Opole * Nerkowe koty- [*] [*] [*]

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto paź 13, 2009 15:37 Opole * Nerkowe koty- [*] [*] [*]

Wątek zakładam w imieniu i na prośbę prążek i tylko ona będzie w stanie odpowiedzieć na pytania.
Proszę o cierpliwość i wyrozumiałość, bo osoba ta jest bardzo zabiegana.

Koty pod opieką prążek można wesprzeć przekazując 1% swojego podatku.
Jak to zrobić jest pokazane na załączonym zdjęciu (miniaturka powiększa się). W rubryce 128 wpisujemy oddział Opole i nazwisko Małgorzaty, które można otrzymać na PW.
W ten sposób pieniądze te napewno trafią do niej i pomogą jej kotom.

Obrazek



Pomocy oczekują trzy koty chore na przewlekłą niewydolność nerek.Potrzebne są dla nich nowe doświadczone domy,wsparcie rzeczowe lub finansowe na zakup specjalistycznej karmy, leków i żwirku.


Pierwszy kot to kocur Maciek, ma 14 lat.
Był dokarmiany przez 11 lat przez jedną panią pod budynkiem, aż pewnego razu pani zrezygnowała z tego i Maciek został sam jak palec, bez jedzenia.
Trafił do prążek.
Maciek odszedł 10 kwietnia 2010 r. o godz. 21:45 [*] :cry:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Drugi chory kot to Kacperek, ma 3 lata.
Urodził się jako bezdomny kot na Uniwersytecie Opolskim.
Mieszkał tam jakiś czas, prążek widziała go jak był mały, ale dała się przekonać, żeby go stamtąd nie zabierać i to był błąd, bo gdy go znalazła ponownie był w strasznym stanie, wychudzony tak, że żebra były widoczne, z dziurą na głowie, z której sączyła się ropa.
Natychmiastowa decyzja o zabraniu go stamtąd i leczeniu.
Kacperek odszedł w dniu 16 lipca o g.13:20 [*]
Obrazek Obrazek Obrazek

Trzecia chora kotka to Frania. Ma ok. 8-9 lat, może wiecej.
Pojawiła się 5 lat temu koło pewnego budynku i tam była dokarmiana.
Jak zachorowała nikt nie chciał jej wziąć do siebie i pomóc i tak trafiła do prążek.
Frania odeszła [*]
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Prążek pisze:
Kacperek póki co wyładniał, nie ma zdjęć bo ryj jeszcze obity
to najmłodszy z pensjonariuszy, który dostał dożywocie,
jak sobie przypomnę swoją determinację w walce o Kacperka, to myślę sobie, że nawet nie wiemy ile jest w nas sił, codziennie do weta, pogarszający się stan kota z dnia na dzień, wet sie chyba nawet poddał, robił to właściwie tylko dla mnie, wierzyłam, że dostanie szansę, żeby zobaczył życie z lepszej strony. dwa razy dziennie kroplówki, po godzinie, ja też jeszcze pracuję, oprócz tego równolegle chorują dwa kociaki nad którymi kosa wisi, koteczka co 2 godz. kroplówki... strasznie podziwiam te wszystkie dziewczyny co mają tyle chorych kotów...
Kacperek dostaje lotensin, karmę dla nerkowców, plus rarytasy z ipakitiną i alusalem, powinien dostawać jeszcze rubenal ale mnie po prostu nie stać...

Frania, nikt kto przyjdzie nie wierzy, że Frantiszka to chora koteczka, wyładniała, błyszczące futerko, ale dożywocie troche ją męczy, popłakuje pod drzwiami...
właśnie grzeje mi kolana, Franka potrafi sie zachowywać jeszcze jak młoda kotka, szaleje, bawi się, najlepiej z Ecikiem w ganianego i drapaczki wokół fotela, ewentualnie w gonitwę i poganianie łapką z pazurkiem za słabszym egzemplarzem, przeważnie Pinol obrywa...
dostaje lotensin, karmę dla nerkowców, plus rarytasy z ipakitiną i alusalem, powinna dostawać jeszcze rubenal ale mnie po prostu nie stać...

Maciuś, to bardzo starszy pan, taki troche zgredzio, ostatnio pojawił się reumatyzm, nic dziwnego ponad 12 lat na dworze...
2 grudnia minie 20 miesięcy jak go mamy, miał w tym czasie dwa kryzysy, miesiąc temu jak bardziej hołubiłam Kacperka(krócej siedział z nami), to Maciuś jakby zapadł się w siebie, zmarkotniał, miej jadł, futerko zbrzydło, teraz więcej siedzi z nami, Kacperek za drzwiami, od razu lepiej się czuje, wiecej je futerko wyładniało, wyczytałam, że starsze koty bardzo potrzebują akceptacji, że b. przeżywają zmianę sytuacji, odrzucenie, u Maćka wszystko to widać, nawt w nocy jak go zamykamy spać to ma taką minę, że mi się serce kraje, że tak ja bym go wyrzucała...
dostaje lotensin, karmę dla nerkowców, plus rarytasy z ipakitiną i alusalem, powinna dostawać jeszcze rubenal ale mnie po prostu nie stać...

Maciej i Kacper to kocury nie kastrowane,
Kacperka planuję wykastrować, miałam dostać fundusze, bo nie chcę u stałego weta to robić tylko u tego co prowadzi Kacperka i który wie jak postąpić z kotem nerkowcem, ale póki co zostały zablokowane, więc kocurki są waleczne do niektórych kotów

Frania jest wysterylizowana



nerkowce to trudne koty, trzeba obserwować ciągle samopoczucie, bo można nie zauważyć pogorszenia choroby, ale to nie problem dla zakochanego w kotach,



TUTAJ BĘDĄ ROZLICZENIA:
WPŁATY:
40 zł - łApkA
30 zł - Dagmara-Olga
100 zł - Anonim
30 zł - łApkA
20 zł - łApkA
58 zł - bazarek Dagmara-Olga
40 zł - bazarek Dagmara-Olga
381 zł - dwa bazarki własne
40 zł - bazarek własny nr 3

WYDATKI:
189 zł - karma mokra, kupowana tu na forum, tzw. okazja
65 zł - tabletki lotensin 2 opakowania(razem z receptą taki koszt)
34 zł - żwirek 2 x 10 litrów


Karmy, leki :
pół opakowania ipakitiny ok.75g - Mokkunia
ipakitina 50g, vita-pet i smakołyki -JOANNAM
karma Kattovit 6 kg - Dagmara-Olga
10 kaps. beta glukanu - Erin
1kg suchej animondy - JOANNAM
6 x100g tacek animondy - JOANNAM
6x 400g kattovita - JOANNAM
6x 100g tacek coshida - JOANNAM
6x 50g puszeczek schesirów - JOANNAM

6 but. płynu ringera 250ml - JaEwka
2x przyrząd do kroplówek - JaEwka
i 3/5 opakowania ipakitiny 50g - JaEwka

1kg suchego kattovita - JOANNAM
6x 100g pasztetów animondy - jw
6x 100g pasztetów bephar - jw
12x 85g pasztetów kattovita - jw


Koteczki pięknie dziękują darczyńcom :1luvu:
Ostatnio edytowano Sob sie 21, 2010 8:58 przez violavi, łącznie edytowano 30 razy

violavi

 
Posty: 10362
Od: Pt kwi 07, 2006 15:34

Post » Wto paź 13, 2009 16:47 Re: Trzy chore koty (pnn) szukają nowych DT lub DS

Prążek pisze:
Wyniki Franeczki:

początek czerwca 2009

mocznik 121
kreatynina 2,4

31.07.2009

mocznik 114
kreatynina 3,1
sód 154,5
potas 4,16



Prążek pisze:Wyniki Kacperka

28.06.2009
keatynina 1,87
mocznik 144
bilirubina 6
ggt 0
alat 61
fosfataza alkaliczna 160

mocz
białko 1g
ph w normie
leukocyty 75
ciężar 1,015


7.08.2009

Kreatynina 2,2
Mocznik 187

10.08.2009
Kreatynina 2,5
Mocznik 183
tutaj zaczął dostawać Ceporex w zastrzyku a potem poszliśmy na tabletki bo nie chciałam się z Kacperkiem szarpać na Rilexin, tu też padło podejrzenie, że to może onn

potem przerwa w anybiotyku i takie wyniki:

19.08.2009

kreatynina 2,9
mocznik 138
rozmaz:
neutrofile pałeczkowate 1
neutrofile segmentowane 83
granulocyty kwasochłonne 2
monocyty 4
limfocyty 10

morfologia:
WBC 26,7
RBC 6,04
HGB 9,4
HCT 29,1
PLT 76
tu zaczęliśmy brać Kefavet

potem przerwa w anybiotyku i takie wyniki:

7.09.2009.
rozmaz:
neutrofile pałeczkowate 2
neutrofile segmentowane 70
monocyty 3
limfocyty 19
i jeszcze było eo 6

morfologia:
WBC 22,8
RBC 5,85
HGB 9,1
HCT 28,7
PLT 55





Banerki:

Kod: Zaznacz cały
[url=http://tiny.pl/hxtft][img]http://img69.imageshack.us/img69/2309/33964441.gif[/img][/url]


Obrazek

Kod: Zaznacz cały
[url=http://tnij.org/prazekwt][img]http://tnij.org/prazekbn[/img][/url]


Obrazek
Ostatnio edytowano Pt lut 05, 2010 14:22 przez violavi, łącznie edytowano 4 razy

violavi

 
Posty: 10362
Od: Pt kwi 07, 2006 15:34

Post » Wto paź 13, 2009 17:16 Re: Trzy chore koty (pnn) szukają DT lub DS POMÓŻCIE!!!

myślę, że ten temat powinniśmy też omówić jutro. ja mogę wspomóc jedynie finansowo i nieco logistycznie (tzn. jak kupię nowy akumulator samochodzikowi, bo na razie nie liczę, że mi jeszcze w tym zimnie odpali).
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

kingak

 
Posty: 739
Od: Nie lis 16, 2008 17:09

Post » Wto paź 13, 2009 18:29 Re: Trzy chore koty (pnn) szukają DT lub DS POMÓŻCIE!!!

Może prążek zechce też przyjść na spotkanie?

violavi

 
Posty: 10362
Od: Pt kwi 07, 2006 15:34

Post » Wto paź 13, 2009 18:35 Re: Trzy chore koty (pnn) szukają DT lub DS POMÓŻCIE!!!

Frania, Maciek, Kacperek :1luvu: trzymamy kciuki za Was...!
Gaja - ['] -09.06.2010 | Miya - ['] -05.05.2012 | Krzywy - ['] - 30.09.2012 | Niania - ['] - 19.01.2013 | Thaja - ['] - 04.02.2013 | Gaspar - ['] - 18.07.2013 | Kora - ['] - 21.06.2014
Obrazek Obrazek

Korciaczki

 
Posty: 15413
Od: Sob lip 26, 2008 19:52
Lokalizacja: śląskie

Post » Wto paź 13, 2009 19:49 Re: Trzy chore koty (pnn) szukają DT lub DS POMÓŻCIE!!!

DOMKI
Obrazek

http://www.kociarnia.opole.pl
Bazylku,Roberciku[*]Pamiętamy

daga80

 
Posty: 2209
Od: Pon paź 05, 2009 19:21
Lokalizacja: Opole

Post » Wto paź 13, 2009 20:29 Re: Trzy chore koty (pnn) szukają DT lub DS POMÓŻCIE!!!

violavi pisze:Może prążek zechce też przyjść na spotkanie?

no, jeśli tylko ma chwilę, to myślę, że jej obecność mogłaby wiele wnieść.

Prążku, czuj się zaproszona :) tzn. głupio to brzmi, bo ja tylko udostępniam dach i krzesła ;) ale proszę, niech każdy zainteresowany się pojawi, będzie mile widziany :)
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

kingak

 
Posty: 739
Od: Nie lis 16, 2008 17:09

Post » Śro paź 14, 2009 2:35 Re: Trzy chore koty (pnn) szukają DT lub DS POMÓŻCIE!!!

Viola, bardzo dziękuję za pomoc w ogłoszeniach,
jak znajdę trochę czasu to opiszę historię każdego stwora
najsmutniejsza jest Kacperka

Kingak, dziękuję bardzo, nie ukrywam, że byłabym wdzięczna

może powiem tak, to nie o to chodzi, że chcę się ich pozbyć, ale chciałabym mieć kogoś takiego, jeżeli historia sprzed półtorej miesiąca powtórzyła by się, żebym miała je na jakiś czas gdzieś przechować, pobyt Kacperka u mnie wisi na włosku,
tyle nocy nieprzespanych, tyle walki o życie każdego z nich...
Kacperek ostatnią tymczasową przeprowadzkę o mały włos nie przypłacił życiem, gorączka 41stopni, nerki jak jaja, kroplówki znosił dzielnie, widział przygotowywany sprzęt i sam kładł się do koszyczka, wiedział ile ma dostać i jak przysnęłam przy kroplówce, to on po prostu wstawał po określonej dawce i wtedy się budziłam
on ma dopiero trzy latka, to jest mój wyrzut sumienia, do końca życia, bo posłuchałam rad "mądrzejszych", a nie intuicji...
te jego nerki są bardzo dziwne, powiększają się i pomniejszają w ciągu jednego, dwóch, trzech dni, nie wiem co to jest
z powodu braku wszystkiego nie mogę dojechać do weta

bardzo chętnie spotkałabym się, mam nadzieję, że nic jutro nie wypadnie, tylko Kinga musi przesłać adres bo w wiadomości nie ma

Prążek

 
Posty: 3709
Od: Śro gru 26, 2007 21:33

Post » Śro paź 14, 2009 7:12 Re: Trzy chore koty (pnn) szukają DT lub DS POMÓŻCIE!!!

dwa starsze kotki są na wątku seniorów. trzymam kciuki...
Obrazek

czarno-czarni

Avatar użytkownika
 
Posty: 41986
Od: Pon lip 21, 2008 12:35
Lokalizacja: Hradec Králové

Post » Śro paź 14, 2009 8:16 Re: Trzy chore koty (pnn) szukają DT lub DS POMÓŻCIE!!!

Prążek pisze:może powiem tak, to nie o to chodzi, że chcę się ich pozbyć, ale chciałabym mieć kogoś takiego, jeżeli historia sprzed półtorej miesiąca powtórzyła by się, żebym miała je na jakiś czas gdzieś przechować

To ja chyba źle cię zrozumiałam.
Myślałam, że chcesz dla nich nowych domów.
To jak jest w końcu, bo w tym przypadku trzeba zmienić treść i temat.

violavi

 
Posty: 10362
Od: Pt kwi 07, 2006 15:34

Post » Śro paź 14, 2009 8:22 Re: Trzy chore koty (pnn) szukają DT lub DS POMÓŻCIE!!!

jak domówicie potrzeby dla tych kotków - dajcie znac, bym należycie opisała to w wątku seniorów.
3mam kciuki
Obrazek

czarno-czarni

Avatar użytkownika
 
Posty: 41986
Od: Pon lip 21, 2008 12:35
Lokalizacja: Hradec Králové

Post » Śro paź 14, 2009 8:27 Re: Trzy chore koty (pnn) szukają DT lub DS POMÓŻCIE!!!

Dziękuję Dagmaro-Olgo.
Musimy poczekać na prążek.

violavi

 
Posty: 10362
Od: Pt kwi 07, 2006 15:34

Post » Śro paź 14, 2009 16:42 Re: Trzy chore koty (pnn) szukają DT lub DS POMÓŻCIE!!!

wiem, że może to niespójne,
chciałabym znaleźć im taki domek jedyny, albo taki co znajdzie dla nich czas,
ja nie mam tego czasu przy tylu kotach i pracy,
tym bardziej, że u mnie koty nie siedzą wszystkie razem,
Kacperek niedawno zaakceptował Franię, ale w związku z tym że nie jest wykastrowany, łazi za nią i nagabuje do miłości, to też stres dla organizmu, bo jest niesamowicie pobudzony,
Maciek dwa razy France łomot spuścił, po 1,5 roku zaczyna ją tolerować przy nas, ale bałabym się razem zostawić, pamiętając co było
Kacperek i Maciek pobiły się na łapki pod drzwiami do krwi, jak wypuściłam żeby sobie Kacperek pobiegał, Maciej też niekastrowany
wszystkie trzy, to koty kochające ludzi, Frania nie schodziłaby z kolan, potrzebujące ich obecności, ja im tego teraz dać nie mogę, nie przy tylu kotach i obowiązkach

Prążek

 
Posty: 3709
Od: Śro gru 26, 2007 21:33

Post » Śro paź 14, 2009 17:26 Re: Trzy chore koty (pnn) szukają DT lub DS POMÓŻCIE!!!

Prążek pisze:wiem, że może to niespójne,
chciałabym znaleźć im taki domek jedyny, albo taki co znajdzie dla nich czas,


Czyli jednak chcesz je oddać do adopcji?
Do pożądnych, kochających ludzi, którzy poświęcą im dużo czasu, którego Ty nie możesz,tak?

violavi

 
Posty: 10362
Od: Pt kwi 07, 2006 15:34

Post » Śro paź 14, 2009 17:39 Re: Trzy chore koty (pnn) szukają DT lub DS POMÓŻCIE!!!

Hopsa...

Cameo

 
Posty: 16220
Od: Pt cze 20, 2008 23:44

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], JeremyTiess i 501 gości