młody śmierdziuch

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lis 26, 2009 21:05 Re: młody śmierdziuch

Kot jest u ciebie 2 miesiące? Przedtem jadł byle co albo nawet głodował? Dużo teraz je?
Ja tam nie wiem jakie są teorie na ten temat, ale często koty ze złych warunków albo głodujące mają biegunkę, bo 1. bardzo dużo jedzą żeby nadrobić 2. mają uszkodzone jelita a i pewnie trzustkę z powodu braku pokarmu w przeszłości
Teraz sama mam taki problem z zagłodzoną persicą, daję jej tacki intestinal i gerberki indyk lub kurczak - kupa jest wyraźnie lepsza, ale nie idealna, persica absolutnie nie je suchego, co uprościłoby sprawę
z badaniami zaczekam, bo ten kot dopiero zaczyna ufać człowiekowi i nie będę jej fundować stresu
AnielkaG
 

Post » Czw lis 26, 2009 22:14 Re: młody śmierdziuch

Tak, kot jest 2 miesiące, no może już bliżej trzech.
Jak go znaleźliśmy, był mały, bardzo brudny i śmierdzący, no i chudy - ale nie jakiś szkieletors, no po prostu mały, biedny kot. Mógł się urodzić na śmietniku, mógł go ktoś wyrzucić z domu - bo od początku bardzo ufny, przytulaśny i słodki jest. W każdym razie nie wiemy, czy głodował i jak długo.
Obżera się straszliwie. Ale, jak pisałam, jest aktywny i wesoły, nie wygląda na cierpiącego. I to obżeranie to też raczej jest wilczy apetyt rosnącego młodziaka i ciekawość świata, a nie jakieś nadrabianie braków i zażeranie stresu.
Mam więc wrażenie, że jemu zwyczajnie coś szkodzi. I może że faktycznie za dużo żre.
No nic, już zawiozę do tego lekarza, skoro mnie tak straszycie. W sumie wszystko mi jedno, czy z kotem, czy bez kota - ta sama droga i ten sam problem. Tyle że biedak stres w samochodzie też przypłaca kupą w transporterze lub rzygiem, no ale skoro już będę jechać, to go przecież wezmę do obejrzenia i obmacania.

joanek

 
Posty: 25
Od: Czw lis 26, 2009 10:51

Post » Czw lis 26, 2009 22:22 Re: młody śmierdziuch

weź go na czczo. Powodzenia i napisz co to za cholera w nim siedziała.
“Kwiecień słodki nadchodzi, niech się zacznie święto głupców!”
Obrazek

https://www.sklepjubilerski.com/porady- ... jubilerski, cytat: Joker

Liwia

Avatar użytkownika
 
Posty: 13657
Od: Pt gru 03, 2004 19:58

Post » Czw lis 26, 2009 23:54 Re: młody śmierdziuch

Jak kupa czasem prawie dobra, a potem znów śmierdąca woda, to pewnie lamblie będą. (ja ostatnio wszędzie podejrzewam lamblie :( i potem okazuje się, że są)

Tosza

 
Posty: 6382
Od: Śro mar 16, 2005 21:18
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt gru 04, 2009 2:25 Re: młody śmierdziuch

informuję, że śmierdziuchowi jak na razie nic specjalnego nie jest :-)

wersja z żołądkiem po przejściach myślę, że zachodzi.
bo pożera coraz więcej suchego, jakoś się przekonuje, że to też jadalne, i są dni, kiedy jest zupełnie dobrze.

dzięki za pomoc.

joanek

 
Posty: 25
Od: Czw lis 26, 2009 10:51

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Sherinkatab i 235 gości