Uwaga na dt w Rudzie Śląskiej u IKI6 !!!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt wrz 03, 2010 15:55 Re: Uwaga na dt w Rudzie Śląskiej u IKI6 !!!

gerardbutler pisze:tylko dziwi mnie jedna rzecz dlaczego dając ice koty nikt ni sprawdził warunków w jakich je trzyma/ uważam że nie ważne jest ile kto ma zwierząt byle by:
- zwierzęta były w czystych higienicznych warunkach trzymane
-w razie choroby leczone
- były najedzone
- nie bite i znecane
-wysterylizowane wykastrowane
- pod opieką weta


a co wy o tym sądzicie odpiszcie proszę :lol:


Wiesz dlaczego? Być może nie mam racji... Jeżeli tak, poprawcie mnie, proszę.

Kiedy oddajemy koty w obce ręce, staramy się dowiedzieć jak najwięcej o tej osobie i o jej domu. Wysyłamy (przynajmniej ja wysyłam) mailem ankietę z 20 pytaniami. Jeżeli jesteśmy zadowolone z odpowiedzi, umawiamy się na wizytę przedadopcyjną w przyszłym domu kota. Zapraszamy tego kogoś do siebie, żeby poznał kota i obserwujemy. Oczywiście podpisujemy umowę adopcyjną. Dajemy kota, a potem idziemy na wizytę poadopcyjną. W międzyczasie dzwonimy, pytamy.

Wszystko to robimy wtedy, kiedy nie znamy człowieka. Natomiast jeżeli oddaje się kota forumowiczce, która ma ilustrowane fotkami wątki kotów, opisuje jak kotom jest dobrze u niej, zawiadamia o wizytach u weta - czyli praktycznie poprzez forum obserwuje się, jak cudownie wiedzie się kotom w tym domu, to czujność jakoś się stępia. Oddaje się koty "swojemu", komuś, kto wzbudził zaufanie. Myślę, że o to chyba chodzi.

vega013

 
Posty: 14686
Od: Czw lut 22, 2007 20:00
Lokalizacja: Warszawa Radość

Post » Pt wrz 03, 2010 16:06 Re: Uwaga na dt w Rudzie Śląskiej u IKI6 !!!

Zofia&Sasza pisze:A ja owszem. Przykład: Jest wątek. Z tego wątku ktoś zgłasza kogoś na Czarne Kwiatki. Mod zamyka wątek macierzysty. Na Czarnych Kwiatkach nie można dyskutować. To co to jest? Wolność słowa?


Jak to nie? http://www.dogomania.pl/threads/172142- ... -obietnice)/page3

A ten wykaz "czarnych kwiatków" http://www.dogomania.pl/threads/183865- ... -tym-watku! na dogo jest odpowiednikiem naszego wątku viewtopic.php?f=13&t=104901 (tu również tylko zgłaszamy, a nie dyskutujemy)

vega013

 
Posty: 14686
Od: Czw lut 22, 2007 20:00
Lokalizacja: Warszawa Radość

Post » Pt wrz 03, 2010 16:25 Re: Uwaga na dt w Rudzie Śląskiej u IKI6 !!!

Watek, który zalinkowałaś dotyczy deklaracji finansowych :wink: Pozostaję przy swoim zdaniu nt. dogomanii. I kończę offtopa.
Obrazek
UWAGA - Angalia to IKA 6 (na FB Krystyna Kowalska) nie wysyłajcie kotów!!!
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=117164

Zofia.Sasza

 
Posty: 15958
Od: Wto wrz 09, 2008 15:02
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt wrz 03, 2010 16:30 Re: Uwaga na dt w Rudzie Śląskiej u IKI6 !!!

jeżeli oddaje się kota forumowiczce, która ma ilustrowane fotkami wątki kotów, opisuje jak kotom jest dobrze u niej, zawiadamia o wizytach u weta - czyli praktycznie poprzez forum obserwuje się, jak cudownie wiedzie się kotom w tym domu, to czujność jakoś się stępia. Oddaje się koty "swojemu", komuś, kto wzbudził zaufanie. Myślę, że o to chyba chodzi.

Zgadzam się w 1000%. W większości znakomitej przypadkow dziala to znakomicie.
Na szczęście!

magaaaa

 
Posty: 7599
Od: Pt paź 30, 2009 19:14

Post » Pt wrz 03, 2010 23:08 Re: Uwaga na dt w Rudzie Śląskiej u IKI6 !!!

Zofia&Sasza pisze:Watek, który zalinkowałaś dotyczy deklaracji finansowych :wink: Pozostaję przy swoim zdaniu nt. dogomanii. I kończę offtopa.

Nie zawsze sie z Tobą zgadzam ale w przypadku Dogomanii popieram Twoje zdanie
w pełnej rozciągłości;)

cangu

 
Posty: 1641
Od: Pt maja 09, 2008 21:17
Lokalizacja: Chrzanów

Post » Sob wrz 04, 2010 12:24 Re: Uwaga na dt w Rudzie Śląskiej u IKI6 !!!

Ponieważ wątek Czupurka zamknięty, napiszę tutaj..
Czupurek już u mnie, przyjechał dzisiaj..
I już po wizycie u weta..

A teraz wrażenia moje i weta:
Wspaniały, spokojny kocio.. :1luvu:
Czysty, pachnący bez kołtunów, uszy czyste..
Zaszczepiony pod koniec sierpnia..
I wcale nie chudy.. jest po prostu drobnym kiciem..
A uwierzcie mi, nie raz widziałam NAPRAWDĘ chude persy.. czasem nawet szkielety.. I nie ma co daleko szukać, wystarczy przypomnieć sobie moją Suffkę.. :?

Po wstępnym przeglądzie wet stwierdził, że jedyne, do czego można się przyczepić, jeśli chodzi o stan kocia, to wada zgryzu, która najprawdopodobniej jest skutkiem złamanej żuchwy.. Ale z tego co wiem, to w takim stanie Czupurek trafił do schronu..
Poza tym waży 3,75 kg, czyli jeszcze trochę przytył od ostatniego ważenia u IKI..
U weta zachowywał się cudownie, nikt nie musiał go trzymać czy łapać..
Rozwalił się na stole lecznicowym jak na własnym, rozmruczał się i zaczął ugniatać ciasteczka.. :1luvu:
Zero stresu..

Moje kociaste przyjęły go wspaniale.. Został obwąchany, pozwolono mu pozwiedzać mieszkanie.. żadnych syków, fukań czy łapoczynów..

IKA, dzięki wielkie, że wyprowadziłaś Czupurka 'na koty' po wyciągnięciu ze schronu.. :1luvu:
Opowieści o moich kociastych..
viewtopic.php?p=3620054#3620054

aamms

Avatar użytkownika
 
Posty: 28886
Od: Czw lut 17, 2005 15:56
Lokalizacja: Warszawa-Ochota

Post » Sob wrz 04, 2010 12:26 Re: Uwaga na dt w Rudzie Śląskiej u IKI6 !!!

aamms pisze:Ponieważ wątek Czupurka zamknięty, napiszę tutaj..
Czupurek już u mnie, przyjechał dzisiaj..
I już po wizycie u weta..

A teraz wrażenia moje i weta:
Wspaniały, spokojny kocio.. :1luvu:
Czysty, pachnący bez kołtunów, uszy czyste..
Zaszczepiony pod koniec sierpnia..
I wcale nie chudy.. jest po prostu drobnym kiciem..
A uwierzcie mi, nie raz widziałam NAPRAWDĘ chude persy.. czasem nawet szkielety.. I nie ma co daleko szukać, wystarczy przypomnieć sobie moją Suffkę.. :?

Po wstępnym przeglądzie wet stwierdził, że jedyne, do czego można się przyczepić, jeśli chodzi o stan kocia, to wada zgryzu, która najprawdopodobniej jest skutkiem złamanej żuchwy.. Ale z tego co wiem, to w takim stanie Czupurek trafił do schronu..
Poza tym waży 3,75 kg, czyli jeszcze trochę przytył od ostatniego ważenia u IKI..
U weta zachowywał się cudownie, nikt nie musiał go trzymać czy łapać..
Rozwalił się na stole lecznicowym jak na własnym, rozmruczał się i zaczął ugniatać ciasteczka.. :1luvu:
Zero stresu..

Moje kociaste przyjęły go wspaniale.. Został obwąchany, pozwolono mu pozwiedzać mieszkanie.. żadnych syków, fukań czy łapoczynów..

IKA, dzięki wielkie, że wyprowadziłaś Czupurka 'na koty' po wyciągnięciu ze schronu.. :1luvu:
:1luvu: :1luvu:

jessi74

Avatar użytkownika
 
Posty: 14236
Od: Sob kwi 11, 2009 23:21
Lokalizacja: wro

Post » Sob wrz 04, 2010 12:28 Re: Uwaga na dt w Rudzie Śląskiej u IKI6 !!!

strasznie się cieszę :1luvu: :1luvu: :1luvu:

jessi74

Avatar użytkownika
 
Posty: 14236
Od: Sob kwi 11, 2009 23:21
Lokalizacja: wro

Post » Sob wrz 04, 2010 12:54 Re: Uwaga na dt w Rudzie Śląskiej u IKI6 !!!

cangu pisze:
Zofia&Sasza pisze:Zawiadamiam, że u kotów od IKI 6 stwierdzono wszoły. Musiałam dokonać dezynsekcji :wink: Poza tym Adaś i Bercik mają się dobrze. Adaś powoli zaznajamia się z nowymi koleżankami. Je jak smok - pochłonął już przedwczoraj resztki karmy, od IKI 6 - kilogram w tydzień 8O Plus puszki. Piszę o tym, bo doszło do mnie, że ta osoba ma wątpliwości, czy karma posłuży jej kotom. Oświadczam do protokołu: Nie odważyłabym się podać karmy z Pani domu żadnemu innemu kotu! Oczywiście Bercik je karmę stosowną do jego wieku.
A teraz mniej miłe wieści: Niestety okrutne "kontrolerki" zdyskwalifikowały potencjalny DS Bercika. Powodem był wyraźny brak entuzjazmu do zabezpieczenia okien :( Chyba mam jedną znajomą mniej, ale grunt, że Bercik nie pofrunie z pierwszego piętra. Po niedzieli wyślę ICE 6 umowę adopcyjną z moimi danymi. Ułatwi jej to pisanie pozwu :wink:
Kociasty ma kłopoty z oczkami (Adaś zresztą też) - zakraplamy Tobrex i jesteśmy dobrej myśli.
W związku z tym, że Bercik był szczepiony tylko raz i to przed 8 tygodniem życia, czeka nas podwójne doszczepianie.

edit: w wygrubionym miejscu zmiana miesiacem na tygodniem :wink:

Wybacz, że zapytam ale nie czytałam jakiś czas wątku, czy po odebraniu kotów od IKA
poszłaś z nimi z miejsca do weterynarza i sporządziłaś wykaz chorób jakie mają, w tym
skórnych, pasożytów itd? Czy ktokolwiek odbierający koty od IKI to zrobił, natychmiast
nie kilka dni później znaczy się?
Nie pisze złośliwie, serio nie wiem bo wpadam na wątek okazyjnie...


Ja..
Dzisiaj, jak tylko Czupurek do mnie przyjechał..
Opinia weta i moje wrażenia w poście powyżej..
Opowieści o moich kociastych..
viewtopic.php?p=3620054#3620054

aamms

Avatar użytkownika
 
Posty: 28886
Od: Czw lut 17, 2005 15:56
Lokalizacja: Warszawa-Ochota

Post » Sob wrz 04, 2010 14:05 Re: Uwaga na dt w Rudzie Śląskiej u IKI6 !!!

Ciekawe dlaczego został zaszczepiony dopiero pod koniec sierpnia -czyli prawdopodobnie dopiero jak stało się pewne, że opuszcza dom iki - a nie w maju, jak to wielokrotnie ika obiecywała. To,że przezył pp u Iki zawdzięcza temu, że jako kot wystawowo-hodowlany był regularnie szczepiony (wymóg zw.felin.)
Mam nadzieje, że był szczepiony co najmniej 10-14 dni przed wydaniem.
Powyższe to tylko takie tam uwagi, cieszy natomiast dobry stan kocurra i jego dobre widoki na przyszłość, powodzenia!
Obrazek

inspektor

 
Posty: 52
Od: Wto wrz 22, 2009 10:59

Post » Sob wrz 04, 2010 14:21 Re: Uwaga na dt w Rudzie Śląskiej u IKI6 !!!

cangu pisze:
Zofia&Sasza pisze:Watek, który zalinkowałaś dotyczy deklaracji finansowych :wink: Pozostaję przy swoim zdaniu nt. dogomanii. I kończę offtopa.

Nie zawsze sie z Tobą zgadzam ale w przypadku Dogomanii popieram Twoje zdanie
w pełnej rozciągłości;)


Być może zbyt rzadko bywam na dogo (od sierpnia 2006 napisałam 33 posty) i dlatego nie zauważyłam jeszcze tego, o czym piszecie :)

vega013

 
Posty: 14686
Od: Czw lut 22, 2007 20:00
Lokalizacja: Warszawa Radość

Post » Sob wrz 04, 2010 14:27 Re: Uwaga na dt w Rudzie Śląskiej u IKI6 !!!

Wydaje mi się,że to dobra wiadomośc zwłaszcza,że dość długo czekałyśmy na pomoc w sprawie . Niestety jestesmy daleko-Puchatkowo przestało prowadzić działąlnośc -Czupurek jest ostatnim kotkiem pod nasza opieką. Martwiłysmy sie bardzo,że to sie przeciąga...ale zalezałyśmy od innych zaangazowanych w sprawę.
Czupurek jest u Aamms na skutek naszego bardzo szybkiego i niezwykle miłego porozumienia
mailowego z Iką 6.Aamms dała mu kąt i miseczkę a Dobra Wróżka zlitowała się ,bo sprawa transportu koszmarnie sie przewlekała a stan kota był niepewny.Dobra Wróżka poświęciła czas i pieniądze i po prostu nam Czupurka przywiozła. Wróżko-dziekujemy!!!
Osobiście uważam,że kot zadbany nie staje sie nim z dnia na dzień. Lekarz wet.nie może się mylić-a Aamms ma doświadczenie i tez wie jak wygląda kot na skraju wyczerpania. Czupurek na szzęscie jest w dobrej formie. I tutaj chce podziekować Ice 6 za opieke nad nim, dobra współpracę i życzliwośc ,która zaoowocowała szczęsliwym rozwiazaniem.
W Puchatkowie mielismy zawsze żelazną zasadę-oceniamy ludzi po faktach. Czupurek i jego kondycja jest faktem.Pozytywnym. Wszystkim zainteresowanym sprawą daję to pod rozwagę.
Serniczek
 

Post » Sob wrz 04, 2010 14:31 Re: Uwaga na dt w Rudzie Śląskiej u IKI6 !!!

...ileż można zrobić dla kota przez ponad miesiąc??... IKa wiedziała, że się Czupurkiem interesujemy... w końcu :) zobaczył światełko w tunelu...

anabelp

 
Posty: 649
Od: Nie sty 10, 2010 12:04

Post » Sob wrz 04, 2010 14:37 Re: Uwaga na dt w Rudzie Śląskiej u IKI6 !!!

anabelp pisze:...ileż można zrobić dla kota przez ponad miesiąc??... IKa wiedziała, że się Czupurkiem interesujemy... w końcu :) zobaczył światełko w tunelu...


ja Czupurkiem i IKA interesowałam się cały czas i nie tylko przez ostatni miesiąc, byłabym ostrożna w wypowiedziach negatywnie oceniających,

a co do szczepienia Czupurka, to owszem, miał być on już zaszczepiony kilka miesięcy wcześniej,
niestety nie można szczepić kota jeśli w domu chorują inne, zwłaszcza jeśli jest panleukopenia.
dla osób mających dużo tymczasów jest to oczywiste 8)

jessi74

Avatar użytkownika
 
Posty: 14236
Od: Sob kwi 11, 2009 23:21
Lokalizacja: wro

Post » Sob wrz 04, 2010 14:46 Re: Uwaga na dt w Rudzie Śląskiej u IKI6 !!!

anabelp pisze:...ileż można zrobić dla kota przez ponad miesiąc??... IKa wiedziała, że się Czupurkiem interesujemy... w końcu :) zobaczył światełko w tunelu...
myślałam,że stan Czupurka to dobra wiadomość-okazuje się ,że jestem naiwna. :? Cóż....na czyjeś głębokie przekonanie-chocby nie wiem jak zbijane faktami-niestety nic już nie poradzimy. :roll:
Serniczek
 

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 167 gości