Kotka wyrywa sobie siersc podczas wylizywania

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro mar 24, 2010 22:06 Re: Kotka wyrywa sobie siersc podczas wylizywania

Nie chcecie wziąć pod uwagę tego,że kotka się nudzi? U kotki mojej znajomej tak było,zostawała sama na wiele godzin i po prostu wylizywała się do łysa.Dostała koleżankę i już sierść odrosła.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55008
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro mar 24, 2010 23:06 Re: Kotka wyrywa sobie siersc podczas wylizywania

ewar pisze:Nie chcecie wziąć pod uwagę tego,że kotka się nudzi? U kotki mojej znajomej tak było,zostawała sama na wiele godzin i po prostu wylizywała się do łysa.Dostała koleżankę i już sierść odrosła.
To też jedna z możliwych przyczyn :D
Disclaimer: Nie jestem lekarzem weterynarii i moje porady na forum miau.pl nie zastąpią konsultacji ze specjalistą.

Tinka07

 
Posty: 3795
Od: Pt lut 09, 2007 15:31
Lokalizacja: Passau/Wenecja Północy

Post » Śro mar 24, 2010 23:32 Re: Kotka wyrywa sobie siersc podczas wylizywania

Takie wylizywanie, zwłaszcza tylnych części kota bywa przy zatkaniu gruczołów okołoodbytowych.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14694
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Czw sty 10, 2013 16:03 Re: Kotka wyrywa sobie siersc podczas wylizywania

Witam,

Mam podobny problem z moim kocurem, od pewnego czasu przy wylizywaniu sierści zauważyłam, że sporo sobie wyskubuje z grzbietu i boków, dzisiaj nawet zaczęła mu prześwitywać skóra. Nie zauwazyłam żadnych pasozytów jedynie mocno złuszczony naskórek. Bylam zapytać weta, ale ten stwierdził że trzeba by dla pewności zrobic test chociaż najprawdopodobniej to zbyt suche powietrze ( mieszkam w bloku jest przyczyną) no i otylość ( Filip jest kastratem ważącym 8 kg) jest przyczyną. jutro idę po krople Efa Olie, nie wiem co jeszcze mogłabym podawać mojemu kocurkowi. Czytałam gdzieś o oliwie z oliwek (oczywiście w rozsądnych dawkach). Nie mam pojęcie co jeszcze mogłabym zrobić :(.

emi_81

 
Posty: 58
Od: Wto sty 25, 2011 15:54
Lokalizacja: Świętochłowice

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 504 gości