Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt wrz 11, 2015 14:10 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Wysłałam im wczoraj Twoje porady i odpisali:
"dziękuję za uwagi, rzeczywiście muszę przyznać rację, koty są zwinne i otwór wyżej na pewno byłby lepszy z wielu powodów. Przekażę Pani maila szefowi, mam nadzieję, że weźmie go pod uwagę przy realizacji kolejnych zamówień."
Tyle chociaż ze czytają maile.
A może forum miau powinno nadawać certyfikaty producentom budek :)
Albo stworzyć wątek: producenci polecani ?
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Pt wrz 11, 2015 14:21 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

żadne forum nie może nadawać żadnych certyfikatów :wink:
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46713
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Pt wrz 11, 2015 18:16 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Wiem, ze nie może a mimo to sporo jest takich samozwańczych firm, które nadają, wyłudzając przy tym kasę. Do mnie bez przerwy dzwonią z informacją, ze chcą mi nadać certyfikat albo wpisać na listę rzetelnych firm. W końcu zaczęłam odpowiadać, że wcale nie jestem rzetelna :)
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Śro paź 14, 2015 9:57 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Za zgodą spółdzielni zainstalowałam 2 budki na dachu śmietnika. Juz pierwszego dnia koty je zamieszkały. Wczesniej wylegiwały sie na tym dachu na kupie suchych liści. ObrazekBudka
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Śro paź 14, 2015 10:03 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Ewa, gratulacje :ok: e
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Śro paź 14, 2015 10:24 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Wcześniej te domki stały na ziemi i koty w nich tez bywały, ale mamy na osiedlu dwa małe kundelki, które latają luzem i jak się zorientowały, ze można w krzakach bzu polować na koty to je straszyły. Poprzedniej zimy kilka budek zniknęło w niewyjaśnionych okolicznościach a do tych na dachu to ani pies ani człowiek bez drabiny się nie dostanie. Koty mają drabinę z grubego pnia wierzby.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Śro paź 14, 2015 15:38 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Napisałam znów do styromaxu z pytaniem czy nie byliby skłonni produkować pudełka o grubszych ściankach niż 3 cm.
Zobaczymy czy odpiszą i co.
Kidyś odpisali, że musieliby mieć pewność, że będzie przyzwoity zbyt. już w tej chwili nie pamiętam ile by ich satysfakcjonowało.

Lidka

 
Posty: 16219
Od: Wto lut 03, 2004 8:57
Lokalizacja: Katowice

Post » Śro paź 14, 2015 20:50 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Proszę o pomoc/poradę w następującej sprawie: W sieci (także tutaj) znajduję sporo opisów, jak zrobić domek mrozowy dla kotów wolno żyjących. Są też oferty sprzedaży materiału: płyt czy wręcz pudeł styropianowych. Mnie interesuje zakup gotowego kompletnego domku. Dwa lata temu kupiłem taki w sieci (domek z grubego styropianu -- 7 cm -- oklejony bardzo grubą czarną folią, ze ścinkami polaru w środku i również polarową kurtynką w wejściu, nawet z małym zadaszeniem nad otworem wejściowym), teraz nie mogę znaleźć podobnej oferty. Był to idealny gotowiec, którego teraz szukam niestety bez skutku. Oferta gotowych domków styropianowych z Allegro, którą podajecie we wcześniejszych postach jest moim zdaniem dość średnia, bo grubość ścianki 3 cm to za mało - jak kot się dobrze przeciągnie w środku to sam wypchnie dziurę. Oczywiście w myśl zasady "na bezrybiu i rak rybą" kupię ten domek, jeśli nie znajdę nic innego, ale wolałbym jednak jakąś cieplejszą konstrukcję. Tyle że nie udało mi się takiej znaleźć.

Reasumując: czy ktoś wie, czy i gdzie można kupić gotowy domek? Taki z grubego styropianu, zabezpieczony porządną folią? Będę wdzięczny za ewentualną pomoc.

estom

Avatar użytkownika
 
Posty: 7
Od: Pon cze 15, 2015 9:21
Lokalizacja: Opole

Post » Czw paź 15, 2015 11:33 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

estom pisze:Proszę o pomoc/poradę w następującej sprawie: W sieci (także tutaj) znajduję sporo opisów, jak zrobić domek mrozowy dla kotów wolno żyjących. Są też oferty sprzedaży materiału: płyt czy wręcz pudeł styropianowych. Mnie interesuje zakup gotowego kompletnego domku. Dwa lata temu kupiłem taki w sieci (domek z grubego styropianu -- 7 cm -- oklejony bardzo grubą czarną folią, ze ścinkami polaru w środku i również polarową kurtynką w wejściu, nawet z małym zadaszeniem nad otworem wejściowym), teraz nie mogę znaleźć podobnej oferty. Był to idealny gotowiec, którego teraz szukam niestety bez skutku. Oferta gotowych domków styropianowych z Allegro, którą podajecie we wcześniejszych postach jest moim zdaniem dość średnia, bo grubość ścianki 3 cm to za mało - jak kot się dobrze przeciągnie w środku to sam wypchnie dziurę. Oczywiście w myśl zasady "na bezrybiu i rak rybą" kupię ten domek, jeśli nie znajdę nic innego, ale wolałbym jednak jakąś cieplejszą konstrukcję. Tyle że nie udało mi się takiej znaleźć.

Reasumując: czy ktoś wie, czy i gdzie można kupić gotowy domek? Taki z grubego styropianu, zabezpieczony porządną folią? Będę wdzięczny za ewentualną pomoc.


Pewnie kupowałeś w Kociej Stefie. Niestety założycielka tego sklepiku nie żyje. Nie wiem czy ktoś przejął tę działalności.

Generalnie ja robię takie budki ale nie na sprzedaż. Wyposażam bezdomniaki ale na terenie Warszawy. Robię z tych pudeł 3 cm tylko dodatkowo docieplam folią bąbelkową albo dodatkowymi płytami styrop. Producent, którego podaje w 1 poście tego wątku nie robi pudeł idealnie dla kotów. Jak wymiarami pasują to cienkie, jak grube to za wielkie albo za małe.
Pudło, które kupiłeś pewnie pochodziło z odzysku. Kiedyś z Basią (z Kociej Strefy) pozyskiwałyśmy takie pudła z firm farmaceutycznych.
Ja obecnie nie mam środków finansowych na wykonanie w tym sezonie kolejnych kilkudziesięciu domków. Będzie na fb wydarzenie pomocowe. Jak dopiszą sponsorzy, to będę robić. Jednak nie bardzo sobie wyobrażam wysłanie takiej budki do Opola.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Czw paź 15, 2015 12:36 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Prakseda pisze: Pewnie kupowałeś w Kociej Stefie. Niestety założycielka tego sklepiku nie żyje. Nie wiem czy ktoś przejął tę działalności.

Generalnie ja robię takie budki ale nie na sprzedaż. Wyposażam bezdomniaki ale na terenie Warszawy. Robię z tych pudeł 3 cm tylko dodatkowo docieplam folią bąbelkową albo dodatkowymi płytami styrop. Producent, którego podaje w 1 poście tego wątku nie robi pudeł idealnie dla kotów. Jak wymiarami pasują to cienkie, jak grube to za wielkie albo za małe.
Pudło, które kupiłeś pewnie pochodziło z odzysku. Kiedyś z Basią (z Kociej Strefy) pozyskiwałyśmy takie pudła z firm farmaceutycznych.
Ja obecnie nie mam środków finansowych na wykonanie w tym sezonie kolejnych kilkudziesięciu domków. Będzie na fb wydarzenie pomocowe. Jak dopiszą sponsorzy, to będę robić. Jednak nie bardzo sobie wyobrażam wysłanie takiej budki do Opola.


Prakseda, dzięki serdeczne za reakcję. Tak, masz rację, dokładnie tam kupiłem. Nie miałem pojęcia, że założycielka nie żyje. Bardzo smutna wiadomość. Przeczesałem net i żadnej strony o tej nazwie nie ma, więc zakładam, że nikt nie przejął tej działalności. Również wpisując do przeglądarki nazwę firmy i adres fizyczny działalności, zostaje się odesłanym do starej strony, gdzie wyskakuje komunikat "Błąd 404" (czyli że strona nie istnieje).

Wracając do Twojej wiadomości, nie śmiałbym ani Ciebie, ani nikogo prosić o wykonanie takiego domku dla moich kotów, ale gdyby znalazł się ktoś, dla kogo to nie jest problemem, to nie muszę pisać, że oczywiście zapłacę za wszystko (zarówno za domek jak i za wysyłkę). Gdy dwa lata temu kupowałem poprzedni, został wysłany kurierem. Do dziś mam rachunek za domek i wysyłkę. Z mojej strony wygląda to tak, że ja po prostu nie mam na to czasu. Pracuję po 12-15 godzin na dobę. Pierwszą rzeczą, gdy wychodzę z domu jest karminie moich kotów, a potem do auta i praca. Ostatnią gdy wracam - karmienie i do łóżka. Mojego własnego karmią w ciągu dnia moi rodzice, którzy wpadają się z nim pobawić i dać mu jedzenie i lekarstwa. Tak w sumie 6 a niekiedy 7 dni w tygodniu. Poszukiwanie gotowca nie wynika z pójścia na łatwiznę, ale po prostu nie jestem w stanie się zająć samodzielnym wykonaniem.

Apel nadal aktualny :)

estom

Avatar użytkownika
 
Posty: 7
Od: Pon cze 15, 2015 9:21
Lokalizacja: Opole

Post » Czw paź 15, 2015 14:57 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

estom, jeżeli coś wyjdzie ze sponsoringiem u mnie, to jednak spróbuję wysłać Ci budkę, o ile możesz czekać. Tzn kot może czekać.
Jest zimno, tymczasowo choć karton (z reguły szybko ciągnie wilgoć) owinięty w folię może mu postaw.

Gdyby można było u producenta kupić jedno pudło, pewnie byłoby szybko, ale jest wymóg zakupu opakowania zbiorczego.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Czw paź 15, 2015 15:30 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Prakseda pisze:estom, jeżeli coś wyjdzie ze sponsoringiem u mnie, to jednak spróbuję wysłać Ci budkę, o ile możesz czekać. Tzn kot może czekać.
Jest zimno, tymczasowo choć karton (z reguły szybko ciągnie wilgoć) owinięty w folię może mu postaw.

Gdyby można było u producenta kupić jedno pudło, pewnie byłoby szybko, ale jest wymóg zakupu opakowania zbiorczego.


Byłoby cudownie. Ja ze swojej strony będę nadal szukał, ale jeśli coś się wykluje u Ciebie, to będę ogromnie wdzięczny za wiadomość. Dałem budkę mojego domowego kota, taki miękki domek z tworzywa piankowego, które słabo przepuszcza wodę (wiem, bo kilka razy jak się źle ułożył w pralce, to po całym praniu w środku były suche miejsca), ale mam świadomość, że nie jest to ochrona przed chłodem (choćby przez to, że ma spory wlot). Zastanawiałem się, że nie okręcić tego elastyczną folią taką jak używają do owijania palet ("stretchem") i tą folią częściowo "przymknąć" wejście, ale boję się, że koty mogą szarpać tę folię i jej strzępy zjeść. Na szczęście u nas na południu zima jednak jest zwykle cieplejsza, przez ostatnie dwa lata w zasadzie nie było minusów, topniejący szybko śnieg przez kilka dni, ale co będzie tej zimy... nie wiem.

Wspominasz o konieczności zakupu opakowania zbiorczego pudeł. Ile to kosztuje? Teraz mi przyszło do głowy - czy z tą wymianą myśli nie powinniśmy przejść na prywatne wiadomości? Nie mam doświadczenia.

estom

Avatar użytkownika
 
Posty: 7
Od: Pon cze 15, 2015 9:21
Lokalizacja: Opole

Post » Czw paź 15, 2015 17:34 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Dostałam odpowiedź ze Styromaxu, że niestety, bo formy są drogie.
I że klienci mówią, że docieplają.
No tylko, że jak mam docieplać budkę to chyba lepiej samemu ze grubego styropianu zrobić.
Płyta 8cm 50x100cm kosztuje ok 6,50. Trzeba by chyba 5 płyt, żeby było z wiatrołapem.
Szkoda, że w wątku pisiokota z Łodzi zniknęły zdjęcia. Tam był krok po kroku, bo to w sumie prosta sprawa.

I nie przenoście się na pw, bo to ważne sprawy i zawsze jakaś informacja.

Lidka

 
Posty: 16219
Od: Wto lut 03, 2004 8:57
Lokalizacja: Katowice

Post » Czw paź 15, 2015 18:16 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Estom, ale to jest fajna zabawa - sklejanie domku. Nie bawiłeś się nigdy klockami? Wprawdzie trochę sie kruszy i piszczy podczas krojenia i trzeba poczekac az wyschnie i potem posprzatać, ale dwa dni po 2 godziny to maksymalny czas potrzebny na całą konstrukcję.
Takie które stawiam pod wnękami balkonowymi, gdzie nie pada i nie wieje robię z 2 i 1/3 płyty. Płyta ma 100 cm wiec jedną przecinam na pół - ta jest na dach i podłogę. Kolejna na 3 kawałki po 33 cm. To sa scianki boczne i brakuje kolejnej 1/3 na wejście. Jak na otwartej przestrzeni np na dachu śmietnika to dobrze żeby wejście było w głebi tj zarówno dach jak i boczne ściny wystawały poza scianę z otworem wejsciowym co najmiej po 20 cm tworzac przedsionek.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Czw paź 15, 2015 18:33 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

estom pisze: Z mojej strony wygląda to tak, że ja po prostu nie mam na to czasu. Pracuję po 12-15 godzin na dobę. Pierwszą rzeczą, gdy wychodzę z domu jest karminie moich kotów, a potem do auta i praca. Ostatnią gdy wracam - karmienie i do łóżka. Mojego własnego karmią w ciągu dnia moi rodzice, którzy wpadają się z nim pobawić i dać mu jedzenie i lekarstwa. Tak w sumie 6 a niekiedy 7 dni w tygodniu. Poszukiwanie gotowca nie wynika z pójścia na łatwiznę, ale po prostu nie jestem w stanie się zająć samodzielnym wykonaniem.
Apel nadal aktualny :)
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46713
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 513 gości