Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro gru 18, 2013 9:38 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

mam pytanie dotyczące sterylek kotek wyłapanych. jeśli jest gdzieś osobny watek na ten temat to prosiłabym o podesłanie. jak organizujecie sobie opiekę nad kotką po sterylce w sytuacji, gdzie wiadomo, że nie może przebywać z resztą stada domowego? gdzie taką kotkę przetrzymujecie ten tydzień czy dwa po zabiegu?

agaga21

 
Posty: 646
Od: Pt lut 11, 2011 20:07

Post » Śro gru 18, 2013 10:58 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

agaga21 pisze:mam pytanie dotyczące sterylek kotek wyłapanych. jeśli jest gdzieś osobny watek na ten temat to prosiłabym o podesłanie. jak organizujecie sobie opiekę nad kotką po sterylce w sytuacji, gdzie wiadomo, że nie może przebywać z resztą stada domowego? gdzie taką kotkę przetrzymujecie ten tydzień czy dwa po zabiegu?


W lecznicy.
Większość fundacji, gmin ma umowy z lecznicami, które obejmują sterylkę/kastrację jak również przetrzymanie po zabiegu przez określoną ilość dni.

Kiedyś, gdy nie było takich możliwości, a i teraz czasem się zdarza, bo np nie ma miejsca w szpitaliku, przetrzymuję w klatce wystawowej w oddzielnym pokoju, bez kontaktu z rezydentami.
Ostatnio edytowano Czw gru 19, 2013 9:38 przez Prakseda, łącznie edytowano 1 raz
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Czw gru 19, 2013 6:29 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

agaga21 pisze:mam pytanie dotyczące sterylek kotek wyłapanych. jeśli jest gdzieś osobny watek na ten temat to prosiłabym o podesłanie. jak organizujecie sobie opiekę nad kotką po sterylce w sytuacji, gdzie wiadomo, że nie może przebywać z resztą stada domowego? gdzie taką kotkę przetrzymujecie ten tydzień czy dwa po zabiegu?


W łazience, w klatce, nigdy nie kontaktuję z domowymi.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46713
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Czw gru 19, 2013 9:48 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

dzięki za odpowiedzi. będę musiała pomyśleć jak to u mnie rozwiązać. pobyt w lecznicy odpada. może pralnia....
a żeby to nie był taki całkiem off to wrzucam zdjęcie grubego w budce ;)
Obrazek

sypia jak książe, na różowym futerku ;)
Obrazek

agaga21

 
Posty: 646
Od: Pt lut 11, 2011 20:07

Post » Czw gru 19, 2013 12:43 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

agaga21 pisze:dzięki za odpowiedzi. będę musiała pomyśleć jak to u mnie rozwiązać. pobyt w lecznicy odpada. może pralnia....
a żeby to nie był taki całkiem off to wrzucam zdjęcie grubego w budce ;)
Obrazek

sypia jak książe, na różowym futerku ;)
Obrazek


:D Super, tylko na większe zimno zrób mu kotarkę
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Czw gru 19, 2013 13:10 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Prakseda pisze:
:D Super, tylko na większe zimno zrób mu kotarkę

taki mam zamiar, choć boję się trochę, że jej nie zaakceptuje.

agaga21

 
Posty: 646
Od: Pt lut 11, 2011 20:07

Post » Czw gru 19, 2013 13:27 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

agaga21 pisze:
Prakseda pisze:
:D Super, tylko na większe zimno zrób mu kotarkę

taki mam zamiar, choć boję się trochę, że jej nie zaakceptuje.


Trzeba etapowo, tak jak tu pisałam. Najpierw ją przymocuj, ale podwieś, żeby otwór był cały odkryty. Kot zapozna się z zapachem kotarki. Potem odwiń jedną część tak, żeby wnętrze domku było ciągle widoczne. Dopiero jak kot przywyknie, że coś wisi przy wejściu, odwiń całą.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Sob gru 28, 2013 15:39 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Poszłam dzisiaj sprawdzić czy domek przetrwał wiatry, czy są jakieś ślady zamieszkania. Domku nie było - zostały tylko cegły, które przytrzymywały folie na dachu i wywalony polar. Ktoś ukradł domek i pewnie sprzedał za flaszkę. Myślałam, że tam będzie bezpieczny, zasłonięty przed dobrymi ludźmi, na terenie o ograniczonym dostępie. KoOt przychodzi, dostaje jeść ale domu nie będzie miał, nienawidzę ludzi

marivel

Avatar użytkownika
 
Posty: 2400
Od: Sob mar 21, 2009 12:48
Lokalizacja: skądinąd

Post » Nie gru 29, 2013 13:15 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

co za chamstwo :evil:
chyba zwykły karton owinięty folią się nikomu nie przyda
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46713
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Pon sty 06, 2014 19:19 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Faktycznie niektórzy ludzie nie mają serca i traktują zwierzęta jak kogoś gorszego. Komu mógł taki domek przeszkadzać?

Kirra25

 
Posty: 2
Od: Pon sty 06, 2014 19:14

Post » Wto sty 07, 2014 12:28 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Niezależnie od tego kto to zrobił - spróbuj mu zrobić zwykły styropianowy domek? Żeby miał schronienie biedaczek?
Ja na moje naklejam, że to własność gminy i że niszczenie domków jest karalne... (wiem, takie tam strasznie, ale jak sie dopisze, że to domek dla zwierzaka, to może kogoś serce ściśnie i nie zniszczy)
--------
Obrazek
Obrazek

tajdzi

Avatar użytkownika
 
Posty: 16813
Od: Śro lut 16, 2005 10:47
Lokalizacja: Mafia Tarchomińska :)

Post » Pt sty 10, 2014 11:48 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Kochani, gdzie dostanę na cito pudełka styropianowe?
Chcę zorganizować wydarzenie na FB, żeby wesprzeć lokalnych karmicieli,
to by mi ułatwiło, ma ktoś sprawdzone źródło i może podać namiary?

Animus

 
Posty: 1653
Od: Nie wrz 30, 2012 18:12
Lokalizacja: Mazury

Post » Pt sty 10, 2014 12:19 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Animus pisze:Kochani, gdzie dostanę na cito pudełka styropianowe?
Chcę zorganizować wydarzenie na FB, żeby wesprzeć lokalnych karmicieli,
to by mi ułatwiło, ma ktoś sprawdzone źródło i może podać namiary?


Moze Zo jeszcze ma:
viewtopic.php?f=20&t=135167&hilit=pude%C5%82ka&start=120
Dorota, Mru(czek), Chipolit, Norka, O'Gon (Burak); Balbina, Tygrysiunia, Bolek i Coco za TM

Dorota

 
Posty: 67128
Od: Pon maja 20, 2002 13:49
Lokalizacja: Olsztyn

Post » Pt sty 10, 2014 13:09 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Animus pisze:Kochani, gdzie dostanę na cito pudełka styropianowe?
Chcę zorganizować wydarzenie na FB, żeby wesprzeć lokalnych karmicieli,
to by mi ułatwiło, ma ktoś sprawdzone źródło i może podać namiary?


W pierwszym poście tego wątku są namiary na producenta.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pt sty 10, 2014 13:22 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

marivel pisze:Poszłam dzisiaj sprawdzić czy domek przetrwał wiatry, czy są jakieś ślady zamieszkania. Domku nie było - zostały tylko cegły, które przytrzymywały folie na dachu i wywalony polar. Ktoś ukradł domek i pewnie sprzedał za flaszkę. Myślałam, że tam będzie bezpieczny, zasłonięty przed dobrymi ludźmi, na terenie o ograniczonym dostępie. KoOt przychodzi, dostaje jeść ale domu nie będzie miał, nienawidzę ludzi


Jest w tym nieszczęściu minimalna pociecha, że jakiś inny kot skorzysta.
Ja jestem zdołowana, jak domki są celowo niszczone. Np. ostatnio. Na terenie pewnej adm stał domek dwa lata. Za wiedzą administratorki zresztą. W tym roku wymieniłam na nowy i postawiłam w mniej widoczne miejsce. I właśnie nalazłam jego szczątki w kontenerze. Podobno jest tam nowy cieć. Pewnie on to zrobił. :twisted:
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 489 gości