Kocia kupa w wannie - co robić?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt paź 24, 2014 14:47 Re: Kocia kupa w wannie - co robić?

Na pewno.
Zwłaszcza :wink: jako podsumowanie

NITKA/KARINKA

Avatar użytkownika
 
Posty: 12964
Od: Sob lut 21, 2009 8:41

Post » Pt paź 24, 2014 15:14 Re: Kocia kupa w wannie - co robić?

Patrzyłam na inne posty tego użytkownika i ta emotka występuje u niej/go hurtowo...
Unicornia Workshop - wykonywanie pluszaków na zamówienie!
Moje kociaki na YouTube ;)

Kamisha

Avatar użytkownika
 
Posty: 154
Od: Pt lip 15, 2011 8:37

Post » Pt paź 24, 2014 16:19 Re: Kocia kupa w wannie - co robić?

Sprawa tyczyła się pierwszego postu. :wink:
sama mam problem z kotem, ktory zalatwia się po za kuwetą. :kotek: :wink:
myslalam ze ktos pomoze w tej sprawie. za co otrzymalam ostrzezenie? :wink:

Kotek_haker

Avatar użytkownika
 
Posty: 20
Od: Śro lip 30, 2014 13:18
Lokalizacja: Koszalin

Post » Pt paź 24, 2014 16:21 Re: Kocia kupa w wannie - co robić?

Prawda :wink:

Kotek_haker

Avatar użytkownika
 
Posty: 20
Od: Śro lip 30, 2014 13:18
Lokalizacja: Koszalin

Post » Pt paź 24, 2014 16:51 Re: Kocia kupa w wannie - co robić?

Kotek_haker pisze:Sprawa tyczyła się pierwszego postu. :wink:
sama mam problem z kotem, ktory zalatwia się po za kuwetą. :kotek: :wink:
myslalam ze ktos pomoze w tej sprawie. za co otrzymalam ostrzezenie? :wink:


Sprawa tyczyła się postu z 2009 roku, a co miała oznaczać ta emotka :wink: podsumowująca wypowiedź?

kotelsonciorny

Avatar użytkownika
 
Posty: 1726
Od: Pt lis 22, 2013 13:05
Lokalizacja: Łódź - Widzew

Post » Pt paź 24, 2014 16:59 Re: Kocia kupa w wannie - co robić?

Dorosłe drapieżniki ,a szczególnie kotowate mają zwyczaj ukrywać swoje odchody w wodzie . Nie pozostaje po nich zapach mogący być ich tropem . Kotki domowe dorastając i w związku z tym doznając niepokoju / jak każdy nastolatek /, mogą tak reagować . Warto wejść do weta po poradę , czy to tylko pora kastracji czy coś jeszcze, zanim załatwianie części spraw fizjologicznych do wanny stanie się nawykiem . Oczywiście jeżeli to Tobie przeszkadza . Dezynfekcja wanny jest prostsza niż np.dywanu . Zdrowy , odrobaczony kot nie wnosi zagrożenia , a chlor za kilka zł , definitywnie wygryzie wszelkie grzyby i zarazki , których siedliskiem i tak jest wanna, nawet bez obecności w niej kotka . Przecież przed każdą kąpielą ją myjesz i dezynfekujesz .
Można próbować zmienić nawyki wannowe kotka , jak kastracja i ew.leczenie zawiodą .
Stawiamy pojemnik z piaskiem obok wanny i pilnujemy kota . Jak wchodzi do wanny i usadza się do wiadomej czynności , kładziemy rękę na karku lekko go przyciskamy , mówimy : nie wolno i imię kota , następnie nie bacząc na rozpoczętą czynność przenosimy do pojemnika z piaskiem , pilnujemy żeby dokończył czynność na piasku . Jak zakończy to go głaszczemy i chwalimy .Celowo nie piszę kuweta , bo to może być dowolny duży pojemnik , np.miednica . Stawiamy obok wanny , bo jak wyciągamy kota, a on się załatwia to niosąc do kuwety zabrudził by mieszkanie .
To metoda raczej dla cierpliwych , pozostali muszą zamykać łazienkę , a kuwetę przestawić w inne miejsce . Karcenie kota daje takie same efekty jak karcenie 5-cio letniego dziecka . Nos kota , który porozumiewa się zapachami i przez wydzieliny odbytowe poznaje inne koty , przy jego kupie wywołuje wyłącznie jego zdziwienia " po co mam to wąchać to moje " .
Można jeszcze przykryć wannę a zostawiać podniesioną klapę od sedesu , trzeba zdjąć zawieszki i sprawdzić czy deska jest stabilna . Może przeniesie się na sedes , tam też jest otwór z wodą . Pozornie bardziej higieniczne .
Nie uczłowieczaj kota - ukoć człowieka
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Czarna Mańka

Avatar użytkownika
 
Posty: 315
Od: Śro lis 20, 2013 10:49

Post » Wto paź 28, 2014 16:46 Re: Kocia kupa w wannie - co robić?

Całe szczęście to był tylko jednorazowy incydent z tą kupą w wannie:)

Może kotu coś się nie spodobało i przez to tak zrobił; a może chciał zwrócić na siebie uwagę...

anna84

 
Posty: 890
Od: Pt maja 30, 2014 14:43
Lokalizacja: podkarpacie

Post » Śro paź 29, 2014 18:20 Re: Kocia kupa w wannie - co robić?

zostalam chwilowo zbanowana wiec nie moglam odpisac :wink:
sorki :wink:

Kotek_haker

Avatar użytkownika
 
Posty: 20
Od: Śro lip 30, 2014 13:18
Lokalizacja: Koszalin

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510, tilin i 298 gości