Zaginął kot! Co robić?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sty 03, 2012 16:05 Re: Zaginął kot! Co robić?

martyyna89 pisze:Witam wszystkich serdecznie.
30 grudnia zaginęła moja kotka (Kraków, Bronowice Małe). Jest malutka, czarno-biała, ma dopiero 4 miesiące. Ma bardzo charakterystyczne umaszczenie - co widać na zdjęciach. Porozwieszałam ogłoszenia w okolicy, w internecie, dałam małe ulotki do skrzynek na listy, ogłoszenia są również u weterynarza, w sklepach i koło poczty. Czy mogę coś jeszcze zrobić? Codziennie wieczorem chodzę i jej szukam, ale bez skutku. Już zaczynam tracić wiarę w to, że wróci, dlatego zdecydowałam się napisać. Dziś idę na pobliskie, zarośnięte pola z latarką. Mam nadzieję, że w końcu uda mi się ją tam znaleźć.
Wszystkim życzę powodzenia w szukaniu kotków. Wiem jak to boli, gdy członek rodziny nagle znika :(
Poniżej kilka jej zdjęć:

http://img593.imageshack.us/img593/6626/img0206ho.jpg
http://imageshack.us/photo/my-images/254/ogloszenie1.jpg/
Pozdrawiam ciepło,
Martyna


tu mamy wątek zaginionych kotów:
viewtopic.php?f=1&t=135270&start=120

zaraz wrzucę też na AFNowski

mocne kciuki :ok: :ok: :ok:
[/url]Obrazek
Kupując w naszym sklepie pomagasz zwierzakom. Sklep SzopFilantrop. Karmy dla kota, żwirek, karmy dla psa, akcesoria dla zwierząt
Fundacja Stawiamy na Łapy

mikela

 
Posty: 1224
Od: Czw sty 13, 2011 20:33
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto sty 03, 2012 20:38 Re: Zaginął kot! Co robić?

martyyna89 pisze:Witam wszystkich serdecznie.
30 grudnia zaginęła moja kotka (Kraków, Bronowice Małe). Jest malutka, czarno-biała, ma dopiero 4 miesiące. Ma bardzo charakterystyczne umaszczenie - co widać na zdjęciach. Porozwieszałam ogłoszenia w okolicy, w internecie, dałam małe ulotki do skrzynek na listy, ogłoszenia są również u weterynarza, w sklepach i koło poczty. Czy mogę coś jeszcze zrobić? Codziennie wieczorem chodzę i jej szukam, ale bez skutku. Już zaczynam tracić wiarę w to, że wróci, dlatego zdecydowałam się napisać. Dziś idę na pobliskie, zarośnięte pola z latarką. Mam nadzieję, że w końcu uda mi się ją tam znaleźć.
Wszystkim życzę powodzenia w szukaniu kotków. Wiem jak to boli, gdy członek rodziny nagle znika :(
Poniżej kilka jej zdjęć:

http://img593.imageshack.us/img593/6626/img0206ho.jpg
http://imageshack.us/photo/my-images/254/ogloszenie1.jpg/
Pozdrawiam ciepło,
Martyna


Mieszkam w pobliżu, dostałam ulotkę do skrzynki.
Mam nadzieję, że kotka się znajdzie.
Szukaj szczególnie uważnie w pobliżu domu, wystaw jedzenie na noc pod domem. Zresztą - pewnie już przeczytałaś wszystko co dotyczy szukania kota.
Życzę powodzenia i trzymam kciuki za szczęśliwy powrót.

mahob

Avatar użytkownika
 
Posty: 12523
Od: Czw lut 15, 2007 12:44
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt sty 06, 2012 13:31 Re: Zaginął kot! Co robić?

Witam ponownie. Bardzo dziękuję za kciuki. Dowiedziałam się gdzie jest kotka - sąsiad ją znalazł i oddał ludziom z Sanoka. Wciąż chcę odzyskać Małą, lecz nie chcą mi podać nr telefonu do osoby, u której Mała się znajduje :(

Pozdrawiam wszystkich,
Martyna.

martyyna89

 
Posty: 4
Od: Wto sty 03, 2012 15:44

Post » Pt sty 06, 2012 18:52 Re: Zaginął kot! Co robić?

ale jak to ?
Obrazek...Obrazek

ruda32

 
Posty: 8706
Od: Pt maja 21, 2010 21:56
Lokalizacja: Warszawa-Ochota

Post » Pt sty 06, 2012 18:59 Re: Zaginął kot! Co robić?

To może poproś w drugą stronę - niech sąsiad poda Twój nr telefonu tamtym ludziom - jesli kochaja zwierzaki, to powinni się odezwać
Obrazek

andorka

 
Posty: 13127
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Sob sty 07, 2012 12:59 Re: Zaginął kot! Co robić?

Niestety nie załatwiłam niczego ugodowo. Prosiłam sąsiadów o telefon kontaktowy, lecz bez skutku. Mówiłam jak bardzo mi na niej zależy oraz, że nie potrafię pogodzić się z jej stratą. Nie spotkałam się ze zrozumieniem, tylko wyśmianiem. Gdy powołałam się na prawo, wywołałam tylko kolejną falę śmiechu. Nie traktowali mnie poważnie, dlatego musiałam pójść na komisariat i zgłosiłam przywłaszczenie zaginionego zwierzęcia. Policjanci potraktowali sprawę poważnie, za co będę im dozgonnie wdzięczna, i dostałam w końcu nr telefonu do osoby, u której moja Mała się znajduje. Nie rozumiem tylko, dlaczego wszystko musiało zajść tak daleko... :( To była ostatnia rzecz jakiej chciałam. Przecież można było to załatwić po ludzku...
Za chwilę dzwonię pod nr telefonu i się umówię na dzień, w którym będę mogła Małą odzyskać.
Dziękuję wszystkim za kciuki! Nie życzę nikomu takiej sytuacji.
Pozdrawiam,
Martyna.

martyyna89

 
Posty: 4
Od: Wto sty 03, 2012 15:44

Post » Sob sty 07, 2012 13:19 Re: Zaginął kot! Co robić?

polecam chipowanie zwierząt, wtedy nie ma problemu z potwierdzeniem tożsamości i własności

dite

 
Posty: 1854
Od: Pt maja 14, 2010 18:19
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie sty 08, 2012 19:06 Re: Zaginął kot! Co robić?

Problem nie istniał w udowodnieniu tego, że jestem Kotki właścicielem. Sąsiad nie chciał mi po prostu umożliwić odzyskanie Małej, przez to, iż odmawiał podania numeru telefonu do osoby, u której Kotka się znajdowała.

Pozdrawiam,
Martyna

martyyna89

 
Posty: 4
Od: Wto sty 03, 2012 15:44

Post » Sob maja 19, 2012 14:55 Re: Zaginął kot! Co robić?

I się stało... Zginął mi kotek :(
Moje koty od zawsze były i są wychodzące. Zawsze łaziły po ogródku moim lub moich sąsiadów, mieszkam w spokojnej okolicy, gdzie auta jeżdżą wolno, a do okoła poligon i zapuszczone działki. Tiga zawsze wychodzi na noc, ponieważ w dzień się boi. Tak więc wyszła dzisiaj w nocy i... jeszcze jej niema :(. Mała w czerwcu będzie miała roczek, jest wysterylizowana ma czerwoną obróżkę przeciwpchelną i adresatkę... Bardzo się o nią martwię i nie wiem co robić

magda=)

 
Posty: 11
Od: Czw lis 11, 2010 21:20

Post » Śro maja 23, 2012 14:23 Re: Zaginął kot! Co robić?

Cześć !Mnie też zniknął kocur im.Rudolf-Maciuś dn.20maja 2012r.jeszcze nie wrócił.Może włóczy się gdzieś albo marcuje się.
Szukałam go po okolicy nocą,ale nic z tego.Obawiam się o jego los,żeby szybko wrócił tylko do domu.boję się,żeby się nie wyprowadził z domu przez innego obcego kocura.Martwię się ,płaczę i nic to nie pomaga.Co robić w takiej sytuacji ?bardzo proszę o pomoc poradę w tej sprawie.Mieszkam na wsi ,moje koty w dzień przebywają na podwórzu a nocą zamykane,bo włóczą się i wychodzą na szosę i pole.Może nie jest dobry sposób,bo koty są aktywniejsze nocą.Mój kot wymknął mi się na pole z rana.Zaczął się włóczyć po polach,często chodziłam za nim i zabierałam do domu.zawsze wracał na jedzenie i spać do gospodarstwa.ja nie trzymam kotów w domu.
Nie wiem jak można umieścić zdjęcia kota na forum.
Ostatnio edytowano Czw maja 24, 2012 13:52 przez moniczkakasp477, łącznie edytowano 1 raz

moniczkakasp477

 
Posty: 1
Od: Czw gru 02, 2010 12:32

Post » Śro maja 23, 2012 15:42 Re: Zaginął kot! Co robić?

Suczka też sobie sama chodziła po okolicy? jesli tak to gratuluje :evil:
Każdej rozsądnie myślącej osobie takie "zniknięcia" kazałyby się zastanowic czy wypuszczać następne. Tobie moniczkokasp477 najwyraźniej nie :roll:
Na Twoim miejscu nie brałaby więcej żadnych zwierząt, bo jesteś nieodpowiedzialnym opiekunem
Obrazek

andorka

 
Posty: 13127
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Śro maja 23, 2012 15:50 Re: Zaginął kot! Co robić?

moniczkakasp477 pisze:Cześć !Mnie też zniknął kocur im.Rudolf-Maciuś dn.20maja 2012r.jeszcze nie wrócił.Może włóczy się gdzieś albo marcuje się.
Szukałam go po okolicy,ale nic z tego.Obawiam się o jego los,żeby szybko wrócił tylko do domu.boję się,żeby się nie wyprowadził z domu przez innego obcego kocura.w okolicy widziałam też lisa.Czy lis może złapać dużego kocura na żywca?Martwię się ,płaczę i nic to nie pomaga.Co robić w takiej sytuacji?Wcześniej już znikały mi koty i suczka nala-husky -ponad 2lata temu i nie wróciły.bardzo proszę o pomoc poradę w tej sprawie.Moni.



A może wykastrować......

kibra

 
Posty: 30
Od: Pon lis 20, 2006 15:21
Lokalizacja: kraków

Post » Wto lip 10, 2012 21:01 Re: Zaginął kot! Co robić?

andorka nie znasz mnie, więc daruj sobie sformowanie, że jestem nieodpowiedzialnym opiekunem. Nie wiesz ile robię dla różnych zwierząt i nie życzę sobie takich uwag pod moim adresem.
W nocy jest bezpieczniej niż w dzień. Jest mniej hałasów i kot czuje się bezpieczniej. Tiga wróciła jak tylko się ściemniło i dalej wychodzi, lecz teraz przekonała się także do dnia. Chce wyjść- wychodzi obojętne czy to noc, czy dzień

odpisuję z innego nicku bo tamten chyba się usunął
Obrazek
Obrazek

mylukier

 
Posty: 8
Od: Wto lip 10, 2012 20:48

Post » Śro lip 11, 2012 4:41 Re: Zaginął kot! Co robić?

Moniczkakasp477/mylukier, nick raczej nie zginął, pisz proszę z jednego. Na miau propagujemy odpowiedzialną opiekę nad zwierzętami, więc Twoje wpisy o marcowaniu się oraz regularnie ginących zwierzętach nie spotkają się raczej z życzliwym przyjęciem.
Proponuję zamiast przepychanek zając się poszukiwaniem kota oraz wyciąganiem wniosków na przyszłość.

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Śro lip 11, 2012 10:33 Re: Zaginął kot! Co robić?

To można by tamten nick usunąć?
Moje koty się nie marcują. Wszystkie są wysterylizowane. O jakim ciągłym ginięciu mówisz? To był pierwszy taki przypadek, kiedy Tiga nie wróciła rano. Wróciła tego samego dnia, tylko pod wieczór :)
Obrazek
Obrazek

mylukier

 
Posty: 8
Od: Wto lip 10, 2012 20:48

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 338 gości