Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lis 26, 2015 12:06 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Praksedo,czy u Ciebie można zamówić odpłatnie zrobienie budki na dwa koty z jak najgrubszego styropianu (5cm)? czy tylko służysz radą? bo ja beztalencie jestem :oops:

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Czw lis 26, 2015 12:52 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

tabo10 pisze:Praksedo,czy u Ciebie można zamówić odpłatnie zrobienie budki na dwa koty z jak najgrubszego styropianu (5cm)? czy tylko służysz radą? bo ja beztalencie jestem :oops:


Piszę pw.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pt lis 27, 2015 20:34 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Praxedo ja też zamówiłabym u Ciebie jak najsolidniejszą budkę dla rodzinki kociej 4 osobowej. Jeżeli tylko dałabyś radę pokryje koszty..

samosia

 
Posty: 137
Od: Śro lut 01, 2006 22:28
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt lis 27, 2015 21:03 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

a takie pudełko jest ok? http://allegro.pl/pojemnik-termiczny-lo ... 29310.html, ma grube ścianki.

izydorka

 
Posty: 9465
Od: Śro lut 04, 2009 21:09
Lokalizacja: Śląsk

Post » Pt lis 27, 2015 22:05 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Ok tylko inaczej bym postawiła, tj najwyższy wymiar na szerokość a nie wysokość.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Pt lis 27, 2015 22:15 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

tak właśnie myślałam :)

izydorka

 
Posty: 9465
Od: Śro lut 04, 2009 21:09
Lokalizacja: Śląsk

Post » Pon lis 30, 2015 10:51 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Izydorko, o pudełko będzie dobre, choć małe na 4 koty.
Trzeba bardzo dobrze skleić części (pianka montażową) i postawić najdłuższym bokiem, tak jak pisze Ewa.


Samosiu, najpierw wstęp i przepraszam za te uwagę.
Bo właśnie miałam ponarzekać, że większość opiekunów "budzi się' w sprawach domków dopiero gdy przychodzi mróz.
Ja plany budkowe i finansowe robię już pod koniec lata. Teraz niestety mam dużo zgłoszeń i nie nadążam. Budki robię praktycznie nocami. Poza tym nie wiem jak będzie z pudłami. Jak będzie sponsor to będę nadal robić. Jak nie, to nie wiem. Na fb jest żebracze wydarzenie w tym celu, ale jest kiepsko z funduszami.
Chcę wyjaśnić, ze ja nie sprzedaję domków. Zabiegam o fundusze, bo sama nie jestem w stanie sfinansować kilkudziesięciu pudeł wraz z materiałami. ( W sezonie robię 50-60 domków.) Ale skoro są sponsorowane, to jasne, że gratisowe.
Jeżeli będzie taka możliwość (nie jestem w stanie dziś obiecać) to dla 4 zaprzyjaźnionych kotów, które zechcą mieszkać w jednym domku, zamiast 4 oddzielnych można zamówić pudło typu P540, jest akurat na 4 futrzaki.
I pytanie czy jesteś z Warszawy lub okolic?
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pon lis 30, 2015 14:55 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

samosia pisze:Praxedo ja też zamówiłabym u Ciebie jak najsolidniejszą budkę dla rodzinki kociej 4 osobowej. Jeżeli tylko dałabyś radę pokryje koszty..

A nie szybciej i prościej samemu zamowić takie pudło? Co za problem wyciąć dziurę i włożyć do dużego worka na śmieci? Przynajmniej zaoszczędzisz koszty jednej przesyłki i to wcale nie małe.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Pon lis 30, 2015 18:02 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Prakseda pisze:Izydorko, o pudełko będzie dobre, choć małe na 4 koty.
Trzeba bardzo dobrze skleić części (pianka montażową) i postawić najdłuższym bokiem, tak jak pisze Ewa.



dzięki,u mnie to na jednego kota :),wtedy dawać ten łącznik? kot jest wędrowny, nie chce być w mieszkaniu z innymi.

izydorka

 
Posty: 9465
Od: Śro lut 04, 2009 21:09
Lokalizacja: Śląsk

Post » Pon lis 30, 2015 22:52 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Praxedo - ja te koty znam dopiero od tygodnia, to nie tak, że zaspałam.. Półdzika rodzinka - kotka plus trójka 4-5 miesięcznych kociaków. Zastanawiam się jak pomóc im przetrwać zimę.Pisałam o nich w tym wątku: viewtopic.php?f=1&t=171825 - tam jest fotka, której widać jakich koty są gabarytów.
W sumie mogę sama spróbować sklecić taka budkę, chociaż do takich robótek zdolności nie mam..

samosia

 
Posty: 137
Od: Śro lut 01, 2006 22:28
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto gru 01, 2015 9:19 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

izydorka pisze:
Prakseda pisze:Izydorko, o pudełko będzie dobre, choć małe na 4 koty.
Trzeba bardzo dobrze skleić części (pianka montażową) i postawić najdłuższym bokiem, tak jak pisze Ewa.



dzięki,u mnie to na jednego kota :),wtedy dawać ten łącznik? kot jest wędrowny, nie chce być w mieszkaniu z innymi.

Na jednego to bez dostawki.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Wto gru 01, 2015 12:02 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Dzięki :D

izydorka

 
Posty: 9465
Od: Śro lut 04, 2009 21:09
Lokalizacja: Śląsk

Post » Wto gru 01, 2015 12:25 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

samosia pisze:Praxedo - ja te koty znam dopiero od tygodnia, to nie tak, że zaspałam.. Półdzika rodzinka - kotka plus trójka 4-5 miesięcznych kociaków. Zastanawiam się jak pomóc im przetrwać zimę.Pisałam o nich w tym wątku: viewtopic.php?f=1&t=171825 - tam jest fotka, której widać jakich koty są gabarytów.
W sumie mogę sama spróbować sklecić taka budkę, chociaż do takich robótek zdolności nie mam..


Zamówiłam duże pudło dla rodzinki.
Nie podałaś gdzie mieszkasz? Warszawa czy czeka mnie wysyłka w Polskę?
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Wto gru 01, 2015 20:57 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Praxedo dzięki - jesteś wielka :) Kraków. Pokryję koszty transportu i budki. Proszę na PW dane do przelewu i kwotę.

samosia

 
Posty: 137
Od: Śro lut 01, 2006 22:28
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro gru 02, 2015 9:14 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

samosia pisze:Praxedo dzięki - jesteś wielka :) Kraków. Pokryję koszty transportu i budki. Proszę na PW dane do przelewu i kwotę.

Budka jest sponsorowana, wiec nic.
Ew. za przesyłkę. Na razie nie wiem, ile kurier zaśpiewa. Musze wybrać jakiegoś taniego, bo są duże różnice w cennikach.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Na Kocią Łapę i 158 gości