Kotka wyrywa sobie siersc podczas wylizywania

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw mar 18, 2010 9:00 Kotka wyrywa sobie siersc podczas wylizywania

Witam Wszystkich,
mam problem z moją kotką a mianowicie od pewnego czasu podczas mycia (wylizywania sie) kotka wyrywa sobie siersc z grzbietu. Wizyta u weterynarza nie dała zbytnio rezultatu stwierdził ze siersc jest czysta i ze takie zachowanie jest na tle psychicznym kota. Coś ja stresuje jest podenerwowana tak stwierdził weterynarz. Widocznie cos Kotce nie pasuje tylko trudno jest stwierdzic co?Czy ktos z Was mial podobny problem? Zakupiłem kocie feromony Feliway i mam nadzieje ze to poskutkuje.
Ostatnio edytowano Czw mar 18, 2010 11:30 przez Luki27, łącznie edytowano 2 razy

Luki27

 
Posty: 4
Od: Czw mar 18, 2010 8:41

Post » Czw mar 18, 2010 9:07 Re: Kotka wyrywa sobie siersc podczas wylizywania

A jak wygląda skóra kotki ? Może przesuszona i cosik ją tam swędzi (mój wygryzał sobie do żywego mięsa skórę (i przy okazji sierść) na tle alergicznym)..
Obrazek

Alitka

 
Posty: 431
Od: Wto cze 02, 2009 8:09
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw mar 18, 2010 9:14 Re: Kotka wyrywa sobie siersc podczas wylizywania

Siersc jest czysta ran zadnych nie ma zmienilem ok kilku dni karme na specjalna dla alergikow ale jak narazie rezultatow nie widac.

Luki27

 
Posty: 4
Od: Czw mar 18, 2010 8:41

Post » Czw mar 18, 2010 10:39 Re: Kotka wyrywa sobie siersc podczas wylizywania

Może głupie pytanie, ale czy kot dostaje mleko?
kontakt telefoniczny: 786 116 007 Obrazek

Jeśli komuś coś zalegam (bazarek itp) proszę o kontakt- skleroza ;)

ulvhedinn

 
Posty: 4214
Od: Śro wrz 13, 2006 19:09
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw mar 18, 2010 11:20 Re: Kotka wyrywa sobie siersc podczas wylizywania

Spróbuj kilka tygodni Feliwaya używać, może kropli Bacha?

A jak nie, to lepki psychotropowe. Nie ma się ich co bać, dwa tygodnie np Oxazepamu może pomóc. W końcu to tez lekarstwo tylko, na głowę a nie na katar ;)
Obrazek
http://www.forastero.pl hodowla kotów brytyjskich

Mysza

Avatar użytkownika
 
Posty: 39656
Od: Pon cze 02, 2003 10:17
Lokalizacja: prawie Kraków

Post » Czw mar 18, 2010 12:07 Re: Kotka wyrywa sobie siersc podczas wylizywania

Kaya, jedna z moich kotek, wyrywa sobie włosy na grzbiecie przy ogonie podczas mycia jedynie przez kilka tygodni jesienią i wiosną. Na początku myślałam, że coś jest nie tak. Moje kotki są wychodzące, więc wydedukowałam wtedy z wetem, że to mogłoby być ukąszenie przez pchłę. Potraktowałam ją na wszelki wypadek natychmiast preparatem Frontline. Nic się nie zmieniło. Inna możliwość, jaką rozważaliśmy, to ewentualnie niedobór cynku. Skóra była jednak zawsze czyściutka, a sierść ślniąca. W końcu zaobserwowałam, że Kaya wiosną i jesienią nie może doczekać się zmiany futra :) i sobie pomaga. Powody takiego zachowania mogą być jednak rzeczywiście różne.

Możliwe jest też, że Twoja kotka potrzebuje więcej kwasów omega 3 i 6.
Disclaimer: Nie jestem lekarzem weterynarii i moje porady na forum miau.pl nie zastąpią konsultacji ze specjalistą.

Tinka07

 
Posty: 3795
Od: Pt lut 09, 2007 15:31
Lokalizacja: Passau/Wenecja Północy

Post » Nie mar 21, 2010 9:54 Re: Kotka wyrywa sobie siersc podczas wylizywania

.
Ostatnio edytowano Wto lut 14, 2012 18:13 przez Bonia7, łącznie edytowano 1 raz

Bonia7

 
Posty: 589
Od: Sob lip 05, 2008 15:30
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie mar 21, 2010 12:15 Re: Kotka wyrywa sobie siersc podczas wylizywania

Wiem o kotce,która tak się zachowywała ze stresu.Zafundowali jej koleżankę i jest OK.

ewar

 
Posty: 54974
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro mar 24, 2010 18:44 Re: Kotka wyrywa sobie siersc podczas wylizywania

Od trzech dni Feliwey w gniazdku zobaczymy czy zadziala , jak narazie jest bez zmian:(

Luki27

 
Posty: 4
Od: Czw mar 18, 2010 8:41

Post » Śro mar 24, 2010 18:50 Re: Kotka wyrywa sobie siersc podczas wylizywania

Sorry za OT, mój kot obgryza paznokcie :mrgreen:
Serio :twisted:
Klikaj i pomóż mi! <---- proszę klik chociaż raz dziennie :)

Quera

 
Posty: 4148
Od: Pon lut 09, 2009 17:28
Lokalizacja: Tychy

Post » Śro mar 24, 2010 18:59 Re: Kotka wyrywa sobie siersc podczas wylizywania

Luki27 pisze:Od trzech dni Feliwey w gniazdku zobaczymy czy zadziala , jak narazie jest bez zmian:(


Trzy dni to za krótko.
Obrazek

Agulas74

Avatar użytkownika
 
Posty: 4566
Od: Pt maja 11, 2007 12:30
Lokalizacja: Tychy

Post » Śro mar 24, 2010 19:31 Re: Kotka wyrywa sobie siersc podczas wylizywania

Quera pisze:Sorry za OT, mój kot obgryza paznokcie :mrgreen:
Serio :twisted:

Mój też - to coś dziwnego? :mrgreen:
Obrazek Obrazek

shira3

 
Posty: 25004
Od: Śro mar 11, 2009 21:51
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post » Śro mar 24, 2010 20:17 Re: Kotka wyrywa sobie siersc podczas wylizywania

shira3 pisze:
Quera pisze:Sorry za OT, mój kot obgryza paznokcie :mrgreen:
Serio :twisted:

Mój też - to coś dziwnego? :mrgreen:

No właśnie nie wiem :twisted:
Klikaj i pomóż mi! <---- proszę klik chociaż raz dziennie :)

Quera

 
Posty: 4148
Od: Pon lut 09, 2009 17:28
Lokalizacja: Tychy

Post » Śro mar 24, 2010 20:36 Re: Kotka wyrywa sobie siersc podczas wylizywania

Luki27 pisze:Siersc jest czysta ran zadnych nie ma zmienilem ok kilku dni karme na specjalna dla alergikow ale jak narazie rezultatow nie widac.

na ewentualna reakcje na karmę hypoalergiczna musisz poczekać kilka tygodni.
Takie same objawy miał mój kocurro: czysta skora, wygryzanie sierści - alergia wziewna. Ale wcześniej przetestowałam karmę, feliwaya, frontline itd.. Zycze powodzenia :ok:

kitkowa

Avatar użytkownika
 
Posty: 2761
Od: Śro lut 07, 2007 20:52

Post » Śro mar 24, 2010 21:47 Re: Kotka wyrywa sobie siersc podczas wylizywania

Alergia pokarmowa jest trudna do zdiagnozowania, jednak wielu wetów z braku pomysłu często na tę diagnozę się rzuca, bo tak najwygodniej. Są oczywiście testy specjalistyczne, ale dosyć drogie i nie wiem, czy w Polsce możliwe do zrobienia. Przy alergii pokarmowej powinny być chyba jednak jeszcze inne objawy zewnętrzne niż tylko wyskubywanie sobie sierści. Wydaje mi się, że w tym konkretnym przypadku należałoby postępować systematycznie. Jeśli to nie alergia na pchły lub kleszcze (kot niewychodzący), to próbowałabym najpierw z jakimś preparatem cynkowym i (lub) kwasami z grupy omega 3 i 6. Po preparacie Feliway obiecywałabym sobie niewiele. Chociaż, kto wie. Gdyby te wszystkie preparaty nie przyniosły poprawy, próbowałabym diety eliminacyjnej. Jednak nie robiłabym wszystkiego naraz, bo wtedy nie będzie wiadomo, co jest przyczyną takiego zachowania.

Luki27, czy masz jakieś wyniki morfologii, przede wszystkim wyniki granulocytów kwasochłonnych (eozynofilów)? Alergia lub zarobaczenie powoduje najczęściej podwyższenie tego parametru.

Jaką karmę podawałaś dotychczas swojej kotce? Jaką podajesz teraz?

Pozdrawiam serdecznie
Tinka
Disclaimer: Nie jestem lekarzem weterynarii i moje porady na forum miau.pl nie zastąpią konsultacji ze specjalistą.

Tinka07

 
Posty: 3795
Od: Pt lut 09, 2007 15:31
Lokalizacja: Passau/Wenecja Północy

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 309 gości