Najsmakowitsza karma sucha zdaniem kotów [ANKIETA] rok 2010

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Która sucha karma była najchętniej zjadana przez twoje koty?

Orijen
15
17%
Acana
11
13%
Applaws
17
20%
TOTW (Taste of the Wild)
30
34%
Power of Nature
7
8%
ZiwiPeak
3
3%
Feline Porta 21
4
5%
 
Liczba głosów : 87

Post » Pt lis 05, 2010 20:23 Re: Najsmakowitsza karma sucha zdaniem kotów [ANKIETA]

seidhee pisze:-> Henia - jeśli chodzi o Sanabelle, to sprawdź wydajność, tzn. ile karmy dziennie schodzi na jednego kota. Przy karmieniu Orijenem dawkowanie to coś koło 7dkg na czterokilowego kota, więc być może jest bardziej wydajny i opłaca się bardziej?
A karmy bez zbóż są zdrowsze od tych ze zbożami, no nic na to nie poradzę ;)


Wydajna...? hahaha, powiedz to moim kotom (sztuk 7) które w niecały miesiąc pochłoneły 7,5 kg worek Orijena :lol: jeszcze pamiętam czasy, kiedy 10 kg worek Sanabelle wystarczał nam na trzy/cztery miesiące.

Wydajna, ale dobre :ryk:

Cameo

 
Posty: 16220
Od: Pt cze 20, 2008 23:44

Post » Pt lis 05, 2010 20:25 Re: Najsmakowitsza karma sucha zdaniem kotów [ANKIETA]

No co, widocznie im smakuje :lol:
12 stycznia 2014 mija rok od kiedy Tigra jest z nami :)

ManfredkotTusi

 
Posty: 913
Od: Czw cze 18, 2009 0:42

Post » Pt lis 05, 2010 20:32 Re: Najsmakowitsza karma sucha zdaniem kotów [ANKIETA]

Wracając do tematu. Moje koty jadły Acanę i Orijena. Na początku był problem, bo Acana była kompletnie nie(z)jadalna :roll: Orijen za to, bardzo chętnie, dlatego przy nim zostaliśmy. Nie mam żadnych zastrzeżeń co do tej karmy. Super cena za duży worek, kupy piękne, sierść milutka w dotyku i błyszcząca.

Teraz będziemy "testować" TOTW, mam nadzieję że zasmakuje :ok:

Cameo

 
Posty: 16220
Od: Pt cze 20, 2008 23:44

Post » Pt lis 05, 2010 20:36 Re: Najsmakowitsza karma sucha zdaniem kotów [ANKIETA]

Ja też nic nie zaznaczyłam, bo mój nie jadł żadnej z tych karm, ale dostaje Sanabelle i nie wydaje mi się, żeby to był zły wybór. Myślę, że na pewno lepiej jak dostaje tą karmę a nie jakiegoś whiskasa. Mam w planach wypróbować kiedyś Orijena lub Acanę, ale to za jakiś czas, bo po pierwsze mam jeszcze duuuużo Sanabelle, po drugie w tej chwili mnie na to nie stać. Te karmy z ankiety pewnie bardziej wydajne, ale jednorazowo duży koszt, a nie każdy może sobie na to pozwolić. No i jeszcze problem jak się kupi dużą ilość a kot nie będzie chciał jeść. A w zoologicznych nie widziałam, żeby kotu na spróbowanie kupić...
Ale bardzo chętnie poczytam, co kotom najbardziej smakuje, bardzo dobry pomysł z tą ankietą. :ok:
Obrazek

Afra666

 
Posty: 2208
Od: Śro wrz 01, 2010 11:50
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lis 05, 2010 21:13 Re: Najsmakowitsza karma sucha zdaniem kotów [ANKIETA]

Moje dostają Acanę mieszaną z Royalem. Ale codziennie jest też surowe mięso, od czasu do czasu gotowana ryba.
W ramach deseru malutka puszeczka Gourmeta lub szczypta Whiskas bądź Puriny.
Karmy Taste of the Wild nie znałam. Niepokoi mnie nieco jej amerykański producent i dość niska cena - nie byłabym taka pewna, że zawartość w pełni odpowiada reklamie.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14695
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pt lis 05, 2010 21:41 Re: Najsmakowitsza karma sucha zdaniem kotów [ANKIETA]

Mój też dostaje surowe mięso (filet z kurczaka, jakieś serduszka, żołądki itp). No i daję mu jeszcze z mokrego animondę carny, i czasami saszetki perfect fit bo mi zostały jak mu nakupowałam. Ogólnie to młody kociak, bo ma 6 miesięcy, więc nawet nie miałam czasu 'eksperymentować' z karmami :)
Obrazek

Afra666

 
Posty: 2208
Od: Śro wrz 01, 2010 11:50
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob lis 27, 2010 20:26 Re: Najsmakowitsza karma sucha zdaniem kotów [ANKIETA]

Zagłosowałam chociaz nie testowałam wszystkich wymienionych, i widzę, że jestem w mniejszości zaznaczając smakowitość Power of Natur. Podałam tylko próbkę i bardzo chętnie jadły. W miskach mają Orijen która im smakuje, ale docelową karmą którą chcę podawać moim kotom jest ZiwiPeak. W tej chwili właśnie ją mają obok Orijena i też jedzą, chociaż bez entuzjazmu. Myślę, że przekonam je do ZiwiPeak, bo to najlepsza i najbliższa BARFowi karma.

Artegato

Avatar użytkownika
 
Posty: 325
Od: Wto mar 03, 2009 21:46
Lokalizacja: ostatnio Szczecin, czasami las niedaleko Drawna

Post » Sob lis 27, 2010 23:04 Re: Najsmakowitsza karma sucha zdaniem kotów [ANKIETA]

Gdzie zdobyłaś ZiwiPeak 8O :?:
Jak wyglądają granulki, są takie suche czy tłuste, jasne czy ciemne?
12 stycznia 2014 mija rok od kiedy Tigra jest z nami :)

ManfredkotTusi

 
Posty: 913
Od: Czw cze 18, 2009 0:42

Post » Sob lis 27, 2010 23:24 Re: Najsmakowitsza karma sucha zdaniem kotów [ANKIETA]

Po kolei :)
To nie są granulki tylko płatki grube na ok 2 mm, ok 1 x 1 cm. Raczej jasne w porównaniu z Orijen. Musze sięgnąć po więcej płatków do analizy , bo własnie przyszła moja koteczka i zjadła wszystko co na kartce przed monitorem sobie położyłam :piwa:
Czuć w dotyku, że mają pewną elastyczność i wilgotność, co potwierdza fakt znacząco większej zawartości wody :).
Tłustość nieprzesadna, taka ok, przekonywująca.
Nie chrupie w czasie jedzenia. W nocy dokładnie wiem która karma jest jedzona: albo Orijen (chrupie), albo ZiwiPeak (lekkie mlaskanie).
Tak jak napisałam, chcę karmić ZiwiPeakiem moje koty, więc na razie mam ją od przyjaciół, ale na pewno niedługo będę miała jej więcej.

Artegato

Avatar użytkownika
 
Posty: 325
Od: Wto mar 03, 2009 21:46
Lokalizacja: ostatnio Szczecin, czasami las niedaleko Drawna

Post » Sob lis 27, 2010 23:31 Re: Najsmakowitsza karma sucha zdaniem kotów [ANKIETA]

Fajnie, że jest elastyczna. Starsze koty ze słabszymi zębami mogłyby ją komfortowo zajadać.
Te twarde, one łykają :(
12 stycznia 2014 mija rok od kiedy Tigra jest z nami :)

ManfredkotTusi

 
Posty: 913
Od: Czw cze 18, 2009 0:42

Post » Sob lis 27, 2010 23:37 Re: Najsmakowitsza karma sucha zdaniem kotów [ANKIETA]

Święta prawda :ok: Moja 15-letnia kotka domowa nie narzeka :)

Artegato

Avatar użytkownika
 
Posty: 325
Od: Wto mar 03, 2009 21:46
Lokalizacja: ostatnio Szczecin, czasami las niedaleko Drawna

Post » Wto kwi 05, 2011 13:44 Re: Najsmakowitsza karma sucha zdaniem kotów [ANKIETA]

Kupiłam TOTW i... moje koty kręcą nosami, pełno jej obok miski czyli wypluwają.
W rankingu najbardziej moim smakuje Applaws. Było czysto obok miski, One były najedzone i nie żebrały o coś jeszcze jak jest przy TOTW. Wracamy do Applawsa jak zmęczą 3 kilo TOTW.
12 stycznia 2014 mija rok od kiedy Tigra jest z nami :)

ManfredkotTusi

 
Posty: 913
Od: Czw cze 18, 2009 0:42

Post » Wto kwi 05, 2011 14:01 Re: Najsmakowitsza karma sucha zdaniem kotów [ANKIETA]

ManfredkotTusi pisze: Wracamy do Applawsa jak zmęczą 3 kilo TOTW.

Szkoda, że tak daleko mieszkasz, bobym odkupiła, moja lubi. Ja się dzisiaj nacięłam chyba na Pronature Holistic - skład nie bardzo mi pasuje a myślałam, że to dobra karma :evil:

jozefina1970

Avatar użytkownika
 
Posty: 32475
Od: Nie maja 09, 2010 12:46
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw maja 19, 2011 23:39 Re: Najsmakowitsza karma sucha zdaniem kotów [ANKIETA]

ja karmię Pronature , kociaste jedzą ze smakiem i są w świetnej kondycji. Moim zdaniem skład Pronature to jeden z lepszych z karm, które mieliśmy. Nie ma w żadnej karmie składników tej jakości i jeśli ktoś pisze, że mu skład nie pasuje nie widział chyba z bliska tej karmy...

Power of Nature ostatnio kupiłem zachęcony przez to forum ale moje drapieżniki kompletnie olały, a nie są bardzo wybredne jak często się zdarza, więc może coś im nie pasowało w składzie, testowaliśmy ją ze znajomymi kotami i też lipa
koty? to przyjemność ...

Loolek

 
Posty: 39
Od: Pt lut 19, 2010 14:00

Post » Czw maja 19, 2011 23:47 Re: Najsmakowitsza karma sucha zdaniem kotów [ANKIETA]

My oceniamy tutaj smakowitość tylko karm mięsnych (60-80%), bezbożowych a... Pronature nie należy do tej grupy. Moje tez najbardziej lubią te, których ja nie chcę im dawać :wink:
Jednak jedzą ich bardzo dużo, stale, z łakomstwa i robią okropnie śmierdzące kupki. Nie o to nam chodzi.

Skład Pronature Dorosły kot:

Mączka z mięsa kurczaka ( min. 32% ), mielona żółta kukurydza, tłuszcz z kurczaka konserwowany naturalnie, z domieszką witaminy E, kukurydziana mączka glutenowa, mielona pszenica pełnoziarnista, miazga buraczana, siemię lniane pełnoziarniste, naturalne dodatki smakowe, suszone drożdże, lecytyna, chlorek choliny, chlorek potasu, propion wapnia, sól, suszona żurawina, wyciąg z rozmarynu, wyciąg z Yucca Schidigera, tymianek, witaminy i minerały.
12 stycznia 2014 mija rok od kiedy Tigra jest z nami :)

ManfredkotTusi

 
Posty: 913
Od: Czw cze 18, 2009 0:42

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 512 gości