Kot ma kulkę pod skórą na głowie POMOCY !

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sty 06, 2010 15:17 Kot ma kulkę pod skórą na głowie POMOCY !

witam dziś u mojego kota wyczułem małą kulkę pod skórą na głowie i nie wiem czym może to być spowodowane jeszcze parę dni temu tego nie miała przez kilka dni przebywała z innymi kotami z którymi się bawiła, mogła się o coś uderzyć czy coś ? co to może być ??nie ma nic na skórze, żadnego przebarwienia ,skaleczenia ani pasożyta, może to jakiś guzek, to jest kulka pod skórą i jest ona miękka ani twarda ...

destroyer

 
Posty: 3
Od: Śro sty 06, 2010 15:12

Post » Śro sty 06, 2010 15:19 Re: Kot ma kulkę pod skórą na głowie POMOCY !

Może po prostu ma guza? Znaczy się "śliwę" sobie nabiła - o takiego guza mi chodzi. Daj kotu ze trzy dni, poobserwuj. Boli jak obmacujesz?
Obrazek

kinga w.

 
Posty: 22593
Od: Sob sty 31, 2009 17:41
Lokalizacja: Keadby

Post » Śro sty 06, 2010 15:23 Re: Kot ma kulkę pod skórą na głowie POMOCY !

no boli ją jak się pomasuje ;/ chciała wskoczyć na kanapę i się uderzyła w głowę ale to jest takie małe i nie przypomina mi to nabitego guza

destroyer

 
Posty: 3
Od: Śro sty 06, 2010 15:12

Post » Śro sty 06, 2010 15:26 Re: Kot ma kulkę pod skórą na głowie POMOCY !

Kurcze, przez internet trudno coś powiedzieć. Mogę tylko powiedzieć co ja bym w tej sytuacji zrobiła. Jeśli wyglądałoby mi to na śliwę, to dałabym parę dni czasu - 2-3 i patrzyła czy maleje. Jak tak, to ok, jak nie - do weta. Jeśli nie wyglądałoby mi to na śliwę, do weta od razu. Nie żeby panika, ale na wszelki wypadek. KOt w jakim wieku? Skojarzenie jeszcze... Guz jest "związany" czy się pod skórą przemieszcza pod palcami?
Obrazek

kinga w.

 
Posty: 22593
Od: Sob sty 31, 2009 17:41
Lokalizacja: Keadby

Post » Śro sty 06, 2010 15:32 Re: Kot ma kulkę pod skórą na głowie POMOCY !

ma 3 miesiące no tak jak by nie jestem pewien czy się rusza ale kot szaleje cały czas zobaczymy jak się nic nie zmieni to pojadę z nim do lekarza dzięki bardzo :)

destroyer

 
Posty: 3
Od: Śro sty 06, 2010 15:12

Post » Śro sty 06, 2010 15:35 Re: Kot ma kulkę pod skórą na głowie POMOCY !

3 miesiące to kocie tornado! :lol: Stawiam na "śliwę" ale dobrze że czuwasz. :ok:
Obrazek

kinga w.

 
Posty: 22593
Od: Sob sty 31, 2009 17:41
Lokalizacja: Keadby

Post » Śro sty 06, 2010 16:10 Re: Kot ma kulkę pod skórą na głowie POMOCY !

Miałam takie coś u Nikusia. Myślałam, że nowotwór. Ale postanowiłam trzy dni dać na obserwację. Było dokładnie takie - gładka kulka bez czubka, tyle, że pod brodą. Na trzeci dzień coś wyciekło. I kulka zniknęła. Lekarka powiedziała, że... koty miewają zwykłe krosty. Kto by pomyślał. Guz też jest mocno prawdopodobny. Jeśli nie boli, poobserwuj ze trzy dni. Jak się nic nie zmieni, idź do weta.
Paluszek
 

Post » Nie mar 25, 2012 22:27 Re: Kot ma kulkę pod skórą na głowie POMOCY !

Witam.
Odświerzam stary wątek i mam nadzieję,że ktoś spotkał się już z takim guzkiem i poradzi czy jutro mam jechać do weta ;/?Jakies 3 dni temu głaskając swojego rudzielca wyczułam pomiędzy uszami małej wielkości guzek,jest dość twardy,jakby wystająca kość?!Obserwowałam kota od czwartku wieczora,wydaje się że troszkę guz jest mniejszy na tą chwilę,ale wcześniej dawał się głaskać po głowie,że łatwo mi było wybadać jak to wygląda, a teraz nie chce żebym go głaskała.Ogólnie kot zajada z apetyte tak jak zazwyczaj,biega,bawi się z nowym kotem którego mamy od 3ech tygodni.Być może się uderzył i ma po prostu guza?!Proszę o jakąkolwiek informacje czy nadal obserwować czy iść jutro do weta? Czy ktos się orientuje jaki jest koszt RTG?

motylek1006

 
Posty: 69
Od: Pon mar 12, 2012 19:52
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie mar 25, 2012 22:53 Re: Kot ma kulkę pod skórą na głowie POMOCY !

przemieszcza się pod palcami?ma regularny kształt?
gdzie kot wcześniej mieszkał?[pytam-bo może w tym regionie była łagodna zima?i może to kleszcz?]
rozgarnij sierść i zobacz jak to wygląda.może to po prostu jakaś ropna zmiana czy coś.kaszak[wtedy pod skórą będzie widać zielony płyn?czy ropę?-mój jeden szczur miał dwa razy kaszak-był nacinany i wyciskany,najpierw przez weta potem robiłam to ja...obrzydliwe]
ObrazekObrazekObrazek

Koszmaria

Avatar użytkownika
 
Posty: 6233
Od: Pon lut 04, 2008 1:17
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie mar 25, 2012 23:10 Re: Kot ma kulkę pod skórą na głowie POMOCY !

No więc Mąż go musiał przytrzymać a ja delikatnie zajrzałam pomiędzy sierść,ale kolor skóry jest jasny różowy tak jak całość.Nie zauważyłam krwi,czy rozcięcia,bądź zasinienia.Kulka jest twarda i się nie przemieszcza.Teraz chyba go boli bo robił wszystko by go nie dotykać :? Kot jest nie wychodzący więc raczej to nie kleszcz.Natomiast ten który do nas przywędrował 3 tyg temu mieszkał wśród wielu kotów,odrobaczyłam oba po kilku dniach przebywania razem.Często dochodzi do walk :D ,ale mam na myśli podgryzanie,zaczepianie,a to chyba normalne wśród dwóch młodych kotów.Czy to może być jakieś pęknięcie? Jutro muszę jechać do weta,bo spokoju mi to nie da.Dzieki za odpowiedź Koszmaria.
Obrazek

Ludzie, którzy nienawidzą kotów, w swoim następnym życiu wrócą jako myszy ;)

motylek1006

 
Posty: 69
Od: Pon mar 12, 2012 19:52
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon mar 26, 2012 2:17 Re: Kot ma kulkę pod skórą na głowie POMOCY !

wiesz,mogło być tak,że się skaleczył jakiś czas temu a w rankę wszedł paproszek i pod skórą jest ropa,ale jeśli to jest twarde i boli,to chyba to nie to...
ObrazekObrazekObrazek

Koszmaria

Avatar użytkownika
 
Posty: 6233
Od: Pon lut 04, 2008 1:17
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon mar 26, 2012 13:23 Re: Kot ma kulkę pod skórą na głowie POMOCY !

byłam dziś u dwóch wetów,nie mówiąc drugiemu,że znam już opinię jednego weterynarza :lol: A więc ta kulka na głowie to podobno jakiś wyrostek kostny który mógł być spowodowany uderzeniem się kota,ale nie koniecznie,bo "może taka jego uroda"?Oboje zaznaczyli że z kotem nie dzieje się nic złego i że jest wszystko w porządku i nie ma się o co martwić.Chyba,że owy wyrostek zacznie się powiększać. Mam nadal mieszane uczucia mimo że znam opinie dwóch weterynarzy.Boje się,że podczas harców uderzy się raz jeszcze i może źle się to skończyć ;(
Obrazek

Ludzie, którzy nienawidzą kotów, w swoim następnym życiu wrócą jako myszy ;)

motylek1006

 
Posty: 69
Od: Pon mar 12, 2012 19:52
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto cze 26, 2012 18:08 Re: Kot ma kulkę pod skórą na głowie POMOCY !

witam.
Wykryłem dziś u mojej 9 tygodniowej koteczki guzki pod skórą na głowie, przemieszczają się. Może ktoś wie co to jest? Martwię się a weterynarza odwiedzimy w czwartek za 2 dni bo ma być odrobaczana. Kotka normalnie się zachowuje i nie widać, żeby ją to bolało.

grandzio

 
Posty: 6
Od: Wto cze 26, 2012 18:05

Post » Wto cze 26, 2012 18:42 Re: Kot ma kulkę pod skórą na głowie POMOCY !

u mojego kota kulki na głowie się zmniejszyły,ale były twarde i nie można było ich poruszać,weci powiedzieli że to wystająca kość spowodowana uderzeniem..Być może Twój się uderzył i ma po prostu guza?!
Obrazek

Ludzie, którzy nienawidzą kotów, w swoim następnym życiu wrócą jako myszy ;)

motylek1006

 
Posty: 69
Od: Pon mar 12, 2012 19:52
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto cze 26, 2012 18:47 Re: Kot ma kulkę pod skórą na głowie POMOCY !

hm, tak namacalnie to ma ze trzy małe, które sie przesuwają. może i od uderzenia no ale...

grandzio

 
Posty: 6
Od: Wto cze 26, 2012 18:05

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kasiek1510 i 119 gości