin jest trudne. Jeśli kociaki mają mniej niż 12 tygodni, to raczej nie można zostawić ich bez matki. Czekać tak długo nie można, bo zdziczeją. Łapanie kociaków na oczach matki może sprawić, że matka z resztą zniknie.
Opcją idealną jest cała rodzina razem. Łatwo jest w przypadku bardzo małych kociąt, do których jest dojście - wkładamy dzieci do klatki wystawowej, mama do nich sama wchodzi. Jak kociaki są starsze, to jest problem.

W tej piwnicy najpierw spróbowałabym złapać maluchy.
Czy można na łapkę - zależy od łapki. Nasza pod ciężarem kociaka może się nie zamknąć. Na maluchy najczęściej stosujemy podbierak. Jednak w miejscu przedstawionym na zdjęciu może być problem z jego użyciem...
Obrazek

fuerstathos

 
Posty: 1378
Od: Sob sty 24, 2004 17:53
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob lip 09, 2011 14:51 Re: Poznań Główny - koty i kocięta / Super-pilne DT!!! - str 80

POMOCY!!!

Został jej jeden dzień na znalezienie nowego domu... Co dalej???


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bryza to ok. 4 miesięczna kotka, która szuka domu.
Ma chore oczko, dostaje krople. Podczas sterylizacji będzie miała usuniętą trzecią powiekę. Do jutra ma dt, później nie ma się gdzie podziać...
Raz już była w schronisku, czy będzie musiała tam wrócić?
Błagam, pomóżcie ocalić Bryzę przed schroniskiem!

Kontakt:
513-845-436
sylwia-012@wp.pl

Molli

 
Posty: 1099
Od: Wto gru 23, 2008 11:28
Lokalizacja: WIELKOPOLSKA

Post » Nie lip 10, 2011 21:58 Re: Poznań Główny - koty i kocięta / Super-pilne DT!!! - str 80

GRAFIK 11.07-17.07

PKP + poczta (jeśli ktoś da radę)
pn. - itaka
wt. -
śr. -
czw. -
pt. - Jarka (stały dyżur)
sob. - merka_85 (stały dyżur)
ndz. -

Składowa
pn. - Kasia P. (stały dyż.)
wt. -
śr. -
czw. -
pt. - KMagda (stały dyżur)
sob. - TŻ MartyK (stały dyżur)
ndz. - KMagda (stały dyżur)
Obrazek

itaka

 
Posty: 3482
Od: Sob maja 29, 2010 14:43
Lokalizacja: Poznań/Lublin

Post » Nie lip 10, 2011 23:24 Re: Poznań Główny - koty i kocięta / Super-pilne DT!!! - str 80

koconek pisze:Dziewczyny, czy wiecie może, kto dokarmia koty na Składowej oprócz was? Przy bramie wjazdowej stoją miski, czasami pełne i kręcą się tam dwa młode koty - krówki, ale nie udało mi się namierzyć karmicielki


Ja kiedyś rozmawiałam z jednym panem, który kiedyś był chyba kierownikiem ochrony albo magazynu.
On dokarmia te koty i jeszcze jakiś pan, który ma bar na Składowej (ale nie wiem, o jaki bar chodzi...)
Ten Pan, z którym rozmawiałam mówił, że obecny kierownik jest przeciwny dokarmianiu kotów, wiec robią to ukradkiem.
Pan dokarmia koty po drugiej stronie siatki, w miejscu gdzie ustawiłyśmy budki.

kasia_5000

 
Posty: 3037
Od: Czw mar 23, 2006 21:51
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie lip 10, 2011 23:38 Re: Poznań Główny - koty i kocięta / Super-pilne DT!!! - str 80

kasia_5000

 
Posty: 3037
Od: Czw mar 23, 2006 21:51
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt lip 22, 2011 12:57 Re: Poznań Główny - koty i kocięta / Super-pilne DT!!! - str 80

witam!
pieniążki za bazarek przesłać na to konto co ostatnio?

Depka

 
Posty: 567
Od: Czw cze 21, 2007 17:24

Post » Pt lip 22, 2011 14:14 Re: Poznań Główny - koty i kocięta / Super-pilne DT!!! - str 80

Tak, na to samo.
Dzięki! :)
I zapraszamy na nowy wątek.

kasia_5000

 
Posty: 3037
Od: Czw mar 23, 2006 21:51
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob sty 07, 2012 0:54 Re: Poznań Główny - koty i kocięta / Super-pilne DT!!! - str 80

Mogę dać DT/DS kotce (przed lub po sterylizacji), lub wykastrowanemu kocurkowi. Mam już u siebie fundacyjną kotkę i psa, który kocha wszystko, co po domu biega.
Kontakt najlepiej przez PW lub mail - astarte1804@o2.pl

Zorlis

Avatar użytkownika
 
Posty: 304
Od: Sob paź 27, 2007 9:44
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob sty 07, 2012 1:51 Re: Poznań Główny - koty i kocięta / Super-pilne DT!!! - str 80

Zorlis pisze:Mogę dać DT/DS kotce (przed lub po sterylizacji), lub wykastrowanemu kocurkowi. Mam już u siebie fundacyjną kotkę i psa, który kocha wszystko, co po domu biega.
Kontakt najlepiej przez PW lub mail - astarte1804@o2.pl


Wysyłam pw i zapraszam do najnowszej, już trzeciej części wątku :)

viewtopic.php?f=1&t=137559
Ostatnio edytowano Nie sty 15, 2012 13:23 przez aassiiaa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: zamykam wątek

moorland

 
Posty: 1422
Od: Pon cze 22, 2009 12:26
Lokalizacja: Poznań

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Kocilla de Mru, nfd, Vi i 301 gości