Najsmakowitsza karma sucha zdaniem kotów [ANKIETA] rok 2010

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Która sucha karma była najchętniej zjadana przez twoje koty?

Orijen
15
17%
Acana
11
13%
Applaws
17
20%
TOTW (Taste of the Wild)
30
34%
Power of Nature
7
8%
ZiwiPeak
3
3%
Feline Porta 21
4
5%
 
Liczba głosów : 87

Post » Pt maja 20, 2011 0:14 Re: Najsmakowitsza karma sucha zdaniem kotów [ANKIETA]

Moje koty Acany nie tkną, a po Appawsie mialy sraczkę, że hej.

Gdzie w Polsce można kupić ZiwiPeak :?:

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt maja 20, 2011 0:43 Re: Najsmakowitsza karma sucha zdaniem kotów [ANKIETA]

Też bym kupiła, czas leci a u nas nadal chyba ni ma :?
12 stycznia 2014 mija rok od kiedy Tigra jest z nami :)

ManfredkotTusi

 
Posty: 913
Od: Czw cze 18, 2009 0:42

Post » Pt cze 24, 2011 16:36 Re: Najsmakowitsza karma sucha zdaniem kotów [ANKIETA]

Brakuje w ankiecie karmy WildCat jeszcze :)

tamiska

 
Posty: 436
Od: Nie lis 01, 2009 12:30

Post » Wto cze 28, 2011 21:16 Re: Najsmakowitsza karma sucha zdaniem kotów [ANKIETA]

ZiwiPeak będzie niebawem do kupienia w Polsce (info z dziś) :-)
Jest już strona internetowa. Nie wiem czy mogę podać link.
A podam, najwyżej dostanę opieprz albo co ;-)
http://modernpet.pl/index.php

Podsumowanie Applaws (to była karma podstawowa u mnie przez prawie rok) na podstawie moich 2 kotów.
Obecny różni się od pierwszych zakupów (moim zdaniem), pierwsze partie były bardzo ciemne, prawie czarne i jakby bardziej tłuste, granulki były bardziej kuliste, teraz są bardziej płaskie. Obecnie są brązowe i bez tej błyszczącej tłustości.
Roczna Lusia bardzo się roztyła (wielki zadek i fartuch) i co zjadła to wydaliła, śmierdząco, zupełnie jak po zbożowych karmach, dziwne... :-(
Faktem jest, ze karma stoi stale w miseczce, nie dawkowałam.
Karma Applaws sucha jest lubiana ale aż za bardzo. Ciagle ją jedzą i wydalają pod postacią olbrzymich kupek, nie pasuje mi to do mięsnych karm :-(
Czekam na ZiwiPeak.

tamiska pisze:Brakuje w ankiecie karmy WildCat jeszcze :)


Trzeba będzie zrobić drugą ankietę, 2011 ;-)
Teraz nie da się dodać bo chyba by wszystkie wyniki się wyzerowały w obecnej.
12 stycznia 2014 mija rok od kiedy Tigra jest z nami :)

ManfredkotTusi

 
Posty: 913
Od: Czw cze 18, 2009 0:42

Post » Pt lip 22, 2011 13:45 Re: Najsmakowitsza karma sucha zdaniem kotów [ANKIETA] rok 2010

nie znam karmy wild cats .. jeszcze
natomiast napewno powinno być Pronature ;) ma dużo mięsa 32% suchego i nawet jak ma zboża to miesa ma wiecej niz niektóre w ankiecie no i jest kanadyjska
ja jej nie uzywam ale uzywam :
Pronature Holistic i dla zwolennikow karm bez zboz jest wersja kaczka z pomarańczami opis np.
http://animalia.pl/produkt,18074,38,Pro ... Grain.html
dodam ze jest niezmiernie smaczna :piwa: dla mnie to wazne bo moje nie jedza wszystkiego i dodatkowo ma niską zawartosc fosforu co jest wazne dla moich kotów

lubia tez TOTW ;)
np. aplawsa nie probuje bo nie wiem z jakiej jakosci składników jest produkowany,stad pewnie u wielu kotow rozwolnienie

od wielu lat karmie zwierzeta karmami ze stanow i z kanady i jak na razie dobrze na tym wychodze; piekny wyglad i zero problemow zdrowotnych. Ważny jest bilans w karmie i odpowiednia ilosc dobrych suplementów, zeby mialy wszystko co im trzeba
Obrazek

kocurex

 
Posty: 113
Od: Pt paź 03, 2008 7:59

Post » Czw lip 28, 2011 9:50 Re: Najsmakowitsza karma sucha zdaniem kotów [ANKIETA] rok 2010

Moje dwa ogony są niestety bardzo wybredne. Roczna - Mela - gdy do mnie trafiła jako 3 miesięczne kocie, wcinała absolutnie wszystko bez grymaszenia. Niestety z czasem chyba się zapatrzyła na dwuletniego Pucusia - i teraz zgodnie tworzą front wybredniaków.
Próbowałam już prawie wszystkie dostępne na rynku karmy bez zbóż - Orijena i Acany zjedzą kilka ziarenek, gdy są już naprawdę bardzo głodne.
Power of Nature - jeszcze gorzej, a niestety nie ma mniejszego worka niż 2 kg. i teraz usiłuję podstępem wtykać im tę karmę po kilka ziaren do jedynej dla nich jadalnej karmy bez zbóż - czyli Applaws'a.
Łaskawie, choć z ociąganiem jadły też Feline Porta, ale na tyle niechętnie, że zrezygnowałam z kupna kolejnej porcji.
Moja nadzieja jeszcze w WildCat i ZiwiPeak, choć po przeczytaniu wypowiedzi kilku osób o tym, że ich koty na ZiwiPeak nie chciały nawet spojrzeć nie mam wielkich nadziei, że moje rzucą się na tę super karmę.
Zresztą z mokrą mam podobny problem - zjadają jedynie karmę w formie filecików (i to też wybiórczo), pasztety omijają z daleka. Cały czas usiłuję też skłonić je do BARF'owania, ale z coraz gorszym, zamiast z coraz lepszym skutkiem.

magbag

 
Posty: 62
Od: Pt lis 27, 2009 10:50
Lokalizacja: Izabelin

Post » Pon paź 15, 2012 17:16 Re: Najsmakowitsza karma sucha zdaniem kotów [ANKIETA] rok 2

Moje kotki dostały dziś po raz pierwszy Power of Nature i nie kręciły nosem. Niestety zauważyłam że większość karmy połknęły, granulki są zbyt małe :( W związku z tym mam pytanie, które z karm bez zbożowych mają granulki większe niż PofN?

Mamola

 
Posty: 1
Od: Wto mar 27, 2012 16:19

Post » Wto paź 16, 2012 18:15 Re: Najsmakowitsza karma sucha zdaniem kotów [ANKIETA] rok 2

Z tego co wiem to wszystkie karmy bez zboz maja takie male granulki, poniewaz ze wzgledu na duza zawartosc miesa duze chrupy by sie rozpadaly. Karmy zbozowe moga miec wieksze granulki bo zawieraja duzo skrobii, ktora jest doskonalym lepiszczem przez co duze chrupy sie nie rozpadaja.

tamiska

 
Posty: 436
Od: Nie lis 01, 2009 12:30

Post » Wto paź 16, 2012 18:51 Re: Najsmakowitsza karma sucha zdaniem kotów [ANKIETA] rok 2

Też się zastanawiam (jak osoba na 2 stronie wątku) pod jakim kątem wybierane są te karmy jako "najlepsze", znane są przypadki, że kot odżywiany takimi "najlepszymi" karmami potrafi odejść w młodym wieku a taki typowy karmiony nawet zwykłym whiskasem (znam przypadka) żył 24 lata w zdrowiu, szczęściu i innych takich.

Co do polowania. Mi znane są inne wiadomości. Prawdziwy kot, który poluje (a nie zabija mysz dla zabawy) nie zjada głowy czy ogona - pierwsze w co się wgryza to brzuch myszy - czyli jelita, żołądek etc. (czyli tam gdzie są negowane zboża itp.)

Co więcej znam koty (dla niektórych kociarzy to patologia no ale przytoczę, żeby ogląd sytuacji był możliwie najobiektywniejszy), których koty są wegetarianami czyli nie jedzą mięsa w żadnych procentach, co więcej dożywają sędziwego wieku z dala od chorób


Więc zadaję pytanie autorowi ankiety, czym się kierujesz wstawiając akurat te karmy jako najlepsze? jakieś testy?? wyniki z ilu lat? Tak z ciekawości pytam :)
Puszek ciuła do swojej skarbonki na nerki https://pomagam.pl/chorenerkipuszka

girlonthebridge

 
Posty: 1528
Od: Sob wrz 22, 2012 1:24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post » Wto paź 16, 2012 19:16 Re: Najsmakowitsza karma sucha zdaniem kotów [ANKIETA] rok 2

Moje najchętniej RC... ale tu nie ma takiej opcji....
Hmmmmmm ja słyszałam, że jelita myszy kotki pomijają a zaczynają od móżdżku.....Co innego żołądek z wsadem - ten chętnie :ok: Frodo forumowej JoasiS potrafi wypreparować i pozostawić wręcz cały układ wydalniczy :x
Obrazek Obrazek

shira3

 
Posty: 25004
Od: Śro mar 11, 2009 21:51
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post » Wto paź 16, 2012 19:46 Re: Najsmakowitsza karma sucha zdaniem kotów [ANKIETA] rok 2

shira3 pisze:Moje najchętniej RC... ale tu nie ma takiej opcji....
Hmmmmmm ja słyszałam, że jelita myszy kotki pomijają a zaczynają od móżdżku.....Co innego żołądek z wsadem - ten chętnie :ok: Frodo forumowej JoasiS potrafi wypreparować i pozostawić wręcz cały układ wydalniczy :x



może to zależy od kota??? w sumie ie jestem znawcą ale mój dziadek miał masę kotów (pewnie w dzisiejszych czasach zyskałby miano "wczesnego zbieracza") i jak to kiedyś koty pomimo, że jadły w domu to sobie polowały i jego koty zawsze pożerały właśnie jelita i żołądek (dziadek potrafił o tym godzinami opowiadać, z racji, że jestem wrażliwcem to niestety zapamiętam to chyba do końca życia :D). Mój niepolujący także niestety nie wiem co by komu wypruła :D
Puszek ciuła do swojej skarbonki na nerki https://pomagam.pl/chorenerkipuszka

girlonthebridge

 
Posty: 1528
Od: Sob wrz 22, 2012 1:24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post » Wto paź 16, 2012 19:49 Re: Najsmakowitsza karma sucha zdaniem kotów [ANKIETA] rok 2

girlonthebridge pisze:Co do polowania. Mi znane są inne wiadomości. Prawdziwy kot, który poluje (a nie zabija mysz dla zabawy) nie zjada głowy czy ogona - pierwsze w co się wgryza to brzuch myszy - czyli jelita, żołądek etc. (czyli tam gdzie są negowane zboża itp.)


Ja osobiście wiele razy widziałam jak kot teściów (aktywnie polujący) pałaszował myszy i zjadał je za każdym razem w całości włącznie z głową i ogonem. Ptaki, czy jaszczurki tak samo. Moja kotka wiele lat temu także tak konsumowała swoje ofiary, więc nie wiem skąd Ci są znane takie wiadomości.

Co do tych rzekomych zbóż w żołądku myszy to radzę Ci poczytać o tym tutaj: http://barfnyswiat.org/viewtopic.php?t= ... ad5c4c385b Dodatkowo zauważ, że dorosła mysz waży ok. 20-30g, a żołądek stanowi zaledwie ułamek jej masy, a treść pokarmowa znajdująca się w tym żołądku stanowi jeszcze mniej i albo jest już nadtrawiona, albo jeśli nie jest i mysz rzeczywiście zjadłaby zboże to przeleci takie ziarenko przez kota (wyleci w takiej samej postaci jak wleciało), a karmy ze zbożami zawierają niekiedy do ponad 50% (nie mówię o Whiskasie itp. bo tam jest 4% smaku z kurczaka na przykład, a nie mięsa) węglowodanów w suchej masie, więc jak to się ma do naturalnej zawartości węglowodanów w kociej diecie?

Też się zastanawiam (jak osoba na 2 stronie wątku) pod jakim kątem wybierane są te karmy jako "najlepsze", znane są przypadki, że kot odżywiany takimi "najlepszymi" karmami potrafi odejść w młodym wieku a taki typowy karmiony nawet zwykłym whiskasem (znam przypadka) żył 24 lata w zdrowiu, szczęściu i innych takich.


Koty umierają na różne choroby, czy to genetyczne, czy też wirusowe i bakteryjne itd. (chyba, że chodzi Ci o wypadki, z którymi dieta w ogóle nie ma nic wspólnego) i sama dieta nie rozwiąże tych chorób. Karma nie jest rozwiązaniem wszystkich problemów świata, jednak zdrowa dieta zmniejsza ryzyko wystąpienia poważnych chorób i problemów zdrowotnych, a także może polepszyć komfort życia kota. Skutki złej diety nie są widoczne w ciągu miesiąca czy roku, a zwykle skutki te są widoczne po wielu latach dopiero.

Po pierwsze koty karmione Whiskasem zazwyczaj nie mają robionych regularnych, gruntownych badań u weterynarza, więc ciężko powiedzieć czy nic im nie dolega (organizm jest tak skonstruowany aby do ostatniej chwili utrzymywać równowagę nawet własnym kosztem) i, że ich komfort życia jest na wysokim poziomie. Po drugie duża część z tych kotów jest wychodząca, więc nie je samego Whiskasa, a żywi się naturalnie na dworze (i dzięki bogu, że mają chociaż taką możliwość lepiej się najeść) jedząc myszy, ptaki itp. Po trzecie jeśli przygarnia się zwierze to moim zdaniem powinno mu się zapewnić pokarm optymalny dla jego gatunku, więc tak jak królików i krów nie karmimy mięsem, bo są zwierzętami roślinożernymi i jest to dla wszystkich jasne jak słońce (raz próbowali dodawać mączkę mięsno-kostną i skończyło się chorobą wściekłych krów, co jest dla mnie głównym dowodem na to, że z naturą nie należy dyskutować) tak też kotów nie powinniśmy karmić kukurydzą, czy innymi roślinami w ogromnych ilościach, bo są to zwierzęta wybitnie mięsożerne na co wskazuje zarówno ich anatomia jak i metabolizm. Jak dla mnie już bardziej logiczne to być nie może.

tamiska

 
Posty: 436
Od: Nie lis 01, 2009 12:30

Post » Wto paź 16, 2012 19:56 Re: Najsmakowitsza karma sucha zdaniem kotów [ANKIETA] rok 2

Generalizujesz. Nie każdy człowiek karmiący kota whiskasem nie chodzi do weterynarza i nie robi badań. Znam wielu kociarzy, którzy robią kotu regularne badania i karmią kota whiskasem. Tak, jest takich osób cała masa. A tutaj osoba karmiąca kota whiskasem = jakiś chłop ze wsi, który trzyma kota w stodole i nie robi mu badań w ogóle i kot sobie zdycha kiedyś tam, gdzieś tam, na coś tam. Więc nie, dla mnie to nie jest logiczna odpowiedź :). A i nie miałam na myśli wypadków absolutnie czy nowotworów (na te drugie np. żadnego wpływu nie mamy). Mówię o różnych schorzeniach, na które wpływ może mieć karma. Nie ma złotego środka i nie ma jednej super karmy, którą kotu można podawać, żeby był okazem zdrowia to tak jak z człowiekiem. I to nie dlatego, że bronię jakiegoś koncernu bo nie, tylko jestem ciekawa :). Człowiek w końcu całe życie się uczy :)
Puszek ciuła do swojej skarbonki na nerki https://pomagam.pl/chorenerkipuszka

girlonthebridge

 
Posty: 1528
Od: Sob wrz 22, 2012 1:24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post » Śro paź 17, 2012 11:51 Re: Najsmakowitsza karma sucha zdaniem kotów [ANKIETA] rok 2

Odniosłaś się tylko do jednej części mojej wypowiedzi, pomijając kompletnie jej sens. Akurat na nowotwory ma dość spory wpływ dieta i styl życia, ponieważ wiele konserwantów i innej chemii (np. BHA, który jest bardzo częsty dodawany do karm z niższej półki) mają właściwości kancerogenne po spożyciu i zwiększają ryzyko zachorowania na raka przy regularnym przyjmowaniu.

Oczywiście żadna karma nie jest idealna, bo karmy istnieją ok. 150 lat i wymyślił je człowiek, a koty żyją na ziemi i polują już tysiące lat, ale jeśli już ktoś chce karmić karmą to moim zdaniem powinien wybrać taką, która najbardziej pasuje do mięsożernej natury kota i, która spełnia jak najwięcej parametrów, a Whiskas czy inne marketówki do takich nie należą. Człowiek także byłby w stanie przeżyć na diecie składającej się całkowicie z Mc'Donalda np. jednakże konsekwencje długiego stosowania takiej diety można między innymi zobaczyć w filmie Super Size Me. Jako iż osoba biorąca w nim udział była w stanie powiedzieć, że czuje dyskomfort związany z dietą tak kot nie ma takiej możliwości.

tamiska

 
Posty: 436
Od: Nie lis 01, 2009 12:30

Post » Czw lut 06, 2014 15:02 Re: Najsmakowitsza karma sucha zdaniem kotów [ANKIETA] rok 2

Power of nature około 6 kg mam do sprzedania po moim kotku, okazyjna cena !! agnesos@wp.pl

agnesos

 
Posty: 53
Od: Czw kwi 18, 2013 19:52

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510 i 476 gości