Obcinanie pazurków - czym i jak?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob gru 06, 2003 23:13 Obcinanie pazurków - czym i jak?

Witam,

Czym powinno się obcinać kotu pazurki?
Z braku lepszego sprzętu, jak do tej pory, obcinałem zwykłą "ludzką" obcinarką do paznokci, ale wydaje mi się, że to może kotka trochę boleć, ze względu na to, że przekrój kociego pazura jest rynienka, którą obcinarka jakby "zaciska" zanim obetnie - i to może sciskać nawet tkankę położoną w bezpiecznej odległości od miejsca cięcia... A może mam złą technikę? Jedyne czego jestem pewny, to że nie obcinam za krótko.

Dzięki,

Enio

enio

 
Posty: 40
Od: Sob gru 06, 2003 17:10

Post » Sob gru 06, 2003 23:18

Witajcie:)
Sa takie specjalne cazki do pazurkow, mozna je nabyc np u weta, z tego co sie orietuje to kosztuja w granicach 15-20 zl.
Z pozdrowieniami Grzesiek, Amant, Rudzia, Diabełek,Szprotka i Filemon:)

abakus

 
Posty: 103
Od: Pt lis 14, 2003 10:03
Lokalizacja: Bielawa

Post » Sob gru 06, 2003 23:19

A czy ktos, kto je widział i używał, mógły opisac na czym ich specjalność polega, tzn. czym sie tak naprawdę różnią od cążęk "ludzkich"?

Dzieki!

Enio

enio

 
Posty: 40
Od: Sob gru 06, 2003 17:10

Post » Sob gru 06, 2003 23:23

Ostatnio widzialem jak wlasnie kobieta kupowala u weta i ten jej pokazywal jak to sie obcina. wiem ze maja takie kolko wyciete gdzie wklada sie pazurek i ciach :lol:
Z pozdrowieniami Grzesiek, Amant, Rudzia, Diabełek,Szprotka i Filemon:)

abakus

 
Posty: 103
Od: Pt lis 14, 2003 10:03
Lokalizacja: Bielawa

Post » Sob gru 06, 2003 23:26

Mam te cążki i z powodzeniem używam ich od roku. Działają na zasadzie "gilotynki". Nie ściskaja pazurka, tylko ścinają go. Pazurki ścina się do "tworzywa" (różowe "coś" widzoczne w paznokciu). Ja z regułu zostawiam milimert normalnego pazurka, żeby nie zaciąć (tworzywo dość mocno krwawi i łatwo się zakaża). W razie zacięcia tworzywa można zajodynować albo przesmarować pioktaniną.

mONA

 
Posty: 197
Od: Pon wrz 29, 2003 11:40
Lokalizacja: Bielawa

Post » Sob gru 06, 2003 23:30

mOna jestesmy chyba z tej samej miejscowosci :D
Z pozdrowieniami Grzesiek, Amant, Rudzia, Diabełek,Szprotka i Filemon:)

abakus

 
Posty: 103
Od: Pt lis 14, 2003 10:03
Lokalizacja: Bielawa

Post » Sob gru 06, 2003 23:32

abakus pisze:mOna jestesmy chyba z tej samej miejscowosci :D

:lol: Jeżeli z okna widzisz Góry Sowie, to na pewno :D

mONA

 
Posty: 197
Od: Pon wrz 29, 2003 11:40
Lokalizacja: Bielawa

Post » Sob gru 06, 2003 23:32

Obrazek

To jest coś takiego. Akurat te na zdjęciu są kiepskie. Kupiłam kiedyś takie i leżą nieużywane. Ale są podobne, tylko z ciężka, czarną, błyszczącą rączką (są mniejsze i mniej zabudowane) i są świetne do skracania pazurków. Przy obcinaniu trzeba byś bardzo uważnym, żeby nie naruszyć żywej tkanki, która zaczyna się tak, gdzie pod pazurkiem widać zaróżowienie. Lepiej obciąć mniej niż za dużo.

Falka

 
Posty: 32641
Od: Pon lut 04, 2002 17:01
Lokalizacja: Praga

Post » Sob gru 06, 2003 23:32

ja mam takie zwykłe nożyczki tylko krótkie i z kółeczkiem do którego wkłada się pazurka. pamiętaj, że zawsze lepiej zostawić dłuższy niż ściąć naczynka w pazurku, to kicia bardzo boli!!!
Bartek+Milva+Keksio=Domek

Bartek

 
Posty: 32
Od: Śro wrz 03, 2003 20:21
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post » Sob gru 06, 2003 23:34

teraz to raczej gor nie widze za ciemno, ale swiatla Pieszyc tak :lol:
Z pozdrowieniami Grzesiek, Amant, Rudzia, Diabełek,Szprotka i Filemon:)

abakus

 
Posty: 103
Od: Pt lis 14, 2003 10:03
Lokalizacja: Bielawa

Post » Sob gru 06, 2003 23:36

Jak Kandze obcinam pazurki zawsze mam wrażenie, że robię jej straszną krzywdę (jeszcze nigdy jej nie zacięłam). Jak słucham jej wrzasków, to mi się wydaje, że obcinam jej łapki kawałek po kawałku...

mONA

 
Posty: 197
Od: Pon wrz 29, 2003 11:40
Lokalizacja: Bielawa

Post » Sob gru 06, 2003 23:38

abakus pisze:teraz to raczej gor nie widze za ciemno, ale swiatla Pieszyc tak :lol:

To jeszcze na to wygląda, że mieszkamy niedaleko siebie. Ja mieszkam koło parku od strony zachodniej :D

mONA

 
Posty: 197
Od: Pon wrz 29, 2003 11:40
Lokalizacja: Bielawa

Post » Sob gru 06, 2003 23:42

ja na wlokniarzu :) To faktycznie niedaleko.
Ale ten swiat maly co?
Z pozdrowieniami Grzesiek, Amant, Rudzia, Diabełek,Szprotka i Filemon:)

abakus

 
Posty: 103
Od: Pt lis 14, 2003 10:03
Lokalizacja: Bielawa

Post » Sob gru 06, 2003 23:43

ja tez nie zaciołem ani Milvy ani Keksia a oboje boją się obcinania jak ognia :)
Bartek+Milva+Keksio=Domek

Bartek

 
Posty: 32
Od: Śro wrz 03, 2003 20:21
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post » Sob gru 06, 2003 23:57 Re: Obcinanie pazurków - czym i jak?

enio pisze:A może mam złą technikę?


"Ludzkie" nozyczki raczej slabo sie nadaja - zupelnie inna budowa paznokcia, ulozenie itp. Obcinak do kocich paznokci mozna w sklepie zoologicznym lub u weterynarza kupic. A jak? U mnie obie na poczatku (kiedy sie uczylem obcinac) mocno marudzily, ale potem sie nauczylem - na kolana, brzuchem do gory, wyglaskiwac po brzucholu do rozmruczenia a w miedzyczasie dosc szybkim, pewnym ruchem wysuwac pazurki i obcinac. Wazne by bylo to pewne i szybkie. Po kazdym pazurku puszczam lapke by za chwile znowu wziac, wysunac, ciach i puszczam - koty moje nie lubia dlugiego trzymania za lapke, wtedy wyrywaja najpierw lapke a pozniej sie cale. Sugar dobrze znosi obcinanie, nawet mruczy choc czasem zamarudzi. Czarna sie orientuje juz przy trzecim/czwartym pazurku o co biega i czesto sie wyrywa/gryzie - wtedy lekko glowke lokciem lewej reki przytrzymuje by nie gryzla i nie wyrywala sie, dlonia lewa wysuwam pazurki, prawym lokciem przytrzymuje kuper by sie nie wyrywala i prawa dlonia obcinam - dosc smieszna pozycja, dla koty (niezadowolonej) niezbyt wygodna ale skutecznie blokuje wyrywania i gryzienie. Wazne by nie dusic w tej pozycji tylko uciskac tak by kotka wiedziala ze ma ograniczenie swobody - wtedy sie tak nie wyrywa.
Zdjęcia kotów, z wystaw kotów i nie tylko... :arrow: http://vitez.pl

vitez

 
Posty: 2914
Od: Wto mar 04, 2003 10:44
Lokalizacja: Warszawa

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: adriannavlx, Google [Bot], Silverblue, Zeeni i 175 gości