Odchudzanie kota

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt mar 05, 2010 7:50 Re: Odchudzanie kota

karolinah pisze:
barba50 pisze:Słyszałam o karmie RC Obesity, ale tę karmę stosuje się jakis czas, potem trzeba przejść na inną, do tego jest to karma weterynaryjna i nie ukrywam, że koszt jest tu sporą przeszkodą. A fita mam na stanie w większej ilości.


autocytat najwyzsza formą cytatu więc zacytuję się z paru postów wyżej.

"Najpierw jadły RC Obesity. Wet doradził dawać trochę mniej niz jest określone na opakowaniu.
Chudły pół roku. Dikson straciła 1,5kg, Joł 1kg.

Teraz dostają już normalną karmę, 2 razy dziennie rano i wieczorem, ale też w dawkach odpowiednio zmiejszonych. Na razie wagę trzymają. "

Wcześniej probowałam z karmami light, ale podawałam dawki z opakowania i nie działało.
Wiec przesiedlismy sie na pol roku na Obesity, podziałało wyśmienicie.


Hmm myślę Obrazek
Choć prawdę powiem, że wolałabym przeprowadzić operację bezkosztowo :oops: Finansowy dołek to mało powiedziane, a fita mamy :evil:
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku

barba50

 
Posty: 5015
Od: Nie kwi 03, 2005 12:01
Lokalizacja: Czarnów k/Konstancina

Post » Pt mar 05, 2010 12:28 Re: Odchudzanie kota

barba50 pisze:Hmm myślę Obrazek
Choć prawdę powiem, że wolałabym przeprowadzić operację bezkosztowo :oops: Finansowy dołek to mało powiedziane, a fita mamy :evil:


To może spróbuj dawać im 20-25% mniej niż jest podana dawka na opakowaniu fit?
Karolina

karolinah

 
Posty: 7630
Od: Wto gru 05, 2006 17:05

Post » Pt mar 05, 2010 22:13 Re: Odchudzanie kota

Dostałam próbki, 2 saszetki rc obesity :twisted: Spróbujemy czy Zawada będzie chciał go wciągać. Wtedy pomyślę o większej ilości :roll:
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku

barba50

 
Posty: 5015
Od: Nie kwi 03, 2005 12:01
Lokalizacja: Czarnów k/Konstancina

Post » Sob mar 06, 2010 18:15 Re: Odchudzanie kota

barba50 pisze:Dostałam próbki, 2 saszetki rc obesity :twisted: Spróbujemy czy Zawada będzie chciał go wciągać. Wtedy pomyślę o większej ilości :roll:


Oj chce wciągać, chce :twisted: Nie wiem czy tak mu smakują, czy jest po prostu taki głodny. (Nadworny kazał mi rygorystycznie przestrzegać dziennej dawki, czyli przy jego wadze 60 - 70g) Toż to garsteczka :evil: a kotek taki duży :cry:
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku

barba50

 
Posty: 5015
Od: Nie kwi 03, 2005 12:01
Lokalizacja: Czarnów k/Konstancina

Post » Nie mar 07, 2010 10:10 Re: Odchudzanie kota

A moża ten wątek się przyda :wink:
viewtopic.php?f=10&t=97139&start=105

I zacytuję:
dagnes napisał(a):
em.em. napisał(a):
em.em. pisze:Dagnes pytanie i prośba o radę 8)
Kocur , kastrat, ok 3 lat. Je wyłącznie wołowinę i suche dla kastrowanych (już odstawione). Dodatkowo dochodzi otyłość, niechęć do ruchu. Bardzo mało sika.Wczoraj wcale nie chciał, dopiero kiedy wstawiono go do kuwety. Wet powiedział , że syndrom urologiczny i dał karmę RC. Kazał tez kota odchudzić, co akurat wydaje mi się mądre. Właściciel nie chce zdecydowanie dawać suchego.Pytanie - jak odchudzić kota i jak ułożyć mu dietę najlepszą dla niego?


dagnes pisze:Skoro kot bardzo mało sika, to znaczy że bardzo mało pije (wypita woda raczej z niego nie wyparowuje :wink:). A to znaczy, że sucha karma powoduje u niego odwodnienie.

Jeśli to syndrom urologiczny to absolutnie nie podawać suchego (żadnego). Wyłącznie mokre pożywienie (puszki, saszetki lub mieszanki barfowe), najlepiej jeszcze z domieszaną dodatkową ilością wody.

Odchudzenie kota jest oczywiście konieczne, ale absolutnie nie wolno go głodzić. Kot musi regularnie jeść, głodówka może doprowadzić do stłuszczenia wątroby, a w następstwie do śmierci (zwłaszcza u otyłych kotów).

Co do diety - nie ma tu specjalnych przepisów, czy specjalnych karm. Kot powinien otrzymywać normalne, pełnowartościowe pożywienie, jedynie w nieco zmniejszonej ilości. Proponowałabym skorzystać z gotowych przepisów barfowych z mojego tekstu na stronie chatula, dodając do nich może więcej wody. Otyły, mało ruszający się kot powinien dostawać dzienną porcję mieszanki barfowej zawierającą 18-20 gram mięsa na każdy kilogram masy ciała. W miarę zwiększania się jego aktywności fizycznej dawkę trzeba zwiększyć do 25 gram mięsa na kg masy ciała. Dawkę dzienną podzielić na 2 - 4 posiłków.

W kwestii podejrzenia SUK - jak pisałam wcześniej w tym wątku, nie potrzeba stosować specjalnych sztucznych zakwaszaczy moczu i obniżać zawartości magnezu w pożywieniu, jeśli kot będzie jadł surowe mięso. Dieta mięsna naturalnie doprowadzi mocz kota do optymalnego poziomu zakwaszenia i zapobiegnie tworzeniu się kamieni, a dodatkowo pomoże w tym zwiększona ilość pochłanianej wody.

Z mojej wiedzy i obserwacji wynika, że nawet bardzo otyłe koty, które zostają przestawione na BARF i jedzą normalne porcje mięsne z dodatkami, w dość szybkim czasie wracają do prawidłowej wagi. Nie jest lekarstwem na otyłość podawanie dużych porcji niskowartościowych karm o zmniejszonej zawartości białka i tłuszczu i pełnych "wypełniaczy" (aby kot "czuł się syty"). Lekarstwem jest podawanie małej ilości wysokowartościowego białka i tłuszczu.

Przy okazji - podaję linka do strony Lisy Pierson, doktora weterynarii, która w tym miejscu opisuje historie dwóch niezwykle otyłych kotów: Molly i Benni. Obszernie ilustrowane fotografiami historie, podparte fachowymi wypowiedziami weterynarza nie pozostawiają cienia wątpliwości, skąd wzięła się otyłość u kotów oraz jak można ją wyleczyć. Obydwa koty zostały doprowadzone do normalnego stanu dzięki naturalnej diecie mięsnej. Na początku strony jest trochę informacji ogólnych o otyłości u kotów, potem te dwie historie.
(uwaga - niektóre zdjęcia są dość drastyczne, koty są tak grube że nie potrafią się ruszać i dbać o swoją higienę)

http://www.catinfo.org/feline_obesity.htm
Obrazek

Agnieszka16

 
Posty: 1476
Od: Wto cze 19, 2007 10:52
Lokalizacja: Lublin

Post » Pt sie 06, 2010 20:51 Re: Odchudzanie kota

Moja drobnej budowy roczna koteczka niestety ostatnio przytyła, mimo, że dostawała karmę Hill's Indoor.

Teraz waży 4,2 kg, ma schudnąć najlepiej do 3,5 a przynajmniej do 4 kg. Daję jej Hill'sa r/d (reduction diet). Po osiągnięciu dobrego wyniku wagi mam przejść na karmę Light.

Czy ktoś stosował tą karmę i jak długo trwało odchudzanie?

Zdjęcia kotki:
http://galeria.animalia.pl/amark

amark

 
Posty: 160
Od: Wto lut 02, 2010 23:03

Post » Pon lut 25, 2013 10:58 Re: Odchudzanie kota

Witam,
nie znalazłam nowszego wątku poprzez wyszukiwarkę, także piszę tu, no bo problem mam :(
jestem właścicielką kota, taki to kot a'la Maine Coon, ale raczej nie rasowy (nie ma pewności - "znajda" taka - wygląda zupełnie jak MC ale np nie ma pędzelków na uszach).

Mam go 3 lata, od pewnego czasu tyje. Na początku odrobinę, i zrzuciłam to na to, że niezbyt preferuje jakąkolwiek aktywność fizyczną, więc mu troszkę w boczki weszło :oops: ale teraz ten mój potworek waży 10 kg i ma spasiony niesamowicie brzuchol! Jest duży - to fakt, ale wygląda jak puchata kula i martwie się, czy nie wynikną z tego jakieś większe problemy....

Jak on je - otóż do tej pory jadał karmę suchą na zmianę - głównie Smila, Sanabella -2x dziennie na oko dwie moje garstki do miski. Do tego także 2x dziennie (w tym samym czasie co sucha) pół puszeczek, tych malutkich - 100, 125 gramowych - wychodzi, że jedna / dobę - były to głównie almo nature, cosma, gourment, gimpet shiny cat oraz różne typy animondy - jednak od pewnego czasu nie - nie smakują już mu :roll:

dodatkowo poza normą od czasu do czasu (powiedzmy raz - dwa w tyg) dostawał przemrożonego kurczaka itp. Kot mój nie podjada bo nie akceptuje ludzkiego jedzenia typu wędliny itp, generalnie to co my jadamy jest fe.

Zakupiłam właśnie karmę Iams Light i kilka małych puszek light z amlo nature, hill's oraz grau. Tylko nie mam pojęcia jak powinnam go karmić, czy dawać mu coś w zamian mokrego - kociego? np raz dziennie łyżke tych jego ukochanych puszeczek, a raz coś innego? ale co? co, jak, ile, nie wiem!! on jest tak łakomy, że rzuca się szczególnie na almo i cosmę jakby nie jadł nigdy. Kot pije wodę tylko bieżącą, często, z kuwetowymi sprawami problemów zero.

uważam, że kot mój powinien (na oko) zrzucić, ze 3-4 kg, ma przeogromny brzuch, jest leniwy i stworzony do głaskania / leżenia, jak biega za czymś to ja sama osobiście w szoku jestem, jak go zachęcić do ruchu? próbowałam smyczy i spacerów - kończą się na tym, że zanim się zaczną to jakieś 10 kilo kota z mega siłą ciągnie mnie do domu!!! :evil:

strasznie się martwię, że zobię mu krzywdę, a to takie przecudowne stworzenie, które zdominowało zupełnie nasz dom :1luvu:

Kalka_

 
Posty: 2
Od: Pon lut 25, 2013 10:32

Post » Czw lut 28, 2013 9:07 Re: Odchudzanie kota

ktoś mi może jednak pomóc? 8)

dziś przyszło jedzonko o którym pisałam w poście wyżej
przez te dni próbowałam dawać kotu pierś z kurczaka z gotowaną marchewką - je to dość ładnie, nie rzuca się jak na swoje puszki

tylko nie wiem ile mu tego dawać? żeby schudł...
i jak niewychodzącego kota zmobilizować do ruchu??

Kalka_

 
Posty: 2
Od: Pon lut 25, 2013 10:32

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Jamessaunk, jolabuk5 i 145 gości