Gwiazdeczka PRZEŁYK OLBRZYMI czy ktos da jej szansę???FOTO

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lut 28, 2015 11:20 Re: Gwiazdeczka PRZEŁYK OLBRZYMI czy ktos da jej szansę???FO

lilianaj pisze:Ta Twoja ręka na dzisiejszym RTG wygląda, jak pająk ptasznik duszący kota.
Też mi się wydaje, że przełyk jest mniej rozciągnięty. Cóż, jak więcej jedzenia przechodzi, to mniej zalega. I tego się trzymajmy. :ok: :ok: :ok:
Dobrze, że gerberek kici smakuje i służy.

I to jest najlepsze - z przodu kota jest ręka doktora (koniecznie chciał ją przytrzymać ;) ), a z tyłu kota - moja. Ja się zawsze boję, że połamię jej łaputki, rozciągając ją do usg. Tym razem kita strasznie mocno się stawiała, bo była w lepszej formie ;)

I&S

Avatar użytkownika
 
Posty: 558
Od: Śro paź 12, 2011 10:57
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto mar 03, 2015 12:32 Re: Gwiazdeczka PRZEŁYK OLBRZYMI czy ktos da jej szansę???FO

Odpadła po 2-gim śniadaniu ;)

Obrazek

I&S

Avatar użytkownika
 
Posty: 558
Od: Śro paź 12, 2011 10:57
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto mar 03, 2015 16:59 Re: Gwiazdeczka PRZEŁYK OLBRZYMI czy ktos da jej szansę???FO

pierdołowatość totalna :1luvu:
Obrazek

dorcia44

 
Posty: 43916
Od: Pt maja 19, 2006 20:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto mar 03, 2015 18:35 Re: Gwiazdeczka PRZEŁYK OLBRZYMI czy ktos da jej szansę???FO

Tak. Misiostwo świata. :1luvu:

lilianaj

Avatar użytkownika
 
Posty: 5228
Od: Sob kwi 26, 2014 19:14
Lokalizacja: Warszawa Białołęka

Post » Nie mar 15, 2015 19:24 Re: Gwiazdeczka PRZEŁYK OLBRZYMI czy ktos da jej szansę???FO

Cześć dziewczyny,

Kicia jest już po RTG z kontrastem i kontrast przez nią przeleciał w normalnym tempie. Umówiłam kicię na gastroskopię ze znieczuleniem wziewnym do dra Pawła Kowalczyka. Na wtorek. Nie mam żadnych doświadczeń z tym lekarzem, więc będę wdzięczna, jeśli podzielicie się swoimi, jeśli je macie. Próbuję też ciągle ustalić, gdzie mogę wykonać badania na obecność przeciwciał przeciwko receptorom acetylocholiny (ANTY ACHR) i coraz bardziej mam wrażenie, że nie w Polsce. Labwet na pewno ich nie robi, Laboklin i Idexx, też raczej nie, ale może... gdzieś w Niemczech.

Kicia już waży 830g :( ciągle smuci i się ślini. Tylko rano, na czczo, ma dużo werwy. Muszę jej jeszcze zrobić podstawowe badania krwi, a jest strasznie blada :( Nie wiem, czy starczy kotu krwi i na badania ANTY ACHR

I&S

Avatar użytkownika
 
Posty: 558
Od: Śro paź 12, 2011 10:57
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie mar 15, 2015 20:04 Re: Gwiazdeczka PRZEŁYK OLBRZYMI czy ktos da jej szansę???FO

Niestety nie znam Kowalczyka na tyle żebym mogła coś o nim powiedzieć.
Biedna kiciunia :cry:

Mocno Wam kibicuje.
Obrazek

dorcia44

 
Posty: 43916
Od: Pt maja 19, 2006 20:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto mar 17, 2015 9:07 Re: Gwiazdeczka PRZEŁYK OLBRZYMI czy ktos da jej szansę???FO

Wczoraj zrobiłam jej podstawowe wyniki krwi, obowiązkowe przed gastroskopią. Leukocytoza, złe próby wątrobowe... :( Odstawiłam jej ostatnio Gasprid, bo miała go brać przez okres 2-3 tygodni i on właśnie minął. Poczytałam sobie o jego skutkach ubocznych, i o skutkach ubocznych Famogastu, który brała wcześniej. Szkodzą na wątrobę. Zakładam, że z takimi wynikami, ciężko jej będzie dać narkozę, nawet wziewną. Ciekawe, gdzie tym razem w kocie jest infekcja, bo na pewno nie w płucach...

To są wczorajsze wyniki:
http://www.4shared.com/office/AA-9TF8Pc ... _krew.html

A dr Kowalczyk ponoć jest dobrym lekarzem.

I&S

Avatar użytkownika
 
Posty: 558
Od: Śro paź 12, 2011 10:57
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto mar 17, 2015 15:35 Re: Gwiazdeczka PRZEŁYK OLBRZYMI czy ktos da jej szansę???FO

Pani anestezjolog do mnie dzwoniła - ponoć w przypadku kota z przełykiem olbrzymim wszelka narkoza grozi zachłyśnięciem. Do tego te wyniki krwi... Dziś nie będzie gastroskopii, tylko konsultacja u dr-a Kowalczyka, czy w ogóle warto ją robić i badanie krwi na miastenię. Bo jednak się da zrobić te wyniki - w laboklinie.

I&S

Avatar użytkownika
 
Posty: 558
Od: Śro paź 12, 2011 10:57
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto mar 17, 2015 17:44 Re: Gwiazdeczka PRZEŁYK OLBRZYMI czy ktos da jej szansę???FO

Ukradła frytkę. Ale na szczęście do badania ANTY_ACHR nie musi być zupełnie na czczo - dzwoniłam i pytałam ;) Cwana kotka - sabotażystka!

Obrazek

I&S

Avatar użytkownika
 
Posty: 558
Od: Śro paź 12, 2011 10:57
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto mar 17, 2015 17:59 Re: Gwiazdeczka PRZEŁYK OLBRZYMI czy ktos da jej szansę???FO

Jakie to maleńkie cudeńko :1luvu:
Obrazek

dorcia44

 
Posty: 43916
Od: Pt maja 19, 2006 20:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto mar 17, 2015 22:51 Re: Gwiazdeczka PRZEŁYK OLBRZYMI czy ktos da jej szansę???FO

Pobrano dziś kici krew na ANTY_ACHR. Była też u dr-a Kowalczyka, przejrzał jej wyniki i powiedział, że podejrzewa, że ma problemy hormonalne i że potrzebny jej dobry endokrynolog. Nie mógł jednoznacznie stwierdzić, co jej jest i - tu mnie zdziwił - w związku z tym policzył jej 0zł za wizytę. Jeszcze czegoś takiego nie widziałam. Obiecał mi, że spróbuje załatwić Zuzi szybki termin wizyty u dr Lechowskiego i wcześniej z nim o niej pogada.

To była ciekawa wizyta - byłam przygotowana na meeega rachunek, a tu: dr Sieradzki mówi "USG gratis, bo OD SÓWKI NIE BIORĘ KASY", dr Kowalczyk: "wizyta gratis, bo nic nie pomogłem", i tylko "badanie krwi płatne, bo niemiaszki jeszcze nie znają Sówki". Bardzo miło :)
Za 2 dni idę jeszcze do dr Borkowskiej. Zastanawiam się nawet, czy nie ufundować jakiejś nagrody studentom medycyny, którzy na podstawie wyników badań ją zdiagnozują. Może jak się na te wyniki rzuci kilkadziesiąt weterynaryjnych głów, ktoś na coś wpadnie? Kicia jest wyjątkowo trudnym przypadkiem...

I&S

Avatar użytkownika
 
Posty: 558
Od: Śro paź 12, 2011 10:57
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro mar 18, 2015 14:20 Re: Gwiazdeczka PRZEŁYK OLBRZYMI czy ktos da jej szansę???FO

I&S pisze:Ukradła frytkę. Ale na szczęście do badania ANTY_ACHR nie musi być zupełnie na czczo - dzwoniłam i pytałam ;) Cwana kotka - sabotażystka!

Obrazek

Co za oczy :1luvu:
Trzymam za diagnozę małej :ok: :ok: :ok: :ok:

iwona66

Avatar użytkownika
 
Posty: 10969
Od: Pt paź 23, 2009 15:40
Lokalizacja: warszawa - wołomin i jeszcze dalej :)

Post » Śro mar 18, 2015 15:02 Re: Gwiazdeczka PRZEŁYK OLBRZYMI czy ktos da jej szansę???FO

Napisałam ogłoszenie o tym, że szukam wcześniejszego terminu, niż 22 kwietnia u dr-a Lechowskiego: viewtopic.php?f=1&t=168112
Kita słabnie w oczach...

I&S

Avatar użytkownika
 
Posty: 558
Od: Śro paź 12, 2011 10:57
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt mar 20, 2015 18:19 Re: Gwiazdeczka PRZEŁYK OLBRZYMI czy ktos da jej szansę???FO

Kicia ma już zaklepaną wizytę u prof. Lechowskiego na 25 marca.
Smutna i w sumie trochę dobra wiadomość, bo będzie można zacząć leczenie, jest taka, że przyszły z Niemiec wyniki badania ANTY_ACHR. Świadczą o miastenii gravis. Badania zasugerowała dr Dominika Borkowska-Bąkała z Canfelisu. To wyjaśnia bardzo wiele przypadłości kici. Jest śmiertelne, ale leczenie daje nadzieję na nieco dłuższe życie. Nieco :(

I&S

Avatar użytkownika
 
Posty: 558
Od: Śro paź 12, 2011 10:57
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt mar 20, 2015 20:06 Re: Gwiazdeczka PRZEŁYK OLBRZYMI czy ktos da jej szansę???FO

Czytałam o miastenii,na to choruje też moja koleżanka ,z człowiekiem chyba łatwiej ,większe są możliwości ,tak przynajmniej mi się wydaje .
Straszne to wszystko ,ale jak jest diagnoza to może będzie już łatwiej leczyć ,czego Wam życzę z całego serca.
Obrazek

dorcia44

 
Posty: 43916
Od: Pt maja 19, 2006 20:20
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Halina50 i 131 gości