30 głodnych kotów- zajezdnia autobusowa

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt kwi 24, 2015 18:56 Re: 30 głodnych kotów- zajezdnia autobusowa

Jestem, tyle sie teraz dzieje ze ja nie mam na nic czasu, Koty na zajezdni sa , nie ma jednego rudzielca , drugi jest ma cały łepek w strupach od paru dni jest na atybiotykach. Zofia jest chora, biedulka , jest na lekach przeciw bolowych bo biedactwo ma problemy z poruszaniem. Dostaje tez antybiotyk, najprawdopodobniej oberwala , bardzo kuleje, ale ran od pogryzienia nie widać. PO PARU DNIACH MOGE POWIEDZIEC ZE JEST LEPIEJ. Dzisiaj nawet wylegiwala sie na sloneczku. Oby bylo dobrze. Jezdze do niej 3 razy dziennie.Kupuje jej dobrą karmę , dostaje mleczko. Pilnuj eby zjadla tabletki.

Kotka piwniczna jest skazana na schrobisko, bedą znowu probowali ją złapac. NIE mam już siły, karmiona regularnie , biedaczka nie wie jaki czeka ją los.

został tez porzucony kot devon rex, 7 letni, oddany niepotrzebny...udało mi sie znależć mu dom u mojego kolegi. jest drugim kotem, poki co wystraszony, ale kolega to madry facet i czeka az kotek sam ,,zaskoczy,,.

w dzielnicy nadmorskiej proba złapania koteczki, poki co lekliwa, nie ufna, chyba ma małe , cycuchy do ziemy chcemy ja wysterylizować.

mam zdjecia wkleje przy okazji, mam ,,zamulonego kompa,, i mi to nie chce sie ładować.

Dziekuje wszystkim co mogą pomoc , chcą pomoc i tym co pomagają.
Obrazek

cypisek

 
Posty: 8466
Od: Czw lut 26, 2009 18:44
Lokalizacja: Swinemünde, Oslo

Post » Sob kwi 25, 2015 15:01 Re: 30 głodnych kotów- zajezdnia autobusowa

Cypisku a jak myślisz - kotka z piwnicy zaklimatyzowałaby się w innym miejscu? Jakiejś innej piwnicy czy budce?
Obrazek Obrazek

AlfaLS

 
Posty: 620
Od: Pon sie 10, 2009 22:07
Lokalizacja: Szczecin

Post » Nie kwi 26, 2015 6:39 Re: 30 głodnych kotów- zajezdnia autobusowa

Myślę że tak.
Obrazek

cypisek

 
Posty: 8466
Od: Czw lut 26, 2009 18:44
Lokalizacja: Swinemünde, Oslo

Post » Pon kwi 27, 2015 20:18 Re: 30 głodnych kotów- zajezdnia autobusowa

Z Zofia juz jest lepiej, antybiotyki i srodki przeciw bolowe robią swoje.Biedna Zofia dobrze ze apetyt ją nie opuszcza ,bo chociaż można podać jej leki-:-)
Obrazek

cypisek

 
Posty: 8466
Od: Czw lut 26, 2009 18:44
Lokalizacja: Swinemünde, Oslo

Post » Sob paź 03, 2015 8:08 Re: 30 głodnych kotów- zajezdnia autobusowa

Jestem na watku zadko, ale koty sa dalej, bardzo,. bardzo prosze , pamietajcie o kotach z zajezdni i kotce piwnicznej/ trwa o nia nieustanna dalej walka /.
One sa nadal i potrzebuja waszej pomocy. Potrzebna karma mokra ,sucha. One maja co jesc jedynie dzieki waszej pomocy, :1luvu:
Mam zdjecia z zajezdni , moja wina ze nie mam czasu ich wkleic , ale prosze niech to nie bedzie przeszkoda w pozyskaniu jedzenia dla nich.

W Swinoujsciu nie dzieje sie najlepiej. schronisko od lipca zaliczylo zmiane 3 juz kierownika, tak , tak trzeciego. Ogolny syf i balagan , zadnej pomocy dla kotow, gdyz liczy sie tylko stolek i k a s a , ale nie dla zwierzat tylko dla zadzacych...smutna prawda. Powoli idzie zima ,prosze nie dla siebie , pomozcie kotom, .
Obrazek

cypisek

 
Posty: 8466
Od: Czw lut 26, 2009 18:44
Lokalizacja: Swinemünde, Oslo

Post » Pon paź 05, 2015 21:59 Re: 30 głodnych kotów- zajezdnia autobusowa

od nas idzie pieniążek co miesiąc :) nawet mamy ustawiony stały przelew :)
---------------------------------------------
Rysia i Tasia - moje wąsate słoneczka :)
Obrazek
Obrazek

Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji
(Mark Twain)

berushkaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 369
Od: Wto kwi 12, 2011 18:48

Post » Wto paź 06, 2015 9:11 Re: 30 głodnych kotów- zajezdnia autobusowa

:) tak dzieki tobie i dwom osoba te koty funkcjonuja :1luvu:
Obrazek

cypisek

 
Posty: 8466
Od: Czw lut 26, 2009 18:44
Lokalizacja: Swinemünde, Oslo

Post » Pt paź 09, 2015 9:17 Re: 30 głodnych kotów- zajezdnia autobusowa

Wlasnie jestem w Swinioujciu w Sanatorium w pasie nadmorskim i juz z nerwow dostalam rozsrtoj zoladka. Ludzie owszem dokarmiaja koty, ale nic poza und tym. W ubieglym roku czarna Bardzo madra koteczka miala 3 und sobie podobne kotki a w tym roku znowu ma dwa czarne i jednego buraska. Urodzila je gdzie indziej i przyprowadzila w poblize kuchni jednego z sanatoriow i nosi w pyszczku plastry szynki przez ruchliwa ulice dla malcow. Widok jest rozbrajajacy, ludzie przystaja i podziwiaja i to wszystko. Karmilam te kocieta i mame, ale kucharz mnie stamtad wyrzucil i powiedzial, ze pozbedzie sie stamtad tych kotow. Nie pozostalo mi nic innego, jak pojsc do UM do wydzialu ochrony srodowiska i powiadomic, co zamierza zrobic kucharz. Na szczescie trafilam na sama kierowniczke, ktora natychmiast zadzwonila do strazy miejskiej i sam Pan Kommandant podjechal ze mna pouczyc zlego kucharza, ze maja prawo tam byc. Zly kucharz, ktory wyznal mi wczesniej, ze pochodzi ze wsi i ze tam nikt nie sterylizowal kotow i byla naturalna selekcja, zabronil mi wchodzic na teren tego zaplecza hotelowego. Na szczescie kotki chowaja sie teraz pod kioskiem ruchu. Jednym slowem chlop wszedl ze wsi ale wies z chlopa nie. Komendant strazy napisze notatke do schronu zeby wylapali male i ciachneli mame. Wczoraj bylam w schronisku i dowiedzialam sie, ze poprzednia kierowniczka przyjela chorego kociaka, przez to odeszlo 17 malcow,bo bez kwarantanny. Jednego malca chce wziac pani, do towarzystwa drugiego, drugiego podobno pani z Zabki a jeden biedak trafi pewnie do schronu. Codziennie po kolacji chodze do lasu, gdzie czekaja na mnie 2 mlode buraski. Poznalam je kiedy jadly suchy chleb. Martwie sie, ze beda daremnie czekaly, kiedy wyjade. Poznalam tez karmicielke, ktora karmi na promenadzie, to starowinka i karmi je byle czym. Za raz ide sie z nia spotkac. Wyjade stad z ciezkim sercem i wykonczona nerwowo.
Ronda 25.04.2014[*]
Cindy 21.08.2018[*]
Kota nie powinno sie kupowac, bo kot to przyjaciel.
Przyjaciol sie nie kupuje.
Bleise Pascal




Obrazek.

_________________
Obrazek.

Cindy

Avatar użytkownika
 
Posty: 4796
Od: Śro lut 11, 2009 13:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Nie paź 11, 2015 17:08 Re: 30 głodnych kotów- zajezdnia autobusowa

hej w Swinoujsciu ogolny burdel. W ciągu 2 miesięcy 3 razy zmienial się zarząd kierownictwa. Wszystko to walka o stołki. realną pomocą nikt się nie zajmuje. WEci którzy sterylizują , są zatrwożeni, praktycznie sterylizacje spadły do zera. My z Mnika 74, same osobiście woziłysmy z 30 kotów miesięcznie. Teraz jest totalne dno/ Karmicielki to starsze kobiety, tylko karmią jak mają czym. :cry: .Może w urzędzie cos pomogą, zawsze się to odbywało tak , ze ludzie dzwonili do urzędu, a potem urząd do nas. Może teraz jak jest nowe kierownictwo jest jakiś wolontariat, który nie zajmuje się prowadzeniem stron internetowych tylko r e a l n ą pomocą.
Obrazek

cypisek

 
Posty: 8466
Od: Czw lut 26, 2009 18:44
Lokalizacja: Swinemünde, Oslo

Post » Nie paź 11, 2015 22:06 Re: 30 głodnych kotów- zajezdnia autobusowa

Cypisku, czy ktos ze swinoujscia moglby wziac 3 ca 12 tygodniowe maluszki na DT? Same juz jedza, sa zdrowe, Szkoda ich do schronu :cry:
Ronda 25.04.2014[*]
Cindy 21.08.2018[*]
Kota nie powinno sie kupowac, bo kot to przyjaciel.
Przyjaciol sie nie kupuje.
Bleise Pascal




Obrazek.

_________________
Obrazek.

Cindy

Avatar użytkownika
 
Posty: 4796
Od: Śro lut 11, 2009 13:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Wto paź 13, 2015 19:12 Re: 30 głodnych kotów- zajezdnia autobusowa

napisalam na tamtym watku
Obrazek

cypisek

 
Posty: 8466
Od: Czw lut 26, 2009 18:44
Lokalizacja: Swinemünde, Oslo

Post » Czw gru 17, 2015 11:59 Re: 30 głodnych kotów- zajezdnia autobusowa

Co u kotkow?
Ronda 25.04.2014[*]
Cindy 21.08.2018[*]
Kota nie powinno sie kupowac, bo kot to przyjaciel.
Przyjaciol sie nie kupuje.
Bleise Pascal




Obrazek.

_________________
Obrazek.

Cindy

Avatar użytkownika
 
Posty: 4796
Od: Śro lut 11, 2009 13:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Pon lut 01, 2016 0:12 Re: 30 głodnych kotów- zajezdnia autobusowa

Na zajezdni jak to na zajezdni, jedne koty sa drugie odchodza i nie wiadomo co z nimi. pojawiaja sie nowe i tak sie dzieje. Teraz zimno to pochowaly sie . Ostatnio lisek biedaczysko podpial sie do jedzonka. Trwa tez ostra walka o kociczke z piwnicy o ktorej pisalam wczesniej.
Poki co naslalam kontrole z Tozu i jakas fundacja powstala . o ktorej istnieniu nawet nie wiedzialam.Pal licho te fundacje, ale grunt by pomogli./fundacje zalozyla nowa kierownik schroniska/. Przedziemy cienko , darczyncy sie pochowali. NIE prowadze watku regularnie , ale prosze mi wierzyc, koty potrzebuja jedzonka , nawet teraz wiecej jak jest zima.
Ostatnio edytowano Wto lut 02, 2016 14:08 przez cypisek, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

cypisek

 
Posty: 8466
Od: Czw lut 26, 2009 18:44
Lokalizacja: Swinemünde, Oslo

Post » Pon lut 01, 2016 22:03 Re: 30 głodnych kotów- zajezdnia autobusowa

Czy to jest ciagle ten sam lisek, ktorego widzialam w pazdzierniku w lasku kolo muszli koncertowej? Bo na fb na Schronisko Swinoujscie mowa jest o Rudej - lisiczce. Ja pomagam kotom starszej pani karmicielki, ktora wlasnie tam karmi kotki. Jest wielkowa i niezaradna, ale jest tam codziennie. Wspolnie z pania, ktora poznalam bedac w Swinoujsciu pomagamy jej a wlasciwie "jej" bezdomniaczkom. Podobno UM zakupil nowe dla kotow.
Ronda 25.04.2014[*]
Cindy 21.08.2018[*]
Kota nie powinno sie kupowac, bo kot to przyjaciel.
Przyjaciol sie nie kupuje.
Bleise Pascal




Obrazek.

_________________
Obrazek.

Cindy

Avatar użytkownika
 
Posty: 4796
Od: Śro lut 11, 2009 13:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Wto lut 02, 2016 23:10 Re: 30 głodnych kotów- zajezdnia autobusowa

Obrazek

cypisek

 
Posty: 8466
Od: Czw lut 26, 2009 18:44
Lokalizacja: Swinemünde, Oslo

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: emilab., Google [Bot], Kataryna, luty-1, Sisi111, starabrocha i 286 gości