Kocie choroby - małe ABC

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt cze 03, 2005 20:19

Ola21 pisze:Zalatany, co to znaczy, że Oridermyl po zlizaniu może wykazywac działanie ototoksyczne? (to znaczy jakie? co moze powodowac? jakie objawy?)


Ototoksyczne - to znaczy, ze moze powodowac czesciowa lub calkowita utrate sluchu.
W kwestii prawdopodobienstwa oraz ilosci leku, ktorej spozycie moze miec taki skutek uboczny, niech jednak wypowie sie fachowiec.
abluo ergo sum

Beliowen

Avatar użytkownika
 
Posty: 55549
Od: Czw lis 25, 2004 11:33
Lokalizacja: 52°04′N 21°01′E

Post » Pt cze 03, 2005 21:35

Ja bym te kotki potrzymał w domu jednak...
A o działaniu ototoksycznym juz się wypowiedział Belioven...
Kot to groźny przeciwnik;)
Obrazek

zalatany

 
Posty: 711
Od: Śro sie 11, 2004 8:16
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro cze 08, 2005 15:56

witaj :)
badając profilaktycznie mocz moich kotów wyszło na jaw, że maja struwity i za wysokie ph
enzo (kastrat 2 lata) liczne struwity ph dochodziło nawet do 8,5
vito (kastrat 14 m-cy) nieliczne struwity ph 7
wszystko to jednak sie bardzo wahało w zależności od tego czy dostawały uropet czy nie (vito miał nawet ph 5 i kryształy kwasu moczowego)
moje pytania
1. co to są te kryształy kwasu moczowego?
2. jak długo należy stosować diete leczniczą aby przyniosła ona efekt?

obecnie od ponad 3 tygodni sa na urinary RC
dostaja dziennie 40 gr suchego i 1/2 saszetki mokrego na łebka
rano udało mi sie zbadać paskiem ph enza wyszło 8 :roll:
kiedy ta dieta zacznie działać?
czy coś z nią nie tak?
dziękuje z góry za odpowiedz i pozdrawiam
www.agapeanimali.org

Jolek

 
Posty: 2144
Od: Śro gru 03, 2003 9:00
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw cze 09, 2005 19:08

Kryształy kwasu moczowego są zbudowane, jak sama nazwa wskazuje, z kwasu mocozwego i mogą występować fizjologicznie w moczu zwierząt mięsożernych, szczeóglnie wraz z innymi kryształami.
Dietę należy stosowac długo, przynajmnioej kilka miesięcy.
Poza dietą przy takim pH i wynikach moczu powinno się zastosowac antybiotyk i leki zakwaszajace mocz.
Pozdrawiam
Kot to groźny przeciwnik;)
Obrazek

zalatany

 
Posty: 711
Od: Śro sie 11, 2004 8:16
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie cze 12, 2005 21:52

Jeden z moich kotów ma oko pokryte bielmem, prawdopodobnie po urazie. Ciagle mu to oko łzawi. dawałam różne krople, ale działały bardzo krótko. Potem nastąpił nawrót łzawienia. Co mam robić?


Drugie pytanie: Moje 2 koty maja ph moczu zasadowy, reszta jest w porządku. Podawałam im uro-pet przez tydzień, ale wet powiedział, że nie jest on obojętny dla organizmu i polecił witaminę C. Jak długo mają ją używać i czy jest wskazana dieta?

Zakocona

 
Posty: 6992
Od: Czw lut 03, 2005 22:19
Lokalizacja: Gliwice

Post » Pon cze 13, 2005 9:18

Witam!!!

Mam pytanko. Mam w domu mloda kotkę przyniesoną przez moją córkę do domu. Kotka ma świerzb w uchu dostała jakąś maśc do uszka. Leczona była 2 tygodnie i miała być poprawa niestety po jakimś czasie w uszku znowu coś się pokazało. Leczenie ma być powtórzone tak samo jak wcześniej. Czy jest szansa że to wogóle już się nie pokaże?

dru

 
Posty: 40
Od: Pt maja 13, 2005 9:27
Lokalizacja: Tarczyn/Rembertów

Post » Pon cze 13, 2005 14:44

Jeszcze raz ja :)

1. Czy mozliwe, ze przedobrzyłam z podawaniem witamin (bephar z biotyna i tauryą), które zawierały 3,8% fosforu i może to być główna przyczyna kamieni :roll:
2. Czy jeśli podaje sie karme leczniczą przez co najmniej kilka miesiecy, jak piszesz, to czy powinna to być karma tej samej firmy czy mozna wymiennie albo np. podawać suche hillsa s/d a mokre RC urinary (bo smaczniejsze)
3. Rozumiem, że te kryształki kwasu moczowego są naturalne? Tylko one nie wystepowały z kryształami - struwitami a same przy ph 5,5.

Z góry dziekuję i pozdrawiam :)
www.agapeanimali.org

Jolek

 
Posty: 2144
Od: Śro gru 03, 2003 9:00
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon cze 13, 2005 22:01

Mam pytanie dotyczace Feliwaya.
Co sadzisz o tym preparacie?
Moje dwa koty zaznaczają i nasiliło sie to, gdy się spotkały w jednym domu (nie lubia się). Czy myślisz, ze w takim przypadku mógłby Feliway pomóc?
Najwazniejzse jest dla mnie- czy jest on bezpieczny (o ile wiem, to nie jest zaliczany do leków, tylko to po prostu syntetyczny koci feromon)?
Czy powinnam konsultowac sie z wetem przed zastosowaniem?
Moje koty wyraźnie zanzaczają i nie zdarza się to od dziś. Badania moczu miały robione (kocur zreszta ma niewydolnosc nerek) i nie bylo krysztalow. Zalatwiają sie normalnie.

Ola21

 
Posty: 276
Od: Pon mar 21, 2005 14:09

Post » Wto cze 14, 2005 12:48

Zakocona - to może być trwałe zmętnienie rogówki albo też na tle zapalnym, odwracalne. Na pewno powinnaś pokazać swojego kota wetowi zajmującemu się okulistyką. Taki przypadek jak Twojego kota wymaga przede wszystkim wnikliwego badania, atego przez net nie zrobimy :(
Dru - czasami leczenie świerzba usznego jest dość trudne, choroba lubi powracać. Nie wiem, jakiego preparatu używałaś, ale zazwyczaj po ustąpieniu objawów klinicznych, nie mają one zwyczaju powracać.
Jolek - Zawsze jest ryzyko, ze podajać nadmierne ilości suplementów witaminowo-mineralnych można zaburzyć gospodarkę organizmu. Nie widzę przeciwwskazań w stosowaniu równolegle karm leczniczych róznych producentów. Wystepowanie kryształów kwasu moczowego samodzielnie jesttypową sytuacją, rzadziej są wraz z innymi kryształami.
Ola21 - tak, sądzę że w opisnej sytuacji Feliway mógłby okazć się naprawdę pomocny. Osobiście nigdy go nie stosowałem, ale moi znajomi lekarze maja o nim bardzo dobre zdanie. Myślę, że najlepiej by było skontaktować się mimo wszystko z wetem.
Pozdrawiam
Kot to groźny przeciwnik;)
Obrazek

zalatany

 
Posty: 711
Od: Śro sie 11, 2004 8:16
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw cze 16, 2005 15:23

Zalatany :)

Czy mógłbyś proszę podać normy dla badania moczu. W szczególności chodzi mi o:

- ciężar właściwy
- leukocyty
- ph (czy 5,00 to jeszcze norma czy za kwaśny)

1. Czy miesiąc stosowania RC urinary nie podziałał za mocno na Vita (PH!)?

10.05.05 leukocyty 125/ul, białko ślad, ph 7,5 ciężar 1,015 g/cm
nieliczne struwity

14.06.05 leukocyty 70/ul, białko- brak, ph 5,0, ciężar 1,025 g/cm
nieliczne kryształki kwasu moczowego

2. Co to sa moczany bezpostaciowe (u Enza), czy również są naturalne i nie niebezpieczne? Czy kryształy kwasu moczowego i moczany mogą powstać już w naczyniu po pobraniu przy zbyt długim czekaniu na badanie?
3. Jaka jest różnica miedzy kryształami a kamieniami fosforanu amonowo magnezowego? Czy to to samo? Na wszystkich opakowaniach RC rinary Hills s/d mówia o stosowaniu przy kamieniach wlaśnie a nie kryształach. "Obcy" wet zasugerowal, że tylko przy kryształach dieta ta nie powinna być stosowana. :roll:
Wariuję już
4. Jakimi metodami powinno być wykonane badanie aby było najbardziej wiarygodne? Dotychczasowe badania oparte były na mikroskopie i paskach (tak podają)


Pozdrawiam :)
www.agapeanimali.org

Jolek

 
Posty: 2144
Od: Śro gru 03, 2003 9:00
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto cze 21, 2005 14:37

Dobowa ilośc moczu 0,04-0,25 l
barwa słomkowa do żółtej
przejrzysty
ciężar właściwy 1,025-1,060
odczyn kwasny (poniżej 6)
białka, hemoglobiny, bilirubiny, glukozy, erytrocytów, leukocytów, wałeczków, kryształów, bakterii brak
dopuszczalna nieznaczna zawartość urobilinogenu, związków ketonowych

ad 1. pH jest rzeczywiście zbyt niskie, czy dawałaś samo Urinary czy tez w połączeniu z np. uropetem lub witaminą C?
ad 2. moczany bezpostaciowe śa fizjologicznym składnikiem moczu mięsożernych i mogą, ale nie muszą, występować
ad 3. kryształy to struktury mikroskopowe, a kamienie to ich duże konglomeraty, widoczne gołym okiem. Nie sądzę, by było konieczne stosowanie przewlekłe wspomnianej karmy, gdy są stwierdzone kryształy a nie kamica
ad 4. te metody badania są jak najbardziej wiarygodne i dobrze by było przy nich pozostać
Kot to groźny przeciwnik;)
Obrazek

zalatany

 
Posty: 711
Od: Śro sie 11, 2004 8:16
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto cze 21, 2005 15:59

pH jest rzeczywiście zbyt niskie, czy dawałaś samo Urinary czy tez w połączeniu z np. uropetem lub witaminą C?

Dostawał tylko RC urinary suche i mokre przez miesiąc :roll:

Nie sądzę, by było konieczne stosowanie przewlekłe wspomnianej karmy, gdy są stwierdzone kryształy a nie kamica


ale dla rozpuszczasnia kryształów stosuje sie taka właśnie dietę na kamienie?
www.agapeanimali.org

Jolek

 
Posty: 2144
Od: Śro gru 03, 2003 9:00
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto cze 21, 2005 17:26

zalatany ile moze trwac przerwa w czasie porodu ?? :crying:
Obrazek

Lilu

 
Posty: 4123
Od: Śro mar 03, 2004 16:41
Lokalizacja: Legionowo

Post » Śro cze 22, 2005 17:48

Lilu - generalnie, kocięta powinny się rodzić maksymalnie co godzinę jedno. Jeżeli ten czas się przedłuża, to jest to powód do niepokoju...

Jolek - tak, należy ja stosowac w celu zaprzestania powstawania nowych kryształow, jednak po zwalczeniu zakażenia można zaprzestać ich podawania. Skoro pH tak spadło na samej karmie, to tym bardziej spróbowałbym ją odstawić.
Kot to groźny przeciwnik;)
Obrazek

zalatany

 
Posty: 711
Od: Śro sie 11, 2004 8:16
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw cze 23, 2005 11:38

dzieki :D
mam pytanie moze ktos wie jak rozrobic mleko beaphar zgubila sie karteczka :? a my musimy dokarmic kociaka :?
Obrazek

Lilu

 
Posty: 4123
Od: Śro mar 03, 2004 16:41
Lokalizacja: Legionowo

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 145 gości