Leki rozkurczowe dla kota-inne niż nos-pa, jakie?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw wrz 02, 2010 16:40 Leki rozkurczowe dla kota-inne niż nos-pa, jakie?

Witam
czy ktoś stosuje u kotów inne leki rozkurczowe niż nos-pa? Chodzi głownie o ten bardzo gorzki smak, mój kot wymiotuje po no-spie, a niestety musia ją brać. Wiem, że jest na rynku jeszcze buscopan, a może coś innego jeszcze? coś co mogę rozpuśić i podać w wodzie, sprawdzonego.

będę wdzieczna za informacje
Adoptuj, nie kupuj. Obrazek

Jeśli czujesz ból to znaczy,że żyjesz ...
Jeśli czujesz ból innych ludzi, to świadczy o tym, że jesteś człowiekiem ...

Anna Rylska

Avatar użytkownika
 
Posty: 17451
Od: Wto wrz 12, 2006 12:16
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post » Czw wrz 02, 2010 16:42 Re: Leki rozkurczowe dla kota-inne niż nos-pa, jakie?

Możesz podawać nospę w zastrzyku, jeśli problemem jest gorzki smak.
Obrazek

ryśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 33138
Od: Sob wrz 07, 2002 11:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post » Czw wrz 02, 2010 16:43 Re: Leki rozkurczowe dla kota-inne niż nos-pa, jakie?

tak, tylko to jest bolący zastrzyk :(
Adoptuj, nie kupuj. Obrazek

Jeśli czujesz ból to znaczy,że żyjesz ...
Jeśli czujesz ból innych ludzi, to świadczy o tym, że jesteś człowiekiem ...

Anna Rylska

Avatar użytkownika
 
Posty: 17451
Od: Wto wrz 12, 2006 12:16
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post » Czw wrz 02, 2010 16:46 Re: Leki rozkurczowe dla kota-inne niż nos-pa, jakie?

A po co nospę rozpuszczasz w wodzie? Po takiej każdy by zwymiotował - jest okropna :( może podawaj w kawałeczku chleba, prosto na tył języka?
Obrazek

ryśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 33138
Od: Sob wrz 07, 2002 11:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post » Czw wrz 02, 2010 16:52 Re: Leki rozkurczowe dla kota-inne niż nos-pa, jakie?

nie rozpuszczam nospy,to i tak nie jadalne jest
pytam o preparat,który można rozpuścić i podać
kotu nic się nie poda w kawałeczku nawet, on dostaje aż spazm
Adoptuj, nie kupuj. Obrazek

Jeśli czujesz ból to znaczy,że żyjesz ...
Jeśli czujesz ból innych ludzi, to świadczy o tym, że jesteś człowiekiem ...

Anna Rylska

Avatar użytkownika
 
Posty: 17451
Od: Wto wrz 12, 2006 12:16
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post » Czw wrz 02, 2010 16:58 Re: Leki rozkurczowe dla kota-inne niż nos-pa, jakie?

spróbuje zaraz z tym chlebem, tego jeszcze nie przerabiałam u niego
Adoptuj, nie kupuj. Obrazek

Jeśli czujesz ból to znaczy,że żyjesz ...
Jeśli czujesz ból innych ludzi, to świadczy o tym, że jesteś człowiekiem ...

Anna Rylska

Avatar użytkownika
 
Posty: 17451
Od: Wto wrz 12, 2006 12:16
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post » Czw wrz 02, 2010 17:06 Re: Leki rozkurczowe dla kota-inne niż nos-pa, jakie?

Lepiej wcisnąć w malutką kulkę zmrożonego masła, nie wypadnie, a poza tym podawać starając się ominąć większość kubków smakowych, które znajduję się na brzegach, przy nasadzie języka i na podniebieniu miękkim.

nighthawk

 
Posty: 185
Od: Pon maja 24, 2010 10:42
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw wrz 02, 2010 18:38 Re: Leki rozkurczowe dla kota-inne niż nos-pa, jakie?

Gorzkie tabletki można polukrować - cukier puder i odrobina wody, obtoczyć w tym już podzieloną tabletkę, zostawić do zaschnięcia. Działa, wypróbowałam wielokrotnie, no-spę też tak podawałam.
Rozkurczowa jest też papaweryna.

Jana

 
Posty: 32148
Od: Pt sty 03, 2003 19:59
Lokalizacja: Warszawa (Koło)

Post » Czw wrz 02, 2010 18:48 Re: Leki rozkurczowe dla kota-inne niż nos-pa, jakie?

dziękuje,za dobre rady :)

to jeszcze prośba, a jak podajecie również gorzkie ampułki - mam podawać 1/2 proszek- coś ala sanomune ale bardzo nie dobry
Adoptuj, nie kupuj. Obrazek

Jeśli czujesz ból to znaczy,że żyjesz ...
Jeśli czujesz ból innych ludzi, to świadczy o tym, że jesteś człowiekiem ...

Anna Rylska

Avatar użytkownika
 
Posty: 17451
Od: Wto wrz 12, 2006 12:16
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post » Czw wrz 02, 2010 18:53 Re: Leki rozkurczowe dla kota-inne niż nos-pa, jakie?

Generalnie staram się nie podawać niedobrych leków, bo najczęściej i tak nie docierają tam gdzie trzeba :wink: Tabletki lukruję, ale z zawiesiną tego numeru się nie da zrobić.

Podawałam bardzo gorzką zawiesinę (sumamed) kilku kotom, masakra. To, czego się nauczyłam, to dwie rzeczy:
- po nabraniu zawiesiny strzykawkę trzeba opłukać i dopiero wsadzić do paszczy kota (wtedy nie poczuje jakie to gorzkie zanim zacznie się lek podawać)
- trzeba mieć pod ręką strzykawkę z wodą i od razu po podaniu leku 'spłukać' go wstrzykując wodę do paszczy (człowiek popija z własnej woli)

Ale i tak nie zawsze się udawało, jeden kot momentalnie mi rzygał i nie było siły, żeby lek trafił do żołądka :( Inne leki ten sam kot przyjmował zawsze normalnie.

Jana

 
Posty: 32148
Od: Pt sty 03, 2003 19:59
Lokalizacja: Warszawa (Koło)

Post » Czw wrz 02, 2010 18:53 Re: Leki rozkurczowe dla kota-inne niż nos-pa, jakie?

Anna Rylska pisze:spróbuje zaraz z tym chlebem, tego jeszcze nie przerabiałam u niego
Chleb jest dławiący.

Sposób z masłem sprawdza sie o wiele lepiej, bo śliski "pakuneczek" łatwiej kotu przełknąć.
Trzeba włożyć jak najgłębiej do pyszczka, zamknąć go i przytrzymać, a w tym czasie pogłaskać gardło z góry na dół. Wywoła to odruch przełykania, a poza tym widać czy połknął i czy można już puścić pysia.

I tak jak pisała nighthawk, przed podaniem schłodzić, bo inaczej tabletka będzie lepiła się do palców i trudno jest umieścić ją w pyszczku kota.
Ja tym sposobem podaję wszelkie gorzkie tabletki (te na odrobaczanie także) i nie ma wtedy plucia, toczenia piany ani wymiotów.
Obrazek

Każda przykrość nas dotyka, tylko niektóre szczególnie.

Amika6

Avatar użytkownika
 
Posty: 10613
Od: Śro sty 24, 2007 18:48
Lokalizacja: Chełm (Lubelskie)

Post » Czw wrz 02, 2010 18:57 Re: Leki rozkurczowe dla kota-inne niż nos-pa, jakie?

Anna Rylska pisze:to jeszcze prośba, a jak podajecie również gorzkie ampułki - mam podawać 1/2 proszek- coś ala sanomune ale bardzo nie dobry

To jest taki 'suchy' proszek?
To zmieszałabym z masłem, zrobiła kuleczki (maleńkie), zamroziłabym, a potem jeszcze obtoczyła w czymś neutralnym w smaku (masło albo ten lukier).

Jana

 
Posty: 32148
Od: Pt sty 03, 2003 19:59
Lokalizacja: Warszawa (Koło)

Post » Czw wrz 02, 2010 19:10 Re: Leki rozkurczowe dla kota-inne niż nos-pa, jakie?

tak, to hepatobon, lek ziołowy na watrobę , trzustkę
Adoptuj, nie kupuj. Obrazek

Jeśli czujesz ból to znaczy,że żyjesz ...
Jeśli czujesz ból innych ludzi, to świadczy o tym, że jesteś człowiekiem ...

Anna Rylska

Avatar użytkownika
 
Posty: 17451
Od: Wto wrz 12, 2006 12:16
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post » Czw wrz 02, 2010 21:38 Re: Leki rozkurczowe dla kota-inne niż nos-pa, jakie?

Kup paczkę probiotyku w kapsułkach (np. trilac), probiotyk wysypany z kapsułki dodawaj kotom do jedzenia (albo sama zjedz), a połowę leku przesypuj do pustej kapsułki po probiotyku. Stosuję z dużym powodzeniem - to jest naprawdę wygodne.

Co do chleba - malutki kawałeczek, z którego robi się kulkę nie jest dławiący. Masło trzeba natomiast naprawdę dobrze schłodzić, bo w innym wypadku topi się w palcach przy wsadzaniu tabletki i gorycz się roznosi po maśle.
Obrazek

ryśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 33138
Od: Sob wrz 07, 2002 11:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post » Czw wrz 02, 2010 21:41 Re: Leki rozkurczowe dla kota-inne niż nos-pa, jakie?

Ja zamiast no-spy stosowałam Buscopan.

Saraa

 
Posty: 609
Od: Śro kwi 13, 2005 15:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], LarryJum i 497 gości