2018 - MARZEC MIESIĄCEM STERYLIZACJI

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob kwi 16, 2011 9:10 Re: 2011-MARZEC MIESIĄCEM STERYLIZACJI -22 lecznice tna nadal!!!

Dziękuję za poradę, próbowałam tego już wczoraj. Dziś kocurek zaczął atakować kotkę. Widać musimy poczekać, aż zapach lecznicy się ulotni. Myślałam, że może chodzi o zielony kaftan Tosi, ale skoro to zapach, to nic więcej nie da się zrobić.
Póki co, potarłam jej czoło palcem włożonym wcześniej do paszczy kocura i za kaftanik (jest bardzo luźny), włożyłam trochę wyczesanego z kotka futra.
On był zawsze mało rozgarnięty :lol:

milda

 
Posty: 2
Od: Sob kwi 16, 2011 7:56

Post » Sob kwi 16, 2011 9:14 Re: 2011-MARZEC MIESIĄCEM STERYLIZACJI -22 lecznice tna nadal!!!

myślę, że to zapach - na to koty reagują najsilniej
kaftanik też go może irytować, tym bardziej że sam też "pachnie"
dobry pomysł z ta sierścią i śliną
możecie przez kilka dni tak przenosić ich zapachy - jedno na drugiego - żeby się wymieszały
trzymam kciuki za powodzenie - jakby były jednak jakieś problemy, to lepiej załóż osobny wątek, że szukasz porady, bo tu jednak trafiaja ludzie szukający tanich kastracji i sterylek :wink:

pozytywka

 
Posty: 15647
Od: Wto cze 22, 2010 10:45
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro kwi 27, 2011 14:00 Re: 2011-MARZEC MIESIĄCEM STERYLIZACJI -22 lecznice tna nadal!!!

Zgłaszam lecznicę "Błękitny Kot" na terenie północnego Piaseczna.
Przynajmniej do końca MAJA jest PROMOCJA na sterylizacje i kastracje psów i kotów.

Dla przykładu sterylizacja kotki to koszt 135 zł


Dane lecznicy

Piaseczno, Stara Iwiczna, ul. Słoneczna 2
Dr Daniel Oświęcimski

tel. 22 243 61 61
604 563 563

Czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10-19
w soboty 10-15.
Obrazek Obrazek

:201461 :cat3: . . . . . NASZ KOCI BLOX http://kocidomtymczasowy.blox.pl/html

:catmilk: :catmilk: :catmilk: :catmilk: :catmilk: :catmilk: :catmilk: :catmilk: :catmilk:

delfinka

 
Posty: 9012
Od: Wto gru 05, 2006 0:13
Lokalizacja: obecnie miedzy Łodzią a Warszawą

Post » Nie maja 01, 2011 7:12 Re: 2011-MARZEC MIESIĄCEM STERYLIZACJI -22 lecznice tna nadal!!!

pozytywka pisze:myślę, że to zapach - na to koty reagują najsilniej


Mój pies zaczął szczekać na kotkę, kiedy ja przynieśliśmy od weta po sterylizacji i bardzo ją obwąchiwał - jak widać psy też reagują na zapach. Szybko mu przeszło i pod wieczór znów była jego siostrzyczką ;)

sygnaturka

 
Posty: 18
Od: Wto lut 01, 2011 11:43

Post » Sob maja 14, 2011 14:30 Re: 2011-MARZEC MIESIĄCEM STERYLIZACJI -22 lecznice tna nadal!!!

Marcowa akcja sterylizacji nadal trwa mimo, ze jest juz maj. Kto chcialby jeszcze skorzystac, w ramach marcowej akcji sterylizacji, z nizszych cen zabiegow, spis lecznic oraz terminy do kiedy promocyjne ceny obowiazuja, jest tu:

http://www.arkastrefa.fora.pl/akcja-ste ... j,460.html
Marzec; Ogólnopolski Miesiąc Sterylizacji Zwierząt,niższe ceny zabiegów

ARKA

 
Posty: 4415
Od: Sob lut 16, 2002 21:27
Lokalizacja: Janinów k/Grodziska Mazowieckiego

Post » Wto sie 02, 2011 22:17 Re: 2011-MARZEC MIESIĄCEM STERYLIZACJI -22 lecznice tna nadal!!!

potrzebuję porady w sprawie sterylizacji bezdomnej(?) kotki w Częstochowie

u znajomego w sąsiedztwie kręci się kotka, wygląda na to, że w ciąży. może być bezdomna, ale co bardziej prawdopodobne należy do sąsiadów, którzy sami do garnka nie maja co włożyć. w efekcie kot chodzi samopas i sądząc po tym jak pochłania jedzenie, jakim jest dokarmiana, jest zdana tylko na to co upoluje. z tego co wiem cena standardowa sterylki w Częstochowie to ok. 180zł. w tej chwili ani ja ani znajomy niestety nie jesteśmy z stanie wyłożyć takich pieniędzy.

nie orientuję się zupełnie w temacie i liczę na pomoc kogoś z okolicy - czy w Częstochowie można wykonać gdzieś darmową sterylkę aborcyjną, którą opłaca miasto? ew. jakieś talony na sterylke? chcielibyśmy kici pomóc, daje się pogłaskać, nie mamy wprawdzie klatki-łapki, ale mamy nadzieję, że dałoby się ją złapać. te parę dni po zabiegu znajomy mógłby się kotką zająć.

christie

 
Posty: 7
Od: Nie maja 29, 2011 19:17
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro sie 03, 2011 20:31 Re: 2011-MARZEC MIESIĄCEM STERYLIZACJI -22 lecznice tna nadal!!!

christie pisze:potrzebuję porady w sprawie sterylizacji bezdomnej(?) kotki w Częstochowie

u znajomego w sąsiedztwie kręci się kotka, wygląda na to, że w ciąży. może być bezdomna, ale co bardziej prawdopodobne należy do sąsiadów, którzy sami do garnka nie maja co włożyć. w efekcie kot chodzi samopas i sądząc po tym jak pochłania jedzenie, jakim jest dokarmiana, jest zdana tylko na to co upoluje. z tego co wiem cena standardowa sterylki w Częstochowie to ok. 180zł. w tej chwili ani ja ani znajomy niestety nie jesteśmy z stanie wyłożyć takich pieniędzy.

nie orientuję się zupełnie w temacie i liczę na pomoc kogoś z okolicy - czy w Częstochowie można wykonać gdzieś darmową sterylkę aborcyjną, którą opłaca miasto? ew. jakieś talony na sterylke? chcielibyśmy kici pomóc, daje się pogłaskać, nie mamy wprawdzie klatki-łapki, ale mamy nadzieję, że dałoby się ją złapać. te parę dni po zabiegu znajomy mógłby się kotką zająć.

mam podobny problem w Katowicach na Załężu. 2 kotki nawet zadbane i jeszcze nie w ciąży ale lada chwila może to się zmienić. Kotki są półdzikie ale zadbane dokarmiane przez "właściciela" ale na zabieg nie stać :(

beateczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 1545
Od: Nie lut 07, 2010 21:30
Lokalizacja: Katowice

Post » Czw sie 04, 2011 5:14 Re: 2011-MARZEC MIESIĄCEM STERYLIZACJI -22 lecznice tna nadal!!!

beateczka pisze:mam podobny problem w Katowicach na Załężu. 2 kotki nawet zadbane i jeszcze nie w ciąży ale lada chwila może to się zmienić. Kotki są półdzikie ale zadbane dokarmiane przez "właściciela" ale na zabieg nie stać :(

Jeśli kotki nie mają właściciela, a jedynie jest tam osoba, która je dokarmia na wolności to są to koty wolno żyjące.
Miasto Katowice od trzech lat prowadzi program przeciwdziałania bezdomności zwierząt obejmujący bezpłatną sterylizację i kastrację części kotów miejskich z terenu miasta.
Tutaj masz szczegóły akcji : http://www.katowice.eu/pl/nasze-miasto/ekologia/zwierzeta-w-miescie/akcja-bezplatnej-sterylizacji-i-kastracji-kotow-wolno-zyjacych-2.htm
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=92377

Zawiozłem już parę kotek karmicielkom z okolicy do lecznicy dr Skolika na ul. Krasińskiego (wjazd od Paderewskiego)
i mam bardzo dobrą opinię o tej przychodnii.Może i ty pomożesz kormicielom tych kotek organizując transport do i z lecznicy.
Jeśli możesz to przekaż informację o akcji sterylizacji innym karmicielkom z Katowic.
Twój głos może zmienić sytuację wielu zwierzaków w Polsce, wspólnie jako świadomi swoich praw obywatele możemy tego dokonać.
http://www.koalicja.org.pl # http://zespoldlazwierzat.pl ^Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt -informacja ze strony sejmowej

Bożenowe Tymczasy :)

miluś

 
Posty: 192
Od: Nie wrz 14, 2008 8:43
Lokalizacja: Katowice

Post » Czw sie 04, 2011 5:39 Re: 2011-MARZEC MIESIĄCEM STERYLIZACJI -22 lecznice tna nadal!!!

christie pisze:potrzebuję porady w sprawie sterylizacji bezdomnej(?) kotki w Częstochowie
u znajomego w sąsiedztwie kręci się kotka, wygląda na to, że w ciąży. może być bezdomna, ale co bardziej prawdopodobne należy do sąsiadów, którzy sami do garnka nie maja co włożyć. w efekcie kot chodzi samopas i sądząc po tym jak pochłania jedzenie, jakim jest dokarmiana, jest zdana tylko na to co upoluje. z tego co wiem cena standardowa sterylki w Częstochowie to ok. 180zł. w tej chwili ani ja ani znajomy niestety nie jesteśmy z stanie wyłożyć takich pieniędzy.
nie orientuję się zupełnie w temacie i liczę na pomoc kogoś z okolicy - czy w Częstochowie można wykonać gdzieś darmową sterylkę aborcyjną, którą opłaca miasto? ew. jakieś talony na sterylke? chcielibyśmy kici pomóc, daje się pogłaskać, nie mamy wprawdzie klatki-łapki, ale mamy nadzieję, że dałoby się ją złapać. te parę dni po zabiegu znajomy mógłby się kotką zająć.

Nie wiem czy Częstochowa organizuje w tym roku akcję bezpłatnej sterylizacji kotów wolno żyjących, a tym bardziej niepewne jest, że organizuje taką akcję dla osób w trudnej sytuacji materialnej. Co Ci mogę poradzić. Przede wszystkim zadzwoń do UM Częstochowa i zapytaj jak mogą Ci pomóc, gdyż w krótkim czasie przybędą kolejne niechciane bezdomne zwierzęta. Jeśli możesz napisz do nich również maila i pismo, kierując zapytanie do Prezydenta Miasta, głównie po to, aby urzędnicy mieli wiedzę, jak powstaje i rozrasta się problem bezdomności zwierząt.

Ale z działań konkretnych to poszukaj działających na terenie Częstochowy organizacji prozwierzęcych, jeśli sami nie będą mieli środków to może pozwolą Ci skorzystać z wynegocjowanych przez nich (czytaj wyproszonych) zniżek na zabieg sterylki u kotki w lecznicy z której oni korzystają. Jeśli będzie to nieskuteczne, to sama postaraj się uzyskać zniżkę na sterylkę tej biednej kici bezpośrednio w lecznicy, może ktoś z twoich znajomych lub z mieszkańców budynku gdzie przebywa kotka dołoży się do "zniżkowego" zabiegu. Można mieć z tego satysfakcję, że pomogło się wielu kocim maluchom, ktore potencjalnie nadal przychodziłyby na świat i ginęły w różnych okolicznościach. Można mieć satysfakcję, że przerwało się ten "łańcuch bezsensownego cierpienia" przynajmniej w tym miejscu, bo całego świata nie naprawimy.
Twój głos może zmienić sytuację wielu zwierzaków w Polsce, wspólnie jako świadomi swoich praw obywatele możemy tego dokonać.
http://www.koalicja.org.pl # http://zespoldlazwierzat.pl ^Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt -informacja ze strony sejmowej

Bożenowe Tymczasy :)

miluś

 
Posty: 192
Od: Nie wrz 14, 2008 8:43
Lokalizacja: Katowice

Post » Śro sty 18, 2012 10:11 Re: 2011-MARZEC MIESIĄCEM STERYLIZACJI -22 lecznice tna nadal!!!

A kolejny marzec już niedługo, może listę uzpełnić o kolejne kliniki?

malagos

Avatar użytkownika
 
Posty: 1590
Od: Pon wrz 05, 2005 20:54
Lokalizacja: okolice Makowa Maz.

Post » Pt sty 27, 2012 12:18 Re: 2011-MARZEC MIESIĄCEM STERYLIZACJI -22 lecznice tna nadal!!!

Na dzialkach wraz ze staruszkiem mieszkaja koty mnoza sid napotege trzeba je wysterylizowac koty to bezdomkowe dzikusy a ten dziaddk je dokarmia...
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek

Rapadura

 
Posty: 164
Od: Czw lip 15, 2010 16:42
Lokalizacja: Luboń k/Poznania

Post » Pt sty 27, 2012 18:03 Re: 2012-MARZEC MIESIĄCEM STERYLIZACJI -przyjmujemy zgłoszenia

zapraszamy do rozpropagowania corocznej akcji sterylizacji
zgłaszajście lecznice w Waszej okolicy :D

pini1

 
Posty: 7035
Od: Nie cze 30, 2002 19:56
Lokalizacja: katowice

Post » Nie lut 12, 2012 16:59 Re: 2012-MARZEC MIESIĄCEM STERYLIZACJI -przyjmujemy zgłoszen

Szlachetna akcja, tylko nie wiem jak to wygląda w mniejszych miastach. :?:
Ostatnio edytowano Śro sty 23, 2013 0:26 przez bodzia_56, łącznie edytowano 2 razy
ObrazekObrazek

bodzia_56

 
Posty: 568
Od: Czw paź 20, 2011 21:55
Lokalizacja: ok.Łodzi

Post » Wto lut 14, 2012 23:53 Re: 2012-MARZEC MIESIĄCEM STERYLIZACJI -przyjmujemy zgłoszenia

pini, jak zwykle czekam na baner, taki długi, bo ten co jest to raczej na fora, nie do sklepu?
przypinam co roku.
Obrazek
Pusia 14.03.2006, Kizia 01.11.2012, Złociutki 18.03.2022, Karolek 25.09.2022, Misia 09.10.2022 :( moje Słoneczka będziecie zawsze w moim sercu :( Więcej kotów nie będzie.
Gwizdusiowa [*] 16.04.2007 Kacperek cioci :( 14.04.2017 Blondasek cioci 09.2021 :(
Wynajmę mieszkanie we Wrocławiu od września/października 2019-koty mile widziane! kliknij!

zutor

 
Posty: 2041
Od: Sob maja 31, 2003 22:55
Lokalizacja: Wrocław/czasem Bielany Wrocławskie

Post » Pon lut 27, 2012 10:26 Re: 2012-MARZEC MIESIĄCEM STERYLIZACJI -przyjmujemy zgłoszenia

W marcu lecznica lawendowa w GDYNI-Orłowie będzie miała promocje na zabiegi sterylizacji, kastracji : pies, kocur 60 zł, suczka, kotka 120 zł.
http://www.lawendowa-lecznica.pl
Obrazek

mirmilka

 
Posty: 380
Od: Śro maja 17, 2006 11:55
Lokalizacja: Gdańsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, RobertstorE, Zeeni i 201 gości