Kocia kupa w wannie - co robić?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon paź 05, 2009 22:03 Kocia kupa w wannie - co robić?

Hej ho.

Mam parę brytów - kotka skończyła rok, kocurek jest młodszy o kilka miesięcy. Żadne jeszcze nie jest sterylizowane. No i jest kocia kupa w wannie...

Kuweta stoi rowniez w lazience, nie zauwazylam zeby kupa w wannie wiazala sie z jakims wiekszym przepelnieniem kuwety. Kupa pojawia sie nieregularnie ale zawsze w tym samym miejscu - przy odplywie. Nie wiem zupelnie ktore to kupkuje sobie w mojej wannie, bo obydwa futra sie klada na lapkach jak je wsadzam do wanny i przytykam do tej kupy. Kotka tylko szybciej probuje uciec ale jest ogolnie plochliwa i niedotykalska wiec raczej nie udaje ze jej nie jej :) Zlalam je juz 2 razy ostro prysznicem nad ta kupą i nawet zamknelam w lazience za kare ale obawiam sie ze to nic nie da.

Co robić?

aidkaw

 
Posty: 1
Od: Pon paź 05, 2009 21:43

Post » Pon paź 05, 2009 22:14 Re: Kocia kupa w wannie - co robić?

aidkaw pisze: Nie wiem zupelnie ktore to kupkuje sobie w mojej wannie, bo obydwa futra sie klada na lapkach jak je wsadzam do wanny i przytykam do tej kupy.

A myślisz, że ci powiedzą?

aidkaw pisze:Zlalam je juz 2 razy ostro prysznicem nad ta kupą i nawet zamknelam w lazience za kare ale obawiam sie ze to nic nie da.


:evil: :evil: :evil:
To najgorsze rozwiązanie.. niczego nie załatwia a koty będą się ciebie bać..
tego chcesz?
Dawno robiłaś kotom badania krwi i moczu?
to może być sygnał początków kłopotów ze zdrowiem..

aidkaw pisze:Co robić?

Sprzątnąć.. :twisted:

I zabrać koty do weta na badania..
Opowieści o moich kociastych..
viewtopic.php?p=3620054#3620054

aamms

Avatar użytkownika
 
Posty: 28886
Od: Czw lut 17, 2005 15:56
Lokalizacja: Warszawa-Ochota

Post » Pon paź 05, 2009 22:17 Re: Kocia kupa w wannie - co robić?

Posprzątać? 8)

obydwa futra sie klada na lapkach jak je wsadzam do wanny i przytykam do tej kupy

To najgorsze co możesz zrobić. Czy "przytykając" kota do kupy również go karcisz? Kot to nie pies, jak w zasadzie wiadomo, wykonując to, o czym piszesz, niestety utrwalasz u kota takie nawyki. Psa można tak edukować, kota nie ma sensu.
Jeśli kupsko pojawia się regularnie, spróbuj kuwetę z łazienki postawić w innym miejscu, a do łazienki kotów nie wpuszczać. Albo umyć dobrze wannę i spryskiwać regularnie felliway'em to miejsce?
Przede wszystkim zaś zastanowić się, kiedy kotki czy też kotek zaczęły korzystać z wanny w celach toaletowych. Łączy się to z czymś? A może w domu rodzinnym koty załatwiały się w łazience?
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon paź 05, 2009 22:19 Re: Kocia kupa w wannie - co robić?

A jak często zmieniasz żwirek w kuwecie?
abluo ergo sum

Beliowen

Avatar użytkownika
 
Posty: 55549
Od: Czw lis 25, 2004 11:33
Lokalizacja: 52°04′N 21°01′E

Post » Pon paź 05, 2009 22:20 Re: Kocia kupa w wannie - co robić?

No tak, nie chciało mi się czytać co napisała amms i w zasadzie powieliłam :oops:

Jeszcze jedna rzecz mi przyszła do głowy - robienie kupy na łóżko (uwierz dałabym wiele, żeby do wanny) było pierwszym sygnałem dojrzewania seksualnego Dracula. Po kastracji przestał się tak zachowywać.
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon paź 05, 2009 22:22 Re: Kocia kupa w wannie - co robić?

casica pisze:No tak, nie chciało mi się czytać co napisała amms i w zasadzie powieliłam :oops:

Jeszcze jedna rzecz mi przyszła do głowy - robienie kupy na łóżko (uwierz dałabym wiele, żeby do wanny) było pierwszym sygnałem dojrzewania seksualnego Dracula. Po kastracji przestał się tak zachowywać.


też mi to do głowy przyszło
moj rudek jak zaczał dojrzewać walił kupska dosłownie na pościel :roll:
ale o biciu i innych brutalnych metodach wychowawczych nie było mowy

Kociama

Avatar użytkownika
 
Posty: 23506
Od: Czw gru 07, 2006 18:34
Lokalizacja: Beskidy

Post » Pon paź 05, 2009 22:26 Re: Kocia kupa w wannie - co robić?

casica pisze:Posprzątać? 8)

obydwa futra sie klada na lapkach jak je wsadzam do wanny i przytykam do tej kupy

To najgorsze co możesz zrobić. Czy "przytykając" kota do kupy również go karcisz? Kot to nie pies, jak w zasadzie wiadomo, wykonując to, o czym piszesz, niestety utrwalasz u kota takie nawyki. Psa można tak edukować, kota nie ma sensu.
Jeśli kupsko pojawia się regularnie, spróbuj kuwetę z łazienki postawić w innym miejscu, a do łazienki kotów nie wpuszczać. Albo umyć dobrze wannę i spryskiwać regularnie felliway'em to miejsce?
Przede wszystkim zaś zastanowić się, kiedy kotki czy też kotek zaczęły korzystać z wanny w celach toaletowych. Łączy się to z czymś? A może w domu rodzinnym koty załatwiały się w łazience?


Oczywiście, ze kot to nie pies ale zasady sa podobne. Psu mozna wytarzac nos w kupie? Wszystkie zwierzeta można edukowac i zasady sa takie same...marchewka a nie kijek.

Nalej odrobine wody do wanny...koty tak chetnie juz nie beda z niej korzystac 8)
Obrazek Obrazek

Adria

 
Posty: 1874
Od: Pt paź 28, 2005 10:59
Lokalizacja: Piekary

Post » Pon paź 05, 2009 22:27 Re: Kocia kupa w wannie - co robić?

aidkaw pisze:Hej ho.

Mam parę brytów - kotka skończyła rok, kocurek jest młodszy o kilka miesięcy. Żadne jeszcze nie jest sterylizowane. No i jest kocia kupa w wannie...

Kuweta stoi rowniez w lazience, nie zauwazylam zeby kupa w wannie wiazala sie z jakims wiekszym przepelnieniem kuwety. Kupa pojawia sie nieregularnie ale zawsze w tym samym miejscu - przy odplywie. Nie wiem zupelnie ktore to kupkuje sobie w mojej wannie, bo obydwa futra sie klada na lapkach jak je wsadzam do wanny i przytykam do tej kupy. Kotka tylko szybciej probuje uciec ale jest ogolnie plochliwa i niedotykalska wiec raczej nie udaje ze jej nie jej :) Zlalam je juz 2 razy ostro prysznicem nad ta kupą i nawet zamknelam w lazience za kare ale obawiam sie ze to nic nie da.

Co robić?


o matko co za metody wychowawcze 8O
myślałas że winowajca będzie isę bil łapa w piersi z poczuciem winy 8O
zlac kota prysznicem 8O
jeszcze raz to zrobisz to narobi Ci do butow pewnie ( i będzie mial rację)
bo jak na razie to grzeczy kotek - w najmniej uciążliwy sposób manifestuje że cos jest nie tak ze zdrowiem albo to że dojrzewa

idx z kotami do weterymarza i umow sie na badania i kastracje obojga
Obrazek

dalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17361
Od: Nie maja 09, 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt paź 24, 2014 11:20 Re: Kocia kupa w wannie - co robić?

Witam wszystkich forumowiczów.
Mój kot wczoraj pierwszy raz zrobił kupkę do wanny. Nigdy wcześniej mu się to nie zdażyło. Jak był mały to załatwiał się do kuwety a później zaczął załatwiać się na dworze (mieszkam na wsi). Dzisiaj też próbował załatwić się do wanny, ale w ostatniej chwili otworzyłam drzwi na dwór i całe szczęście poszedł tam się załatwić. Kot ma jakieś 15-16 miesięcy, nie był jeszcze kastrowany. Co może byś tego przyczyną?Czy to, że kot dojrzewa a może kot jest zły bo ostatnio przez tydzień na klatce schodowej na mojej wycieraczce nocował mały kotek a może kot ma problem ze zdrowiem, bo zauważyłam dzisiaj, że kot ma wypukły odbyt i może go boli? Czym można byłoby mu posmarować pupcie żeby ten odbyt się schował i czym może być to spowodowane?
Bardzo proszę doświadczonych "kociarzy" o porady. Dziękuję!

anna84

 
Posty: 890
Od: Pt maja 30, 2014 14:43
Lokalizacja: podkarpacie

Post » Pt paź 24, 2014 11:43 Re: Kocia kupa w wannie - co robić?

Czy ktoś mi coś doradzi?

anna84

 
Posty: 890
Od: Pt maja 30, 2014 14:43
Lokalizacja: podkarpacie

Post » Pt paź 24, 2014 11:46 Re: Kocia kupa w wannie - co robić?

Najlepiej doradzi weterynarz. A w domu dobrze byłoby ustawić kuwetę.
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10928
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt paź 24, 2014 13:27 Re: Kocia kupa w wannie - co robić?

anna84 pisze:Kot ma jakieś 15-16 miesięcy, nie był jeszcze kastrowany.

To też może być forma znaczenia terenu.

Kuweta ze żwirkiem niezbędna tak czy inaczej, bo gdzie ma się kot załatwić, przebywając w domu?
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34268
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Pt paź 24, 2014 13:35 Re: Kocia kupa w wannie - co robić?

no wlasnie, a znasz moze taką przyczynę ze jak zamkniesz koty w pokoju to tam ci narobia smrody tzn.(kupy lub siki)? nie mają przeciez obok kuwety wiec sikaja na podloge :wink:

Kotek_haker

Avatar użytkownika
 
Posty: 20
Od: Śro lip 30, 2014 13:18
Lokalizacja: Koszalin

Post » Pt paź 24, 2014 13:37 Re: Kocia kupa w wannie - co robić?

zlać kota prysznicem :?: :!: 8O

:wink:


Autor postu otrzymał ostrzeżenie.
Pierwsze i ostatnie.N/K

Kotek_haker

Avatar użytkownika
 
Posty: 20
Od: Śro lip 30, 2014 13:18
Lokalizacja: Koszalin

Post » Pt paź 24, 2014 14:34 Re: Kocia kupa w wannie - co robić?

Kotek_haker pisze:Autor postu otrzymał ostrzeżenie.
Pierwsze i ostatnie.N/K


A to nie było wyrażenie zdziwienia odnośnie pierwszego postu?
Unicornia Workshop - wykonywanie pluszaków na zamówienie!
Moje kociaki na YouTube ;)

Kamisha

Avatar użytkownika
 
Posty: 154
Od: Pt lip 15, 2011 8:37

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Zeeni i 507 gości