Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro wrz 09, 2015 13:46 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Ja bym sie spytała jakim styropianem ocieplony (grubość) i czy styropian jest w środku miedzy deskami czy po prostu w środku. No i jakie wymiary ma ta część mieszkalna, bo te podane to rozumiem zewnętrzne. Chyba mógłby byc niższy bo 100-110 wysokość to trudno ogrzać. Chyba że jest płaski sufit i potem dodatkowo spadzisty stryszek. Ale cena całkiem przyzwoita i może tez się na taki skusze bo jest całkiem ładny.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Śro wrz 09, 2015 13:56 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Ewa.KM pisze:Ja bym sie spytała jakim styropianem ocieplony (grubość) i czy styropian jest w środku miedzy deskami czy po prostu w środku.

A jaka grubość styropianu jest pożądana?
Lepiej żeby był między deskami czy w środku?
Ewa.KM pisze:No i jakie wymiary ma ta część mieszkalna, bo te podane to rozumiem zewnętrzne. Chyba mógłby byc niższy bo 100-110 wysokość to trudno ogrzać. Chyba że jest płaski sufit i potem dodatkowo spadzisty stryszek. Ale cena całkiem przyzwoita i może tez się na taki skusze bo jest całkiem ładny.

Ok, dopytam o wymiary :)
Obrazek

JoasiaS

 
Posty: 16776
Od: Wto sie 02, 2005 18:45
Lokalizacja: Dąbrowy

Post » Śro wrz 09, 2015 14:04 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Wydaje mi się, ze jak jest w środku to domek bardziej trwały, kot styropianu nie wydrapie i moze byc wtedy cienki, ale generalnie w tak duzym domku to i taki 5 cm by sie zmieścił. I może jeszcze zapytaj jakie wymiary ma wejcie bo to wystraczy średnica 15 cm a jak duzo wieksze to zimno bedzie wlatywać.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Śro wrz 09, 2015 14:14 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

JoasiaS pisze:Nie mam odpowiednich umiejętności, więc się nawet nie zabieram za samodzielne wykonanie, a budka może być potrzebna, jeżeli przed zimą nie uda mi się wyadoptować Putina :roll:
Znalazłam taki domek dla kota na Allegro:
http://allegro.pl/buda-domek-dla-kota-d ... 71173.html
U mnie ten domek stałby pod zadaszonym tarasem.

Powiedzcie, specjalistki, co myślicie o tej konstrukcji. Wybrałam taki podwyższony model, bo widzę, że koty wolą mieszkać wyżej.
Putek jest średniej wielkości kocurkiem, ale ja się troszkę obawiam czy ta budka nie za mała :?

O co ewentualnie pytać producenta, zanim złożę zamówienie?


Domek "wypasiony" ale niestety nie spełnia swojej funkcji. Większość producentów drewnianych domków robią dla kotów na tych samych zasadach co psie budy.
Przede wszystkim za wielki otwór w stosunku do budki. Na pierwszej stronie tego wątku i wszędzie gdzie mogę uczulam- wejście dla kota ma być z boku i wysoko najlepiej w górnym rogu domu. Wejście usytuowane centralnie powoduje, że wieje prosto na kota.

Producent nie podaje wymiarów wewnętrznych pomieszczenia. Trudno ocenić czy nie jest za mała bo nie znamy grubości ścianek. Jeden metr wysokości to rozumiem, że razem ze schodkami. Gdyby sama budka była metrowej wysokości, to kota by z niej wywiało.

Piszą, że dach jest zdejmowany. W takim przypadku często jest szpara między dachem a konstrukcją samej budki. Trzeba sprawdzić czy dobrze dolega. Najlepiej przykleić tam uszczelkę gumową.

Ocieplenie styropianem musi być porządne. Ż reguły dają styropian tylko na podłodze albo z okruchów styropianu a nie pełnej plyty. Ja drewniane domki dodatkowo docieplam wykładając wnętrze płytkami styropianowymi. Koty bardzo lubią kontakt ze styropianem, jest milszy niż drewno.

Na zimę warto zawiesić nad wejściem kotarkę z grubej tkaniny, która zapobiega utracie ciepła z domku.

Daszek jest za krótki. Może zacinać do środka deszcze. Dobrze będzie wydłużyć go nad wejściem. A jeszcze lepiej zabudować boki tej werandy wejściowej, wtedy będzie coś w rodzaju wiatrołapu.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Śro wrz 09, 2015 14:25 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Dziękuję za cenne uwagi, Prakseda :)
Wszystko wezmę pod uwagę :)
Obrazek

JoasiaS

 
Posty: 16776
Od: Wto sie 02, 2005 18:45
Lokalizacja: Dąbrowy

Post » Śro wrz 09, 2015 14:37 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Prakseda może zaczniemy budować i sprzedawać budki wg. Twojej konstrukcji. U mnie niedaleko jest budowa i desek leży w bród. Za flaszkę pewnie i styropian by się znalazł.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Śro wrz 09, 2015 14:42 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Ewa.KM pisze:Prakseda może zaczniemy budować i sprzedawać budki wg. Twojej konstrukcji. U mnie niedaleko jest budowa i desek leży w bród. Za flaszkę pewnie i styropian by się znalazł.

:lol:
Byłoby to na pewno z pożytkiem dla kotów :lol: :ok:
Obrazek

JoasiaS

 
Posty: 16776
Od: Wto sie 02, 2005 18:45
Lokalizacja: Dąbrowy

Post » Śro wrz 09, 2015 15:21 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Dziewczyny dzięki ale ja mam dość roboty z budkami w sezonie jesienno- zimowym. Robię co roku kilkadziesiąt budek, ale takich prostych z pudeł styropianowych. W pierwszym poście tego wątku jest link do innego mojego wątku pt. "Budki dla kotów.." gdzie są wskazówki jak zrobić taki domek.
Są prymitywne, mało estetyczne (po prostu czarne pudełko z daszkiem) ale ciepłe i szczelne. Drewniane budki są bardziej dla ludzi niż dla kotów, ze względu na ich estetykę oczywiście. Ale jak pisałam, wykonane często bez znajomości potrzeb i zwyczajów kota.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Śro wrz 09, 2015 15:43 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

zapiszę.
Poszukiwałam twojego wątku Agnieszko bo znajoma chce budki klecić.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55372
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw wrz 10, 2015 9:04 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

viewtopic.php?f=1&t=67461&hilit=Budki+dla+kot%C3%B3w

Powyżej link do instrukcji wykonania budki styropianowej i rady ogólne.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Czw wrz 10, 2015 11:02 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Napisałam do producenta tej budki z Allegro czy wykona budkę według tego wzoru (ta już jest chyba zgodna z regułami sztuki):
http://www.progress.koszalin.pl/product ... na/?id=122
Zobaczymy co mi odpowie :)
Obrazek

JoasiaS

 
Posty: 16776
Od: Wto sie 02, 2005 18:45
Lokalizacja: Dąbrowy

Post » Czw wrz 10, 2015 11:21 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Fajne, szkoda, że "produkcja zakończona" A ten segment dla Gminy Koszalin-ładny i funkcjonalny.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Czw wrz 10, 2015 13:06 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

JoasiaS pisze:Napisałam do producenta tej budki z Allegro czy wykona budkę według tego wzoru (ta już jest chyba zgodna z regułami sztuki):
http://www.progress.koszalin.pl/product ... na/?id=122
Zobaczymy co mi odpowie :)


Ok, ten wzór lepszy z punktu widzenia kota.
Tylko widzę, że nie ma nóżek (albo b. niskie). W ten sposób podłoga będzie nasiąkać od podłoża.
Wystarczy by stolarz zrobił wysokie nóżki albo taki domek po prostu postawić np. na palecie. To ma swoje dobre strony, bo paleta może służyć jako rodzaj podestu i kot nie wchodzi bezpośrednio z mokrej jesienią ziemi, tylko najpierw wstępuje na drewniany podest, co nieco osusza mu łapki i nie wnosi błota do środka.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Czw wrz 10, 2015 14:21 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

My mamy takieObrazek



taka jeszcze jest na allegro http://allegro.pl/buda-drewniana-ociepl ... 68090.html nóżki można dorobić :) pogonić Tż i niech działa

CatAngel

Avatar użytkownika
 
Posty: 16425
Od: Pt cze 04, 2010 10:22
Lokalizacja: Śląsk

Post » Czw wrz 10, 2015 14:22 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Prakseda pisze:
JoasiaS pisze:Napisałam do producenta tej budki z Allegro czy wykona budkę według tego wzoru (ta już jest chyba zgodna z regułami sztuki):
http://www.progress.koszalin.pl/product ... na/?id=122
Zobaczymy co mi odpowie :)


Ok, ten wzór lepszy z punktu widzenia kota.
Tylko widzę, że nie ma nóżek (albo b. niskie). W ten sposób podłoga będzie nasiąkać od podłoża.
Wystarczy by stolarz zrobił wysokie nóżki albo taki domek po prostu postawić np. na palecie. To ma swoje dobre strony, bo paleta może służyć jako rodzaj podestu i kot nie wchodzi bezpośrednio z mokrej jesienią ziemi, tylko najpierw wstępuje na drewniany podest, co nieco osusza mu łapki i nie wnosi błota do środka.

A przestrzeń pod paletą może być miejscówką na okres hibernacji dla jeży. Ja tak mam w ogrodzie i jeże korzystają. Trzeba tylko palete przykryć czyms nieprzemakalnym np gumoleum.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot], mt85 i 528 gości