UWAGA- IKA6 TO ANGALIA! Wątek ostrzegawczy, zły dt na Śląsku

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob sie 29, 2015 13:12 Re: UWAGA- IKA6 TO ANGALIA! Wątek ostrzegawczy, zły dt na Śl

Te dziewczątka myślą, że osoby, które ich ostrzegają, to trolle. 8O
Jezu, jak można być tak bezdennie, piramidalnie, bezkonkurencyjnie ślepym? 8O 8O 8O

myamya

Avatar użytkownika
 
Posty: 3085
Od: Czw cze 23, 2011 12:16
Lokalizacja: Wild West

Post » Sob sie 29, 2015 17:10 Re: UWAGA- IKA6 TO ANGALIA! Wątek ostrzegawczy, zły dt na Śl

myamya pisze:Te dziewczątka myślą, że osoby, które ich ostrzegają, to trolle. 8O
Jezu, jak można być tak bezdennie, piramidalnie, bezkonkurencyjnie ślepym? 8O 8O 8O


Bo do nich piszą pewnie osoby które chcą ostrzec, ale nie znają IKI osobiście, nie miały i nie mają z nią żadnego kontaktu. Nie jest to wiarygodna forma kontaktu ;) Najlepiej gdyby osoby poszkodowane (anabelp, Justyna ?) napisały do tych osób, opisując sytuację, do tego załączyły wszystkie dowody np. zdjęcia czy korespondencję mailową.

Piszę z telefonu, z góry przepraszam za ew. literówki :)
Obrazek Obrazek Świat z marmuru <3
Mój świat runął. Nigdy już nic nie będzie takie samo... 31.05.2020 [']
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym :)

phoenix6

 
Posty: 660
Od: Śro wrz 18, 2013 22:25

Post » Sob sie 29, 2015 17:22 Re: UWAGA- IKA6 TO ANGALIA! Wątek ostrzegawczy, zły dt na Śl

Pisały do nich to samo wolontariuszki z Rudy Śląskiej, które chyba jednak pewną orientację mają.
Też im nie wierzą.

myamya

Avatar użytkownika
 
Posty: 3085
Od: Czw cze 23, 2011 12:16
Lokalizacja: Wild West

Post » Sob sie 29, 2015 18:54 Re: UWAGA- IKA6 TO ANGALIA! Wątek ostrzegawczy, zły dt na Śl

Może trzeba na spokojnie? Ja też bym się wk... jak by mi ktoś wyskoczył nagle z “buzią“. Czy ktoś ma kontakt z anabelp?
Obrazek Obrazek Świat z marmuru <3
Mój świat runął. Nigdy już nic nie będzie takie samo... 31.05.2020 [']
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym :)

phoenix6

 
Posty: 660
Od: Śro wrz 18, 2013 22:25

Post » Sob sie 29, 2015 20:56 Re: UWAGA- IKA6 TO ANGALIA! Wątek ostrzegawczy, zły dt na Śl

Justyna im napisała otwarcie - olały. Tak samo AnięG - a obie są z Rudy Śląskiej. I mimo że dziewczyny powiedziały otwarcie, czy tamte myślą, że jakby to był dobry DT, to nie dałyby tam któregoś z kotów, które znajdują (mogą to być też koty "zaopiekowane, ale już niemedialne" od IKA6, bo w jej dzielnicy naraz się zrobiło spore zakocenie bezdomniakami), to tamte dalej idą w zaparte - świetny dom, nie można marzyć o lepszym. :roll:
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24229
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Nie sie 30, 2015 13:12 Re: UWAGA- IKA6 TO ANGALIA! Wątek ostrzegawczy, zły dt na Śl

Może czas,by na FB odezwały się osoby, które znają tę panią osobiście i były u niej, bo te dziewczyny piszą, że ostrzeżenia pochodzą od osób, które tam nie były, które naczytały się bzdur.
Obrazek
Obrazek Czesio 6.04.2015 [*]

Mulesia

Avatar użytkownika
 
Posty: 6440
Od: Czw cze 03, 2010 9:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Pon sie 31, 2015 11:08 Re: UWAGA- IKA6 TO ANGALIA! Wątek ostrzegawczy, zły dt na Śl

IKA6 działa dalej i proponuje tymczas na lewo i prawo ( Mam dowody!!)- nic więcej nie mogę napisać ale wprowadzamy plan który mam nadzieję pomoże nam ją zdemaskować jako zbieraczkę i najgorszy z możliwych DT..
"...i w swoim cierpieniu odnajdziesz radość, jeśli jego celem będzie ratowanie czyjegoś życia"

ZENUŚ -MIŁOŚC MOJEGO ŻYCIA 17.06.2014 ['] LALUŚ 05.11.2013[']
Obrazek Obrazek

Ania G

 
Posty: 634
Od: Pt paź 15, 2010 19:44
Lokalizacja: Śląskie

Post » Pon sie 31, 2015 11:18 Re: UWAGA- IKA6 TO ANGALIA! Wątek ostrzegawczy, zły dt na Śl

Kciuki. Mi zablokowały możliwość komentowania na fb.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46713
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Pon sie 31, 2015 12:08 Re: UWAGA- IKA6 TO ANGALIA! Wątek ostrzegawczy, zły dt na Śl

Mulesia pisze:Może czas,by na FB odezwały się osoby, które znają tę panią osobiście i były u niej, bo te dziewczyny piszą, że ostrzeżenia pochodzą od osób, które tam nie były, które naczytały się bzdur.


Nie dogadasz się :( Alienor, myamya - chylę czoło. Z tego co zrozumiałam, kotka przebywa tam bo nie mają jej gdzie umieścić :(
Obrazek Obrazek Świat z marmuru <3
Mój świat runął. Nigdy już nic nie będzie takie samo... 31.05.2020 [']
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym :)

phoenix6

 
Posty: 660
Od: Śro wrz 18, 2013 22:25

Post » Pon sie 31, 2015 12:15 Re: UWAGA- IKA6 TO ANGALIA! Wątek ostrzegawczy, zły dt na Śl

Łatwo jest siedzieć na forum i snuć teorie spiskowe. Łatwo jest oceniać, kiedy się kogoś nie zna.
Trudniej jest rzeczywiście coś zrobić.

CzKdA działają od wielu lat i uratowały w tym czasie setki zwierząt. SETKI. Można to sprawdzić na profilu, gdzie są zdjęcia wyadoptowanych kotów, sprawdzamy domy adopcyjne, zawsze zawozimy kota osobiście, podpisujemy umowy adopcyjne, utrzymujemy kontakt z nowymi właścicielami, publikujemy zdjęcia z nowych domów nawet po długim czasie od adopcji. Nigdy nie tracimy kota z oczu.

Zapewne, jak w przypadku wielu innych wolontariuszy i organizacji oddanie kota z problemami w miejsce, o którym piszecie, to dla nas ostateczność, akt desperacji. Nie próbujemy się łatwo "pozbyć" problemu. Szukamy cały czas innego dt lub ds.

Nikt z forumowych krzykaczy nie kwapi się z realną pomocą. Dokąd mogłybyśmy zabrać tego kota? Na ulicę? Na jakieś działki? Łatka była w innym DT, ale tam sobie z nią nie poradzili i odesłali z powrotem do obecnego miejsca.
Mamy dwa DT, gdzie nie można wcisnąć już więcej kotów. Przepełniony DT to choroby i śmierć.

Oczywiście wcale nie musimy pomagać kotom. Nie mamy takiego obowiązku, możemy zrezygnować w każdej chwili. Nie mamy z naszej działalnosci żadnych zysków - wręcz przeciwnie, często same finansujemy leczenie i utrzymanie. Nikt inny by im nie pomógł, a my nie potrafimy przejść obojętnie. Takie nagonki jak ta tutaj zabierają energię i zniechęcają do działania. Ale jeżeli my zrezygnujemy, to kto przejmie opiekę nad tymi kotami, które mamy pod opieką? Któraś z Was? Ależ skąd! Nie pozwolicie "wcisnąć sobie kota"... Użalacie się nad nim, krytykujecie nas, ale żadna nie ruszy tyłka, żeby zabrać kota "z mordowni". Nie macie dokąd? My też nie.

Zapewne piszę to zupełnie bez sensu, bo Waszym celem nie jest jakakolwiek pomoc. Macie świadomość jak bardzo nam szkodzicie, bo same o tym pisałyście w wiadomościach prywatnych. Jesteście najmądrzejsze i o wszystkim wiecie najlepiej...

Osoby, które nas znają, mają do nas zaufanie. Nigdy nie skrzywdziłyśmy i nie pozwoliłyśmy skrzywdzić żadnego kota. I tym razem też tak się nie stanie. Łatka jest pod naszą opieką, to my kontrolujemy jej stan zdrowia, miejsce, w którym przebywa. My i behawiorystka. To nie są najlepsze warunki dla kotki, wiemy o tym i kiedy tylko znajdziemy inne miejsce - kotka zostanie tam natychmiast zabrana. Aktywnie poszukujemy jej innego domu. Pisałyśmy to każdej z Was z osobna, ale to tylko marnotrawstwo czasu i energii. Groch o ścianę. Pewnie nawet nie przeczytacie w całości tego tekstu.

Życiową pasją niektórych osób jest opluwanie innych. Nic na to nie poradzimy. Pozostaje nam robić swoje. Bo nam chodzi tylko o koty, nie o to, żeby za wszelką cenę mieć rację i zaistnieć na jakimś forum czy na facebooku.

aloushka

 
Posty: 6
Od: Pon sie 31, 2015 10:52

Post » Pon sie 31, 2015 12:43 Re: UWAGA- IKA6 TO ANGALIA! Wątek ostrzegawczy, zły dt na Śl

Nie jest łatwo. Nie uogulniaj i ty proszę. Wielu z nas tu piszących tymczasuje i ma nczesto nadmiar zwierząt. Wiemy co to znaczy ratować za wszelka cenę, być bezsilnym, nie mieć miejsca ,forsy...
Nie zamierzam czerwonego dywanu przed swoimi "dokonaniami" rozścielać . Ale nie oddałabym do niepewnego DT kota, którego znalazłam. Więc nie oddałam do p.Krystyny sierotę bez nogi, o którą usilnie zabiegała. Miałam watpliwości więc nie odważyłam się wysłać dzieciaka w niepewne. Tym bardziej ,że "migano" się od zrobienia wizyty w dt. A kota chciano przejąć niejako w "locie".
Nie zamierzam też dyskutować teraz. Mam prawo wyrazić jednak swoje zdanie i swoje wątpliwości.
A odbijanie piłeczki w typie " nic nie oferujesz to się odczep" jest małostkowe. Wskazuje na brak racjonalnych argumentów. A wtedy atak jest najlepszą obroną.
Kiedyś zaproponowałam tak piszącej osobie,że wezmę takiego biedaka z Polski w zamian za wzięcie moich w liczbie dwucyfrowej.
Jak kotom coś się stanie to wasze sumienie będzie obciążone.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55369
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon sie 31, 2015 12:52 Re: UWAGA- IKA6 TO ANGALIA! Wątek ostrzegawczy, zły dt na Śl

Każda z nas ma zestaw kotów w liczbie dwucyfrowej, więc to nie robi na nas większego wrażenia.

A można wiedzieć co pani zzrobiła z tym kociakiem, którego pani nie oddała? Zostawiła go pani na ulicy?
My nie oddałyśmy Łatki w to miejsce. Łatka miała inny tymczas, który nie podołał jej trudnemu charakterowi.
Nasze mieszkania nie są z gumy - mamy swoje rodziny i zwierzęta i dwucyfrowe ilości tymczasów. Przychodzi ten moment, kiedy jeden kot więcej nie wchodzi w rachubę. Wyrzucić go z powrotem na ulicę, mając świadomość, że jest chory?

Jednemu kotu. Tylko jedna nasza kotka jest na tymczasie u pani Krystyny.
Chociaż fakt, że dzięki temu mamy też możliwość zobaczyć jak mają się inne koty i ile ich jest.
Myślę, że to powinno być traktowane jako znaczący plus tej sytuacji.

aloushka

 
Posty: 6
Od: Pon sie 31, 2015 10:52

Post » Pon sie 31, 2015 13:22 Re: UWAGA- IKA6 TO ANGALIA! Wątek ostrzegawczy, zły dt na Śl

To co na kolorowo jest moje. Ustosunkowałam się do wybranych części wypowiedzi.
aloushka pisze:
CzKdA działają od wielu lat i uratowały w tym czasie setki zwierząt. SETKI.

Jak rozumiem długo pracowałyście na swoją opinię. Przepraszam, że tak uważam, ale dużo stracicie po tej akcji w oczach zwierzolubów, z których część zapewne Wam pomagała .

Zapewne, jak w przypadku wielu innych wolontariuszy i organizacji oddanie kota z problemami w miejsce, o którym piszecie, to dla nas ostateczność, akt desperacji. Nie próbujemy się łatwo "pozbyć" problemu. Szukamy cały czas innego dt lub ds.

To dlaczego o tym nie napiszecie na FB ? Zachowujecie się jakbyście wysłały kota do kociego raju, w super warunki.

Nikt z forumowych krzykaczy nie kwapi się z realną pomocą. Dokąd mogłybyśmy zabrać tego kota? Na ulicę? Na jakieś działki? Łatka była w innym DT, ale tam sobie z nią nie poradzili i odesłali z powrotem do obecnego miejsca.
Mamy dwa DT, gdzie nie można wcisnąć już więcej kotów. Przepełniony DT to choroby i śmierć.

Przepełniony DT to choroby i śmierć. A ten, który wybrałyście to co? Luksus i samo zdrowie? Doświadczenie ludzi, którzy mieli z tym DT do czynienia wskazuje inaczej.

Oczywiście wcale nie musimy pomagać kotom. Nie mamy takiego obowiązku, możemy zrezygnować w każdej chwili. Nie mamy z naszej działalnosci żadnych zysków - wręcz przeciwnie, często same finansujemy leczenie i utrzymanie. Nikt inny by im nie pomógł, a my nie potrafimy przejść obojętnie. Takie nagonki jak ta tutaj zabierają energię i zniechęcają do działania. Ale jeżeli my zrezygnujemy, to kto przejmie opiekę nad tymi kotami, które mamy pod opieką? Któraś z Was? Ależ skąd! Nie pozwolicie "wcisnąć sobie kota"... Użalacie się nad nim, krytykujecie nas, ale żadna nie ruszy tyłka, żeby zabrać kota "z mordowni". Nie macie dokąd? My też nie.

Zapewne piszę to zupełnie bez sensu, bo Waszym celem nie jest jakakolwiek pomoc. Macie świadomość jak bardzo nam szkodzicie, bo same o tym pisałyście w wiadomościach prywatnych. Jesteście najmądrzejsze i o wszystkim wiecie najlepiej...

Osoby, które nas znają, mają do nas zaufanie. Nigdy nie skrzywdziłyśmy i nie pozwoliłyśmy skrzywdzić żadnego kota. I tym razem też tak się nie stanie. Łatka jest pod naszą opieką, to my kontrolujemy jej stan zdrowia, miejsce, w którym przebywa. My i behawiorystka. To nie są najlepsze warunki dla kotki, wiemy o tym i kiedy tylko znajdziemy inne miejsce - kotka zostanie tam natychmiast zabrana. Aktywnie poszukujemy jej innego domu. Pisałyśmy to każdej z Was z osobna, ale to tylko marnotrawstwo czasu i energii. Groch o ścianę. Pewnie nawet nie przeczytacie w całości tego tekstu.

Przeczytałam.

Życiową pasją niektórych osób jest opluwanie innych. Nic na to nie poradzimy. Pozostaje nam robić swoje. Bo nam chodzi tylko o koty, nie o to, żeby za wszelką cenę mieć rację i zaistnieć na jakimś forum czy na facebooku.
I tu się zgadzamy, bo ostrzegającym też chodzi o koty.
Obrazek
Obrazek Czesio 6.04.2015 [*]

Mulesia

Avatar użytkownika
 
Posty: 6440
Od: Czw cze 03, 2010 9:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Pon sie 31, 2015 13:23 Re: UWAGA- IKA6 TO ANGALIA! Wątek ostrzegawczy, zły dt na Śl

aloushka pisze:A można wiedzieć co pani zzrobiła z tym kociakiem, którego pani nie oddała? Zostawiła go pani na ulicy?

Z całą pewnością akurat @ASK nie zostawiłaby NIGDY potrzebującego kota na ulicy.
Idę o zakład, że dopchnęła go kolanem do przepełnionego mieszkania i pustej kieszeni :?

Ja Was trochę rozumiem - czasami człowiek ma nóż na gardle.
Ale jeśli mi kilka osób mówi, że coś jest nie tak, to przynajmniej staram się zastanowić i sprawdzić tę sytuację.
I nie w sposób możliwy do przewidzenia, czyli jadąc na umówioną wizytę.

Jakbyś sobie zadała choć trochę trudu i przeczytała ten wątek od początku, to dowiedzialabyś się, kim są osoby, które Was ostrzegają, dlaczego to robią i co robią dla kotów, poza klepaniem w klawiaturę. A przy okazji dowiedziałabyś się, do jakiego DT oddałyście kota.
Rzucasz puste oskarżenia w kierunku osób, o których nic nie wiesz.

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sie 31, 2015 13:40 Re: UWAGA- IKA6 TO ANGALIA! Wątek ostrzegawczy, zły dt na Śl

Mulesia pisze:To dlaczego o tym nie napiszecie na FB ? Zachowujecie się jakbyście wysłały kota do kociego raju, w super warunki. [/color]


Sęk w tym, że właśnie piszemy. Tłumaczyłyśmy to każdej osobie, która odezwała się do nas na priv.
Oczekujecie, że będziemy szkalowały Panią Krystynę publicznie, przyłączymy się do ogólnej nagonki.
W czym to pomoże? Że też przestanie nas przyjmować w domu i nikt już tam nie zajrzy?
Nasza kotka jest w tym domu i zależy nam na utrzymaniu dobrej relacji.

A powtarzam: nie mamy jej dokąd zabrać.
To nie jest kot, którego można dopchnąć kolanem (pomijając fakt, że nie ma gdzie dopychać).
Każda zmiana, to dla Łatki stres, nowe koty, ataki autoagresji.
Przypominam, że Łatkę kontroluje też behawiorystka i z nią się konsultujemy przed każdym działaniem.
W tej chwili jest w miarę spokojna i w dobrej kondycji, co widać na zdjęciach, które osobiście robiłyśmy.

Przeniesiemy ją tylko do spokojnego domu tymczasowego bez kotów lub z minimalnym zakoceniem,
albo do domu stałego. To nie jest kwestia wyboru, tylko braku wyboru.

aloushka

 
Posty: 6
Od: Pon sie 31, 2015 10:52

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aassiiaa, qumka i 502 gości