Rana na szyji kota! Co robić?!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw sty 26, 2012 20:47 Re: Rana na szyji kota! Co robić?!

Mieszkam na Śląsku. Mam zamiar właśnie zrobić mu badanie krwi, próby alergenne i przy okazji USG, zobaczymy cos wyjdzie. Kupiłam mu też u veta specjalistyczną karmę dla sterylizatów Young Female także zobaczę jak po niej zareaguje. Jeśli chodzi o sterydy to 3 dni temu dostała jedną dawkę, vet powiedział, żeby póki co nie dawać jej więcej no chyba że rana nie będzie się goiła a goi się ( powoli ale goi się). Także niepokoi mnie ta osowiałość. A z tą płytą to spojrzał na jego kark i o razu stwierdził co to jest. Chyba rzeczywiście zajdę jeszcze do innego weterynarza, może doradzi coś jeszcze :( Pozdrawiam serdecznie.

Patrycja_27_

 
Posty: 3
Od: Czw sty 26, 2012 18:28

Post » Pt sty 27, 2012 15:56 Re: Rana na szyji kota! Co robić?!

poszukaj na forach, szczególnie na forummiau namiarów na dobrego weta w Twojej okolicy i się do niego wybierz
na mojego kota też spojrzał pan Dembele i podał mu sterydy, po których kot jeszcze bardziej się drapał, dlatego podstawa to konsultacja i badania krwi
zacznij już sama robić próby alergenne
podawaj kotu jeden rodzaj karmy, najlepiej takiej, której nie jadł do tej pory i która ma jak najmniej alergenów i obserwuj kota
może to być rzeczywiście płytka, ale tego typu przypadki najlepiej konsultować u kilku lekarzy

blueheart

 
Posty: 71
Od: Sob lis 14, 2009 20:06
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob lut 18, 2012 9:48 Re: Rana na szyji kota! Co robić?!

Witam!
Mój kot w końcu dochodzi do siebie :) Byłam z nim u czterech weterynarzy aż w końcu trafiłam do kliniki w Katowicach, gdzie najbardziej mu pomogli. Lekarz w klinice stwierdził, że to nie płytka tylko poprostu podrażnienie bądź uczulenie po wcześniejszym antybiotyku, który dostała w miejsce rany.W klinice dostała antybiotyk działający 14 dni i w końcu kot zaczął dochodzić do siebie. Stał się żywy, mniej ospały, rana zaczęła się goić. Dodam, że nad starą raną zrobiła się jeszcze jedna mniejsza- lekarz stwierdził, że pochodna tej starej rany. Także biedny jest cały wyłysiały :) Smaruje mu obydwa miejsca LINOMAGIEM i w połączeniu z antybiotkiem goi się bardzo ładnie. Pojawił się niestety nowy problem, gdyż od dłuższego czasu kicia ma wzmożone pragnienie (niewiem czy to nie związane z duża ilością lekarstw, które w ostatnim czasie dostała), także stwierdziłam, że zrobię mu badanie krwi i kształtują się następująco:
ALKP 32,000 - U/I (14-111)
BUN 21,000 - MG/dL (16-36)
Kreatynina 1,900 MG/dL ( 0,8-2,4)
Glukoza 84,000 MG/dL (74-159)
ALT(GPT)25 35,000 U/I(12-130)
Weterynarz uznał , że kreatynina jest trochę za wysoka. Powtórzyć muszę badanie za 2-3 miesiące. Mam nadzieję, że będzie dobrze :(
Pozdrawiam serdecznie :)

Patrycja_27_

 
Posty: 3
Od: Czw sty 26, 2012 18:28

Post » Pon lut 20, 2012 15:55 Re: Rana na szyji kota! Co robić?!

Cieszę się, że u Was lepiej. Zwiększone pragnienie jest najpewniej wynikiem podniesionej kreatyniny i mocznika. Mocznika miała badany? Sterydy mogły obciążyć nerki, więc koniecznie powtórz badania po 2-3 m-cach.

blueheart

 
Posty: 71
Od: Sob lis 14, 2009 20:06
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lut 20, 2012 15:56 Re: Rana na szyji kota! Co robić?!

Czy mocznik miała badany, a nie mocznika :)

pozdrawiam

blueheart

 
Posty: 71
Od: Sob lis 14, 2009 20:06
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw paź 04, 2012 20:34 Re: Rana na szyji kota! Co robić?!

Dzień dobry. Mam 2.5 letnią kotkę. Niedawno została odpchlona. Niestety, dalej ma rany na karku po lewej stronie i pod prawym uchem. Cały czas się drapie i dostaje ataków szału. Dostała zastrzyk przeciwko pasożytom, ale to nic nie dało. Co jej jest?

dusiek122

 
Posty: 1
Od: Czw paź 04, 2012 20:28

Post » Pt paź 05, 2012 7:33 Re: Rana na szyji kota! Co robić?!

Trzeba koniecznie iść do dobrego weterynarza, może być autoagresja (oby nie) albo alergia pokarmowa. Zrobić badania i próby alergenne i koniecznie kontrolować stan skóry, żeby nie wydrapała sobie ran. Szyję można zabezpieczyć bawełnianą opaską lub kołnierzem.

blueheart

 
Posty: 71
Od: Sob lis 14, 2009 20:06
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 329 gości